Skocz do zawartości
Moszna_Brothers

dobry monitor 19'' do zabawy i do pracy......???

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo debiutu monitorów LCD na rynku chce się jednak zdecydować na monitor CRT. Potrzebuje duży monitor do AUTO_CADA a także do Q3 a nie stać mnie jeszcze na LCD za który musiałbym zabulić ponad 2 koła albo nawet 3. Poza tym budzenie i gaszenie kryształu jest wciąż długie w związku z tym, Q3 odpada. Widziałem monitor 19'' BALINEA 106055......czy ktoś widział gdzieś recenję tego pudła albo może sam użytkuje i moze sie wypowiedziec ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 19 Flatron LG 915FT Plus jest to monitor o wysokich parametrach przy 640 200hz przu 1280 100hz 1600-1024-85hz Sa to monitory do urzytku profesionalnego bdb jakosc obrazu widzialem LG 19 normalne Flatrona/ Nec /Balinea i Sony te pirwsze trzy nie maja szans a Sony to nie widac zadnyczh roznic Goraco polecam ale cena napewno powyrzej 1000zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cierzko go kupic chyba ze na zamowienie i tak myske ze cena ok1500zl morze wiecej a morze mniej.Bo 900LG zwykle kosztuja ok1100-do 1300.tez sa dosc dobre w swojej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsung SyncMaster 957MB, zapłaciłem 1115 zł, obraz bardzo dobry, plamka 0.2, ale po rozgrzaniu obraz przesuwa się o około 3 mm w dół. Pomyśl nad Philips 109 P40 Brillance.

Pozdr.

Plamka O.2 to wieeeeeeeelka ściema markewtingowa......nikt takiej na oczy nie widział chyba ze w laboratorium w LOs Alamos.....:)

Dla mne bardzo istonte jest aby używając kompa pare godzin nie napieprzały mnie gały.....w pracy siedze cały czas i juz słabo widze.....

Widze , że ile ludzi tyle opini :)

pozdro i dziękówa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pomimo, że zkończyłeś temat, to dodam swoje "trzy grosze":

monitor 19" do użytku domowego to niepotrzebny wydatek i zbędny gadżet.

To tak jakbyś do pokoju 5 x 5 metrów wstawił projektor teleizyjny o przekątnej 50".

Jestem zdania, że lepiej wydać taką kasę na wysokiej klasy płaską 17".

Przy odświeżaniu 100Hz możesz pred nim siedzieć nawet 10 godzin i oczy ani głowa Cię nie zabolą. Wiem coś o tym, bo jestem grafikiem komputerowym i większość dnia spędzam przed monitorem.

19" monitory sprawdzają się w przypadku obróbki filmów itp.

Polecam dobrą 17"

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast poradzi ci tak: :)

Sasiad ma Sony E430 i kolorki sa full wypas :!:

U mnie jest Samsung SyncMaster 959NF i co prawda kolory sa widzialnie gorsze (nawet to intensywnej regulacj :( ) ale nie dorownuja temu monitowi wyzej

A co do problemu ze wzrokiem bo na "moim" monitaorku nie bola mnie wcale oczka a siedze nie raz parenascie godzin dziennie

Mysle ze zrobilem dobry interes na tym swoim 8) (koszt cos okolo 1400), natomiast SONY to juz bagatela duza kasa wiec jak cie stac to bierz go bo to porzadna jakosc wykonania :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie kupujcie SyncMastera z DynaFlat bo to nawet nei ma plaskiego ekranu-mnie osobiscie takie cos by bardzo wkurzalo. Sam mam LG juz dluuugo i zadnych problemow -super monitorek polecam (no moze geometria nie jest super na moim ale si eprzyzyczailem bo tez i nie jest zla)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam moniory firmy MAG. Bardzo dobre i niedrogie. A jezeli nie mag to jakiegos Samsunga lub Sony... Tylko o ile 19" MAGa kosztuje w granicach 1200 zl to za Samsunga trza dac z 1500 a za Sony (o ile sie nie myle) 2000 jak nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pomimo, że zkończyłeś temat, to dodam swoje "trzy grosze":

monitor 19" do użytku domowego to niepotrzebny wydatek i zbędny gadżet.

To tak jakbyś do pokoju 5 x 5 metrów wstawił projektor teleizyjny o przekątnej 50".

Jestem zdania, że lepiej wydać taką kasę na wysokiej klasy płaską 17".

Przy odświeżaniu 100Hz możesz pred nim siedzieć nawet 10 godzin i oczy ani głowa Cię nie zabolą. Wiem coś o tym, bo jestem grafikiem komputerowym i większość dnia spędzam przed monitorem. 

19" monitory sprawdzają się w przypadku obróbki filmów itp.

Polecam dobrą 17"

Pozdrawiam.

1) 19'' do uzytku domowego w momencie kiedy sie projektuje w autocad to wcale nie zbędny gadżet.

2)Różnica w ilekości 17 i 19 nie jeswt tak przerażająca.

3)17 i 19 mogą mieć te same paramtry...wszystko zależy ile dasz kasiory

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pomimo, że zkończyłeś temat, to dodam swoje "trzy grosze":

monitor 19" do użytku domowego to niepotrzebny wydatek i zbędny gadżet.

To tak jakbyś do pokoju 5 x 5 metrów wstawił projektor teleizyjny o przekątnej 50".

Jestem zdania, że lepiej wydać taką kasę na wysokiej klasy płaską 17".

Przy odświeżaniu 100Hz możesz pred nim siedzieć nawet 10 godzin i oczy ani głowa Cię nie zabolą. Wiem coś o tym, bo jestem grafikiem komputerowym i większość dnia spędzam przed monitorem. 

19" monitory sprawdzają się w przypadku obróbki filmów itp.

Polecam dobrą 17"

Pozdrawiam.

1) 19'' do uzytku domowego w momencie kiedy sie projektuje w autocad to wcale nie zbędny gadżet.

2)Różnica w ilekości 17 i 19 nie jeswt tak przerażająca.

3)17 i 19 mogą mieć te same paramtry...wszystko zależy ile dasz kasiory

Pozdrawiam :)

Witam.

Właśnie dlatego napisałem " 19" monitory sprawdzają się w przypadku oróbki filmów itp. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.. widziałęm w Auchan w Gdańsku LG 995+ za 1200 zł na wyprzedaży. Ale Eizo to jest to....

Zobazc tez w Media Markcie, czasem maja zakitrane duze modele na wyprzedaży.. widziałęm w zeszłym roku Mitsubishi Diamondtron za 1500 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 915FT+ i musze powiedziec, ze nie zamieniam na LCD'ka. Jakosc obrazu jest rewelacyjna i goraco polecam ten model. Niestety nie jest on juz produkowany :(, swoj kupilem pokradziezowy od policji :))) za jedyne 700 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 915FT+ i musze powiedziec, ze nie zamieniam na LCD'ka. Jakosc obrazu jest rewelacyjna i goraco polecam ten model. Niestety nie jest on juz produkowany , swoj kupilem pokradziezowy od policji )) za jedyne 700 zeta

Jak się dowiedziałeś że mają coś takiego na sprzedarz?? Ciekawa opcja :lol: , nie myślałem że pieski sprzedają pokradziezowe rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 915FT+ i musze powiedziec, ze nie zamieniam na LCD'ka. Jakosc obrazu jest rewelacyjna i goraco polecam ten model. Niestety nie jest on juz produkowany , swoj kupilem pokradziezowy od policji )) za jedyne 700 zeta

Jak się dowiedziałeś że mają coś takiego na sprzedarz?? Ciekawa opcja :lol: , nie myślałem że pieski sprzedają pokradziezowe rzeczy...

nieoficjalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...