Skocz do zawartości
Teo

Mega lol!!!! -zobaczcie parodie:)

Rekomendowane odpowiedzi

:D Avenger jesli mialbym detektywa wynajac to ty nim nie bedziesz :D

Co racja to racja zareklamowac to CPC sie umie ale i tak uwazam ze nie powinno sie obrazac panow z CPC i tyle !! A ja mam bloki z www.bloki.pl :P nigdy nie chcialem CPC , ale jakos nie mowie ze CPC to qupa 8) Kazdy kupuje to co mu pasuje :P

 

p.s Avenger "skad sie biora tacy ludzi" , tzn. jacy ??? Wytlumacz bo mi sie zdaje ze c mi ublizyles , a tego nie lubie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz...moglem sie pomylic [jeszcze nie mozna powiedziec czy sie myle czy tez nie], spojrz na to z mojej strony jakis koles wchodzi nowy na forum i pisze ze dduuuuzo czytal i akurat teraz ma zamiar sie odezwac, 2 takich juz bylo, wiec wiesz, zdolnosc przewidywania jest suma inteligencji i doswiadczen...

 

pozyjemy zobaczymy

 

narazie niewyjasnie slowa tacy, wszystko w swoim czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

z racji tego że mój radiatorek - jakiś badziew AC trzymał temp 68 stopni idle (1800+), stwierdziłem że zmienie na WC.

 

zanim kupiłem cokolwiek, czytałem tu i tam, że można dostać dobry i używany itp. ale docelowo ma to być jakiś wypasik model, wiec stwierdziłem że kupie cos tymczasowo, na próbe, żeby sie przyzwyczaić do WC.

 

a więc kupiłem ..... cpc, tak nie śmiać się, stwierdzam że jest to dobry sprzęt edukacyjny, można sie namin nauczyc co i jak i sie troszke oswoić, mam go już z 2 miechy i hmmm podam wam moje dane techniczne z tym bloczkiem. moj zestaw WC - pompka aqarel 650l/h, blok cpc, zamiast tych przewodów i tego wiadra zamontowałem baniak od tych automatów na wode dar natury czy jakoś tak , ma on 5 galonów - 17 litrow, mam w tym 10 litrow destylowanej i zawartość 2ch zielonych mazaków (żeby glonów nie bylo widać :D:D).

 

płyta gigabyte 7vrx v2.0 i amd xp 1800+ niekrecony.

 

temp pokoju 23 stopnie, temp wody nie sprawdzałem, temp proca idle 33 stress 38, więc nie jest aż tak, źle.

 

jedyny błąd jaki zrobiłem (taki poważny) - to chłodnica cpc, tu naprawde nie ma rewelacji, szkoda gadać.

 

Dla pocieszenia przeciwników cpc mam następującą informacje - zbieram juz materiały na prawdziwe WC, mam juz pompe grundfos okolo 3.5m3/h - styknie na bank, mam też chłodnice od żuka miedzianą, tak chłodnice nie nagrzewnice !!, teraz zbieram na jakiś porządny blok z porządną średnicą wejscia i wyjść - zwracam sie tu w strone nukleona lub tym podobnego.

 

tak więc jak złoże coś sensownego to wrzuce fotki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hohoho ale tego sie nazbieralo do czytania az oczy padly prawie :)

Kolega mial cpc hehe lol big lol w srodku jak sie zatrzeslo tym to cos sie trzeslo, pewnie to bylo lepsze niz te turbolizatory czy inne robione szczotaka druciana :) A jakie numery jak pompka sama stawala hoho gdyby plyta glowna niemiala zabezpieczenia to kicha.

Drugi kolega mial cpc... procesor tez mial... pompka stanela rurki sie stopily, blok sie STOPIL !!! hehe komp zalany.

 

Dlatego sie ciesze ze nie kupilem tego gowna. I mam swoj bloczek z discotechu. Nie stac mnie na tanie gowno, inni tez potwierdza to :D

 

Ps. akwarium jako odpromiennik ciepla ehhh gowno mialem tak 20L woda sie rozgrzala i kicha jak sie ogrzeje, nie polecam.

Chlodnica rzadzi hehe.

 

Dawno tak zafajnego watku nie bylo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby tą całą rozmowe "przenieść" na takiego CS'a, albo qwaka to by był jeden wielki rozpiździel :)

Attack,Defense,Attack,Defense, Atack, Kontrattack :)

Powiem tak - nikt nikogo nie przekona do swoich racji :-) Panowie dajcie sobie spokój :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak: kupilem zestaw CPC jak jeszcze malo kto slyszal o WC. Przez czas kiedy mialem big akwarium i metry rurek lezaly w wodzie chlodzac sie temp na procku (cel 1000@1250) wachaly sie 30~35*c ale teraz gdy sprzedalem akwarium na temperature wole nawet nie patrzec (woda w obiegu jest ciepla wiec mysle ze CPU ma jakies 50C).

Rada dla niezdecydowanych-szkoda zachodu z tym CPC. Jezeli juz macie kupowac WC to kupcie cos lepszego (chyba, ze ktos naprawde nie ma kasy a chce sie troche pobawic w WC). Osobiscie kupilbym cos lepszego ale zajolem sie teraz FC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na etapie kończenia zbierania części do WC. Dzięki przeglądaniu forum wyrobiłem sobie już wystarczająco dobre zdanie na temat poszczególnych "elementów" WC.

 

Ale zaczynajmy więc od początku, WC to zabawa dla doświadczonych użytkowników i takie jest moje zdanie i go nie zmienie, po drugie jak ktoś uważa się za doświadczonego to nie kupuje "kota w worku" tylko szuka i wyrabia sobie opinię na temat danego elementu. Na większości forów jakie opinie są nt. poszczególnych bloczków każdy wie.

Niestety nastały takie czasy że WC staje się "komercyjne" i niestety mamy i dobre produkty i dziadoskie i za takie uważam CPC. Patrząc na sam bloczek widać iż takie coś nie będzie wydajne niestety przy nowych procesorach, to będzie jedynie w miarę bezpiecznie chłodzić wolniejsze i mniej "gorące" procesory.

I tu znów punkt wyjścia czy kupować taki zestaw tylko po to by sie pochwalić że WC w ogóle mamy i po jakimś czasie zacząć na nie narzekać że wysokie temperatury itd. czy za tą cenę kupić high endowy i naprawdę cichwy radiator np Zalmana co jest oczywiście 100% korzystniejsze, bo cisza ta samaa wydajność (mogę się założyć) na pewno lepsza (tego Zalmana a mam na myśli chociażby 6000Cu), i nie ma się co oszukiwać za przeproszeniem <span style="color:red;">[ciach!]</span>leniem że WC jest niesłyszalne jak wentyl w zasilaczu wyje ita ita :), (a wnioskowawałem że u użytkownika takiego CPC wiatrak z zasilaczu i tak pozostaje głośny bo jak kogoś nie stać na porządne WC to i nie stać na porządny cichy zasilacz - nie oszukujmy się) to w takim razie lepiej kupić cichutki radiator i mieć spokój, ciszę, i 0 zmartwień że coś może przecieć. Trzeba pamiętać że WC to rzecz obsługowa tak jach chłodnica w samochodzie.

I teraz wychodzę z takiego założenia że jak widzę użytkownika który kupił CPC to mam o nim takie zdanie że jest lamus który nie ma pojęcia o WC albo jest zbyt leniwy (czy może chciwy) by poszukach choć trochę informacji i wyrobić sobie opinię.

 

Niestety WC pozostanie drogim sportem i jak mam kupić gufno i się męczyć to wolę przycisnąć pasa i odłożyć trochę więcej $$ i kupić rzecz lepszą, a najlepiej high endową.

 

Dlatego kupiłem pompę EHEIM 1250, a niebawem dostanę przesyłkę w CFD rev 2.0

 

No to wyraziłem swoje zdanie, myślę że w miarę jasno sie wyraziłem, i jak ktoś tak uważa to bardzo mnie to cieszy :)

 

PS. I jeszcze jedno, nie wyobrażam sobie WC w biurach, ludzie czy wy ocipieliście czy co, przecież biurowy komp to najtańszy klamot jaki na rynku można kupić, a co za tym idzie WC jest do tego za drogie (nawet najtańsze), po drugie takie CPC potrzebuje obsługi a bezobsługowe WC są bardzo drogie.

 

ahh......... kończe już bo za dużo kurcze napisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja równierz popieram, niestety zrobiłem inaczej, jak chcecie to nazywajcie to lamerstwem, ale ja jestem tym typem człowieka który uczy sie na własnych błędach, ale potrafie sie do tego przyznac, że źle zrobiłem, tak więc teraz składam zestawik total custom, jak sie coś ruszy to dam znać.

Dziś byłem w castoramie i wydałem 50 zeta na przejsciowki i złączki żeby węże podpiąć pod grundfosa :) teraz grundfos pracuje w obiegu zamknietym( 2 metry węża 15 podłączone wlot wylot pompy) i rano sprawdze czy pompa daje na tyle temperatury że sie woda nagrzeje, jak narazie chodzi z 3-4 godziny i temperatura taka jaka była !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do prędkości przepływu płynu przez radiator (lub blok) to zwiększanie prędkości powoduje obniżenie (pozorne) rezystancji termicznej "widzianej" od strony punktu grzania. Zwiększa się wtedy rozpływalność cieplna w podstawie radiatora (lub bloku). W powietrzu zrobić to łatwo, gorzej z cieczą bo żeby ją przyspieszyć trzeba ją wtłaczać właśnie w mały przekrój i pod dużym ciśnieniem dla pokonania oporów.

 

Jednak mam pytanie z innej beczki - a czuje że to miejsce będzie dobre do jego zadania. Co sądzicie o kompaktowym "chłodzeniu wodnym" Titana (raz to widziałem na Allegro, raz na stronie Titana i był gdzieś link do recenzji w jakimś serwisie zachodnim, ale teraz nie mogę tego znaleźć). Czy ktoś się może tym bawił i wie jak rzecz działa w praktyce i jak jest zbudowana w szczegółach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yarq - kup CPC to sam niedługo zmienisz zdanie jak blok spajany cyną się rozpłynie, cyna nakapie na grafę, zrobi zwarcie i padnie co mobo, grafa, pamięć, procek i zasilacz.

powodzenia człowieku, na CPC długo nie pociągniesz. lepiej kupić za te same pieniądze zestaw na republice i mieć pewność, że nie rozleci się bloczek. równie dobrze możesz nalać wiadro wody do kompa co założyc CPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Chaos Gdańsk":

Miałes to w ręku? Bo, do mnie sam jego widok też nie przemawia. Ale kto wie...? Wyglądało to ja zwykły miedziany cooler z jakims "wspomaganiem" cieczą. Węzyki szłu do puszki wielkosci CD-rom ale jak tam mogła się zmieścic pompka, zbornik, chłodnica i wentylator???

Kiedyś na Tom's Hardware była podobna przeróbka Titana Chrome Orb na taki psudo-blok wodny (ale dawno i też już tego nie umiem znaleźć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...