Skocz do zawartości
Mocarnyyy

Upgrade PC - jest sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Z racji tego, że w temacie PC jestem totalnie zielony prosiłbym o pomoc. Chciałbym ulepszyć PC typowo pod gry (obecne wydawane). Czy jest sens ulepszenia nw. staruszka? Bbudżet to ok. 2500-3000 zł. 

PC:

Płyta główna: MSI H110M PRO-VD (MS-7996); wersja 1.0 

Pocesor: Intel Core i5-6400 2.700 GHz, 2712Mhz

RAM: 8,00 GB FURY HYPERX DDR4

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX970 WINDFORCE

Dysk Crucial SSD

Zasilacz VS550 Model: 75-001836 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj polecane zestawy i wybierz coś dla siebie. Za 3000 można już kupić fajnego kompa. Jak dołożysz to co zyskasz na sprzedaży poprzedniego kompa to za 4000tys jest już naprawdę fajny zestaw z Radeonem 7700xt na kilka lat. A zawsze można coś przyoszczędzić poszukać na promocjach i takiego kompa idzie złożyć kilka stówek taniej. Powodzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawić dysk i zasilacz resztę sprzedać

MB Gigabyte B550M AORUS ELITE 438zł

Proc AMD Ryzen 5 5600 510zł

Lexar Thor, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL18 195 zł

to 1143zł,  za resztę 6700xt (uzhywka z GW) i lepsze chłodzenie na proca, wyjdzie ~2600

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odp. juz coś więcej wiem w którą stronę się kierować. 

A mam jeszcze jedno pytanko. Jakbym chciał iść po bandzie to jaką grafike można pod tą płytę kupić? Tak, żeby miało to jakiś tam sens z procesorem itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu sprzedałbym ten cały zestaw. Jakieś 600zł może więcej dostaniesz za niego. Bo tutaj wszystko należało by wymienić, a przede wszystkim zasilacz, który swoje lata już ma. Patrząc na górną granice budżetu plus sprzedaż obecnego pc, możesz mieć dobre 3,5k na zestaw. Wówczas wdziałbym to tak. Jedynie gpu typu 6700xt kupujesz używkę z gw w okolicach ~1200zł.

https://proline.pl/koszyk/25d623f2

1 godzinę temu, Mocarnyyy napisał(a):

Dzięki bardzo za odp. juz coś więcej wiem w którą stronę się kierować. 

A mam jeszcze jedno pytanko. Jakbym chciał iść po bandzie to jaką grafike można pod tą płytę kupić? Tak, żeby miało to jakiś tam sens z procesorem itd. 

Tutaj płyta nie jest problemem ale cpu, który jest leciwy, ale z takim rtx3050 powinien dać rade, max jaki możesz dać to rx6600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...