Skocz do zawartości
Wolek

Czemu Eheim jest glosny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Kolega przywiozl mi pompke eheima z usa, jednak jest pewien problemik ... jest ona poprostu ... glosna.

Dzwiek ten (nie wiem jak go okreslic) pojawia sie po podlaczeniu weza.

Czy ktos sie z tym spotkal, wie jak temu zaradzic ??

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, dobre pytanie :)

 

Sprawdz czy zlaczki dobrze dokreciles i czy po zatopieniu jest lepiej.

 

IMHO bez sensu jest kupywac nowa pompke!!! Idz do jakiegos sklepu i zapytaj sie gdzie jest serwis EHEIM'a. Moze pompka uszkodzila sie podczas transportu. Tak to nareperuja Ci ta odplatnie, moze i troche zaplacisz (tak za jakas nowa, ale badziwna), a bedziesz mial super sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z tym serwisem ... popytam, tylko w Opolu pewnie znów bedą problemy ;) - ktos wie przy czym moze byc taki serwis ??

Co do napięcia, to pompka dostaje dokładnie 115 V, wiec to nie jest problemem.

Uklad jest napewno odpowietrzony (sprawdzalem jak podlaczony byl jedynie waz i problem byl identyczny), dzwiek jest cichszy niz by pompka pompka chodzila 'na sucho'.

BTW, wiecie moze gdzie mozna znalezc zdjecia pompki w okolicach ... wirniczka ?? - jeszcze nie googlowalem, wiec prosze mnie nie bic (wlasnie wpadlem na ten pomysl ;)

Dzieki za wszystkie odpowiedzi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec nie wiem jak jest z Eheimami... czy sa one rozbieralne czy nie... generalnie mam ten sam problem z Aquaelem... i co sie okazalo... wirnik magnesowy poprostu pekl... skleilem go jest ciszej ale i tak daleko od idealu bo w tej chwili jest niewywazony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepie sie do starego tematu, bo mam podobny problem. Pompka zrobila sie glosna - nie sa to wibracje, ani zapowietrzenie ukladu. Pompke rozebralem i wyczyscilem na tyle, na ile bylem wstanie - np. dziury w wirniku, przez ktora przechodzi trzpien nie wyczyscilem za dobrze mimo prob - nie mam tak waskiej szczotki. Moje zabiegi w sumie nic nie daly. Myslalem wczesniej, ze to z powodu zapowietrzenia/wibracji jest ten odglos. Ale niestety nie. Pompa jest na gwarancji, ale ze to w Warszawie, to wolalbym jeszcze cos poprobowac zanim ja odesle. Macie jakies pomysly i rady?

 

PS. Jakby sie ktos po sigu nie skapnal to jest to Eheim 1250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...