Skocz do zawartości
TRAXXTORM

Modernizacja lub wymiana PC po 9 latach :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad wymianą płyty głównej, CPU, GPU a być może też zasilacz. Komp złożony w roku 2015 działa do dziś bez zarzutu, ale może już pora na modernizacje. Aktualna konfiguracja.

Płyta MSI B150

CPU i5 6500 3.2Ghz

GPU GTX960 4GB

RAM 8GB DDR4 2133MHz CL14 

Zasilacz OCZ ZS 550W

Obudowa SilentiumPC Gladius M35

Pierwsze 3 na pewno do wymiany nie wiem, jak ram, jeśli mógłby zostać, to drugie 8 rozważę. Zasilacz ma ponad 10 lat, jak nie z 15 i zapewne nie ma tyle wtyczek co trzeba do obecnych GPU obudowa raczej zostaje?

W polecanych zestawach w większości jest CPU i5 12400F wydaje się ok ewentualnie na zapas 12600KF (nie chcę AMD)

Płyta socket 1700 to Asus B760 prime lub ASRock B760 pro różnica jakieś 50 zł warto dokładać? Co do WiFi to są tylko dokręcane anteny, czy wewnętrzne, bo jak dokręcane, to chyba bez sensu mam kilka anten na USB.

Grafika na pewno RTX 4060 tylko ma 8 GB i 128 szyna, a 3060 ma 12 GB 192 bit to niema dlss i procentowo lepiej wypada 4060 nie potrzebuje karty za 5k mało gram, a jeśli już to jakiś symulator ETS ATS

I zasilacz zostaje czy nowy? 🙂  Więc tak to widzę i słucham państwa:)

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez TRAXXTORM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej będzie sprzedać aktualnie posiadany komputer i złożyć coś zupełnie nowego. Nie ma sensu modernizować tego komputera, bo musiałbyś wymienić wszystko. Nawet obudowę warto wymienić, aktualna nie posiada filtrów przeciwkurzowych, a przydają się bardzo.  

Sprecyzuj do czego będziesz używał komputera, jakiego używasz monitora i jaki masz budżet, a na pewno znajdziesz pomoc w dobraniu podzespołów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać hm, a kto to kupi, po co to komu, jak to stare 😂 i jeszcze się bawić w wysyłanie nie widzę sensu. I5 6500 nawet za 75 zł gtx niby do 200 reszty nawet nie sprawdzam może za darmo by poszło😁 No nic, skoro wymiana całego, to sprawa się komplikuje płyta CPU i GPU to takie 2500, a jak wszystko no to muszę pomyśleć nie chcę wydawać 4 tys 3 to max. Jak gram to w 2 gry, bo tyle mam na steam 🙂 czasem jakieś video w pinnacle skleję także nic nadzwyczajnego tak wiem obecny też daję jakoś radę, po co zmieniać dziękuję do widzenia 😂

Monitor Full HD, ale jak włączam steam, to podpinam pod tv 55 4K GTX działa w 1080 na 95% temp pod 90 stopni buda z tyłu, aż parzy  RAM-u zajęte ponad 6 GB, a to tylko symulator ciężarówki, jakbym uruchomił coś nowszego, to by się tylko zadymiło 🤣

Z innej beczki mam sporo filmów DVD próbowałem kiedyś jakiegoś programu video AI, że niby poprawia video do full hd itp. ale jak szacowany czas kilka dni, to lol i pytanie do takiej zabawy RTX4 090 to za mało? 🙂 Wiadomo, że ciężko z gorszego filmu zrobić lepszy, ale tak z ciekawości pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi wystawić na jakiego oelixa i zobaczysz. Nawet jeśli miałbyś dostać 2-3 stówki to zawsze zwiększa budżet na komputer :)

Za około 3k coś już poskładasz, tutaj znajdziesz najnowsze polecane zestawy w konkretnej kwocie: https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-kwiecien-2024-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach?page=0,6

Jeszcze zostaje do przemyślenia kwestia laptopa - co prawda za ponad 3 tyś., ale znalazłem dwie ciekawe pozycje: 

  • https://www.x-kom.pl/p/1185269-notebook-laptop-156-msi-bravo-15-ryzen-5-7535hs-16gb-512-win11x-rx6550m-144hz.html?sm=HWG9o1nL
  • https://www.x-kom.pl/p/1171345-notebook-laptop-156-hp-victus-15-ryzen-5-5600h-16gb-512-win11x-rtx3050-144hz.html?sm=PSX5HXIn#Specyfikacja

Edit: Jeszcze jest opcja kupienia używki 

Edytowane przez Karvalsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg ciebie sprzedać ten co mam kupić laptopa z rtx 3050 gorszym od tych dwóch od których zacząłem temat (3060,4060) i do tego amd którego nie chcę. No tak średnio bym powiedział.  Co do zestawów to je przeglądnąłem zanim tu napisałem to nadal nie dowiedziałem się nic nowego. Oczywiście dziękuję za odpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałem najlepsze według mnie rozwiązanie w Twoim budżecie :)  Jeśli zależy Ci na komputerze przyszłościowym to dobrze będzie zrobić to na DDR5, a PC z 3060 - 4060 i DDR5 to raczej koszt 4-5 tyś w górę, żeby miało sens.

Tutaj zrobiłem listę podzespołów z PC dla Ciebie na RAM DDR4 i fajnym RTX 4060, budżet lekko przekracza, ale może sie skusisz: https://www.x-kom.pl/lista/584zbtxdt?sm=fA6NNGjB

Ewentualnie laptop za niecałe 4tyś.: 
https://www.x-kom.pl/p/1117012-notebook-laptop-156-msi-cyborg-15-i5-12450h-16gb-512-rtx4050-144hz.html?sm=qeEVwiiZ#Specyfikacja

Edytowane przez Karvalsky
Poprawiony link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...