Skocz do zawartości
siemano_pl

modernizacja komputera AMD 3900x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do upgrade'u sprzętu i proszę o pomoc i uwagi 🙂

 

 Z istotnych rzeczy to posiadam aktualnie:

  • zasilacz: Corsair 850W
  • obudowa: Fractal Design ARC midi Tower
  • cpu: AMD 3900x
  • cooler: Noctua NH-D15 chromax black
  • mobo: MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI
  • ssd: 1 slot na mobo zajęty (Samsung 970 Evo Plus 1TB M.2)
  • gpu: rx 570 8gb
  • Ekran: Eizo EV3237

Chcę wymienić GPU na [ ASUS GeForce RTX 4070 Ti SUPER TUF GAMING 16GB GDDR6X ]  i pojawiają się pytania:

  1. Czy ten procesor da rade? 
  2. Wydaje mi się, że karta może nie wejść przez kieszenie na dyski (chyba, że się myle)... i zastanawiam się nad tymi obudowami:

 

      3. Mam kilka dysków ssd po 250 TB i chcialbym je zastąpić jakimś dyskiem 2TB M.2 w 2-gim slocie na mobo - co polecacie? zastanawiałem się, żeby wziąć kolejnego samsunga bo            dobrze się sprawuje ten co mam

Edytowane przez siemano_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od dysku - bardzo dobrym pomysłem jest wymienić te małe dyski na jeden 2TB do drugiego slotu M.2. - tutaj masz świetny dysk Samsung 2TB PCIe NVMe 4.0x4:
https://www.x-kom.pl/p/622523-dysk-ssd-samsung-2tb-m2-pcie-gen4-nvme-980-pro.html

To GPU faktycznie nie zmieści się do Twojej obudowy, ale z opisu producenta wynika, że te klatki HDD da się zdemontować :) wtedy wskazuje, że pomieści GPU do 400mm długości, a ASUS, którego chcesz kupić ma 305mm 

Obie obudowy na długość zmieszczą to GPU i Twoje chłodzenie też na wysokość pasuje. Więc jeśli nie da się zdemontować w Twojej obudowie klatek HDD lub się da, ale i tak chcesz zmienić obudowę to obie możesz śmiało kupować :)

AMD 3900x to mocny procesor, nie powinien być wąskim gardłem dla tego GPU

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest lepszy, ale przez to i trochę droższy :) ma większą prędkość odczytu - 7450MB/s (980 ma 7000) i prędkość zapisu - 6900MB/s (980 ma 5100MB/s) no i parametry odczytu i zapisu losowego też zdecydowanie lepsze. 990 PRO polecam zazwyczaj do użytku przy pracy z plikami graficznymi, filmami i grafiką 3D. Do codziennego użytku i gier 980 PRO jest wystarczający w zupełności.
Jednak różnica ceny faktycznie nie jest aż tak wielka to możesz śmiało brać 990PRO. 

https://www.x-kom.pl/p/1083719-dysk-ssd-samsung-2tb-m2-pcie-gen4-nvme-990-pro.html?sm=OnQceioC#Specyfikacja - 799zł
https://www.x-kom.pl/p/622523-dysk-ssd-samsung-2tb-m2-pcie-gen4-nvme-980-pro.html?sm=eFym1Kyx#Specyfikacja - 769zł

Edytowane przez Karvalsky
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...