Skocz do zawartości
PL1992

Czy da się coś kupić i wymienić, żeby to jakoś działało?

Rekomendowane odpowiedzi

No ale to właśnie na tym polega. W sensie, ustawiasz wartości i testujesz czy są stabilne - inaczej nie da się zweryfikować czy wybrane przez Ciebie wartości są stabilne czy nie. Często zanim znajdzie się np minimalne vcore dla danego procesora trzeba spędzić 2-3 tyg na tzw. testowaniu. Po prostu użytkujesz kompa normalnie, a jak się coś wywali to wchodzisz do biosu i modyfikujesz ostatnie nastawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wczoraj to już mnie kima zmogła, dokładnie jest tak jak przedmówca napisał mi czasami zeszło z dobraniem vcore lub aby osiągnąć inny cel ale stabilny cel to czasami ponad dwa tygodnie schodziło ale jak już wsio było stabilne robisz backup ustawień ( czasami nawet i nagrywałem sobie filmik na telefonie aby nie zapomnieć o czymś ) uważam że to nie koniec twoich nastaw i można jeszcze poszaleć uzyskując lepsze wyniki w testach przy czym obniżając jeszcze temperaturę przy czym kultura pracy zestawu powinna się poprawić. Odezwę się po pracy o ile sobie już nie poradzisz Sam.

 

Oczywiście z 200.000 zjechał bym na 195.000 i znów test tak aby sprawdzać czy w CBR23 wydajność rośnie czy już spada jak zacznie drastycznie spadać to zostawiasz tam gdzie punktów miałeś akceptowanie dużo i potem przechodzę do napięcia rdzenia szukając najniższego stabilnego.

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...