Skocz do zawartości
InMan

Płyta pod Intela

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Potrzebuje płyty głównej pod procesor Celeron 2.2GHz. Kupiłem go żeby miec ułatwioną przesiadke na P4. Bardzo prosze o pomoc. Chodzi mi o płyte z FSB800 no i DDR400 i dobre mozliwosci podkrecania. Cena plyty to max 400zł. Dzieki z góry ALL :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Potrzebuje płyty głównej pod procesor Celeron 2.2GHz. Kupiłem go żeby miec ułatwioną przesiadke na P4. Bardzo prosze o pomoc. Chodzi mi o płyte z FSB800 no i DDR400 i dobre mozliwosci podkrecania. Cena plyty to max 400zł.  Dzieki z góry ALL :D

sam już sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie. Najtańsza płyta obslugująca fsb800 to abit IS7-E-400pare zł. Ale lepiej jej nie kupuj-mnóstwo ludzi obrzuca mięsem abita, jest to awaryjna płyta, są problemy ze stabilnością, trzymaj się od niej z daleka. Albo dołóż i kup przynajmniej MSI NEO2 za około 500zł albo dołóż troszkę więcej i kup taką płytkę jaką mam w opisie. Obecnie istnieją tylko kilka bezproblemowych płyt główne na fsb800 - wszystkie asusy, epoxy i gigabyte. Płyty MSI mają jedną małą wadę:problemy ze zintegrowanym dźwiękiem, więc koniecznie załatw sobie dźwiękówkę na PCI. Do podkręcania płyty gigabyte nie są za dobre. Wniosek: kup asusa. Spytaj się o tą płytą na forum, a usłyszysz o niej same dobre rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Potrzebuje płyty głównej pod procesor Celeron 2.2GHz. Kupiłem go żeby miec ułatwioną przesiadke na P4. Bardzo prosze o pomoc. Chodzi mi o płyte z FSB800 no i DDR400 i dobre mozliwosci podkrecania. Cena plyty to max 400zł.  Dzieki z góry ALL :D

po co przesiadac sie na Norwooda gdy juz bedzie slaby :?:

bo na Prescota to marne szanse :lol:

jak juz masz tego shita Celera 2.2 to kup Abita BH7 ,tania ,a i w przyszlosci mozna z nia pokombinowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czytałem że abit BH7 ma oficjalne wsparcie FSB 800. niby sam chipset jest przeznaczony do 533 ale abit zapewnia że płyta na FSB 800 ma pracować bezproblemowo.

 

widzę, że sytuacja na rynku płyt głównych jest dokłądnie odwrotna dla AMD i intela : płyty gigabyte pod amd sa totalnie denne, a abit wymiata.

 

poszukaj czegoś na SIS, są stabilne, mają FSB 800 i dual ddr, nie ustępują wiele chipom intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BH7 jeśli faktycznie dociągnie do FSB800 (różnie z tym bywa) to po włożeniu procka z szyną 800 można zapomnieć o jego jakimkolwiek podkręcaniu.

 

Jeśli chodzi o Sis-a 655, to żadna płyta na tym układzie nie pójdzie na FSB800, nawet osławiony Gigabajt.

 

Wcale się nie zgodzę, że płyty Gigabajta pod Intela są tak zajebiste, ta na Sis'ie to był rodzynek w cieście :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...