Skocz do zawartości
VonV3in

Asrock x670e taichi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym wybrac dyski dla siebie do tej plyty ktorej model wpisalem w tytule. Tu jest adres do strony producenta https://www.asrock.com/mb/AMD/X670E Taichi/index.asp#Specification. Otoz chcialbym kupic 2x samsunga 990 pro jednego zamontowac w tym wejsciu nad karta graficzna "blazing" (2tb na system i programy) a drugiego 4tb w wejsciu tym pionowym pomiedzy zasilaniem a wejsciami na ram. Z czasem kiedy dyski pcie 5.0 stana sie popularniejsze, chcę kupić dysk pcie 5.0 i zamontowac w tym wejsciu blazing - a dysk (2tb) z wejscia blazing zamontowac ponizej slotu karty graficznej - i tu dwa pytania, czy mogę tak zrobić i nic się ze sobą nie bedzie gryzlo, a drugie pytanie to czy lepiej kupic tą dwojkę z radiatorem czy bez? jak juz bede mial 3 dyski to ten 2tb bedzie mi sluzyl za dysk na instalki gier i nie wiem czy on sie przy tym zadaniu zdazy zagrzac tak zebym odczul throtling.

Edit: na tym wejsciu blazing ma dosc solidny radiator z wentylatorem, tak ze do pcie 4 starczy az nadto - tylko zeby z niego korzystac muszę mieć "goły" dysk, a dysk pcie 5 kupię z oddzielnym wentylatorem, takim jak da producent, albo jakims customowym

Ale tak sie zastanawiam ktory brac - plyta ma jakis radiator, nie wiem czy on wystarczy, z drugiej strony ten radiator samsunga tez nie wyglada na jakis obszerny. Co myslicie ;> ?

Używacie takich radiatorów od płyty głównej? Jeśli tak to z jakim efektem ;> ?

Edytowane przez VonV3in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2024 o 17:30, VonV3in napisał:

drugie pytanie to czy lepiej kupic tą dwojkę z radiatorem czy bez

Jakiś radiator zawsze zalecam by na SSD był (czy to ten od płyty, czy fabryczny z SSD, czy nawet jakiś custom), a który lepszy, to zależy od konkretnych radiatorów.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...