Skocz do zawartości
Naidira

Zestaw komputerowy ok. 6-6,5 k do gier i ogólnego ślęczenia/garbienia się ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumową Brać.

Jestem Adzio. Stronę i forum śledzę od dawna, ale nigdy jakoś specjalnie się nie udzielałem.

Proszę szanownych Kolegów i Koleżanki o pomoc w złożeniu komputera, wiem że na forum jest wielu doświadczonych użytkowników.  Mój ostatni piec który posiadałem to był sprzęt oparty na Duronie 800, 256 Ram itd. Przed nim jeszcze wcześniej miałem Pentiuma 166 z 2 MB Virge'm. Później posiadałem jedynie laptopy. Nadszedł ten radosny czas by znów zaopatrzyć się w ,,skrzynię'' i powrócić na jedyne, prawilne PieCowe łono 😉

Ogólnie rzecz biorąc zależy mi na komponentach dobrej jakości, nawet jakimś tam kosztem ewentualnej wydajności:

- procesor - 7500f, na chwilę obecną wystarczy, nic wydajniejszego nie potrzebuję

- płyta główna - adekwatna, sprawdzone rozwiązanie, z możliwością przyszłej rozbudowy, dobra sekcja zasilania, byłoby miło gdyby miała przyzwoity kodek dźwiękowy, na wi fi mi nie zależy, i tak net będzie latać po kablu

- zasilacz  - myślałem o serii G od MSI albo czymś od Seasonic  - ma być cichy i oczywiście GOLD

- pamięci - adekwatne, sprawdzone, zdaje się 6000 mhz dobrze współpracują z ryzenami

- obudowa -coś cichego, dobrze wentylowana, filtry przeciwkurzowe, łatwy dostęp do czyszczenia, szkło z boku

- dysk SSD - możliwie niezawodny, szybki, 2 TB

- chłodzenie - hmm, wszędzie polecają Arctic Freezer, wersja z rgb ponoć jest trwalsza

- karta graficzna - geforce 4070 super - proszę o sugestie co do marki - coś ciche, nie grzejące się zanadto, o dobrej kulturze pracy,  żeby broń Boże cewki nie piszczały, jestem bardzo na to wyczulony

Monitor - na niego osobny budżet, myślałem o czymś pokroju - Dell G2724D

I to tak z grubsza wszystko. Nie jestem jakimś specjalnym fanem ,,światełek'' w komputerze, ale jakieś subtelne podświetlenie mogłoby być

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie ewentualne sugestie i rady co do doboru podzespołów.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Edytowane przez Naidira

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...