Skocz do zawartości
Paweł Wróblewski

Zewnętrzny dysk twardy nie działa w systemie Windows 11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!
Mój zewnętrzny dysk twardy przestał działać. Nie można już odczytać dysku. Kiedy podłączam dysk do komputera, system prosi mnie o sformatowanie go.
Jest to dysk HHD, który był w formacie FAT, ale teraz pojawia się jako RAW w menedżerze dysków.
Mam na nim ważne pliki.
Czy ktoś może mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak tablica alokacji 😕 w sensie, windows przestał widzieć partycje chociaż fizycznie pewnie wciąż na nim są.

Jak wyżej pisał @rafa appka do odzyskiwania danych Ci została, bo jak nie bardzo wiesz co robisz to nie ma Ci co pisać jak próbować przywrócić widoczność partycji dla windowsa - jeszcze bardziej namieszasz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dysk do innych komputerów z systemem Windows i Linux. Wyjąłem nawet dysk z opakowania i podłączyłem go bezpośrednio przez interfejs SATA, ale to nie zadziałało. CHKDSK nie działa na surowym dysku.

Udało mi się znaleźć rozwiązanie w Internecie.

Znalazłem ten artykuł i postępowałem zgodnie z nim krok po kroku.

Programy do odzyskiwania danych z systemu plików RAW

Kosztowało mnie to 217.95 Złoty, ale to nic w porównaniu z wysłaniem dysku do specjalisty. Ryzykowałem utratę plików na zawsze. Ale nie mogę sobie pozwolić na płacenie dużych pieniędzy.

Chciałbym teraz wyjaśnić, jak sobie z tym poradziłem.

Po pierwsze, udało mi się utworzyć kopię uszkodzonego dysku za pomocą narzędzia „HDD Raw Copy Tool”.

Załadowałem „Hetman Partition Recovery”, program znalazł mój dysk RAW i przeprowadził pełne skanowanie. Znalazł większość moich plików i odzyskał je z powodzeniem. Oczywiście nie wszystkie pliki udało się odzyskać, ale miałem szczęście: udało mi się odzyskać te najważniejsze.

I tak, należy tworzyć kopie ważnych plików (dysków) na przyszłość.

Dziękuję również wszystkim, którzy próbowali pomóc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...