Skocz do zawartości
DA VINCI

Wybór GŁOŚNIKA ----> Ważne !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio gnebi mnie pewiem dylemat miedzy wyborem glosnika do kolumny :twisted:

 

Doradzcie mi który głosnik nadawałby sie najlepiej i grał najmocniej :wink:

 

do wyboru mam:

 

---> głosnik estradowy o oznaczeniach GDN 38-300-4 AE jest na stronie www.stx.pl

---> głosnik niskotonowy o oznaczeniach GDN 38-300-4 SC rowniez na stronie www.stx.pl

---> głosnik niskotonowy GMS 9300 na stronie http://www.autosalon.com.pl/audio.php?sprzet=24

 

 

Który waszym zdaniem bylby najlepszym wyborem ?????

Jeśli zaden z tych to poleccie inny w podobnej cenie

 

Z góry THX za odpowiedzi

 

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sadzisz chyba ze przy tych informacjach jakie podales ktos ci doradzi. nie napisales jaki masz wzmacniacz , pokuj i jaka obodowe do tego chcesz zrobic , co do brzmienia to niestety za ta kwote nie bedzie ono naj lepsze , ale moze byc glosno - o ile posiadasz mocny wzmaciacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumna ta bedzie sie znajdowala w pokoju około 10 metrow kw. (bede ja przenosil do pokoju ok. 20-25 m kw.)

Glosnik wloze do obudowy o wymiarach 75x50x50 cm .

Wzmacniach mam 170W Diora

 

Aqrat teraz w tej obudowie mam glosnik szerokopasmowy sred. 38cm (jakis starszy) i w polaczeniu z tym wzmacniaczem niezle daje po uszach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zestawik unitry sprzed 17 lat... wzmachol PW-7020 o mocy 4x 35w + kolumny 70W (to jest minimum bo byly zmieniane glosnii w nich :])... mam je powieszone na scianie w pokoju no moze 10 m2 i jak puszcze go tak na 40% mocy to sasiedzi sie wqrzaja bo im wszystko w mieszkaniu lata :P...

wniosek:

nei potrzebujesz estradowych glosnikow zeby wqrzac sasiadow i zeby miec poterznego basa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zestawik unitry sprzed 17 lat... wzmachol PW-7020 o mocy 4x 35w + kolumny 70W (to jest minimum bo byly zmieniane glosnii w nich :])... mam je powieszone na scianie w pokoju no moze 10 m2 i jak puszcze go tak na 40% mocy to sasiedzi sie wqrzaja bo im wszystko w mieszkaniu lata :P...

wniosek:

nei potrzebujesz estradowych glosnikow zeby wqrzac sasiadow i zeby miec poterznego basa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumna ta bedzie sie znajdowala w pokoju około 10 metrow kw. (bede ja przenosil do pokoju ok. 20-25 m kw.)  

Glosnik wloze do obudowy o wymiarach 75x50x50 cm .

Wzmacniach mam 170W Diora

 

Aqrat teraz w tej obudowie mam glosnik szerokopasmowy sred. 38cm (jakis starszy) i w polaczeniu z tym wzmacniaczem niezle daje po uszach :D

w 10m^2 nawet 25cm glosnik narobi ci duzo szumu :twisted: , ja osobiscie do twojego pokoju wybral bym nie wiekszy niz wlasnie 25cm. dzieki temu bedzie on troche lepszej klasy(mniejszy wzglednie taniszy) obodowe zawsze mozna przystosowac. i tak nie wykozystasz tego cisnienia akustycznego jakie da 38ka , wiec przemysl to, osobiscie wybral bym firme jbl, robia niskotonowki o twardym i dobze kontrolowanym basie . za te 200-250 moze cos sie znajdzie. jednak za ta cene oczywiscie nie mozna duzo wymagac :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqrat teraz w tej obudowie mam glosnik szerokopasmowy sred. 38cm (jakis starszy) i w polaczeniu z tym wzmacniaczem niezle daje po uszach :D

Domyślam się, że budujesz subwoofer, ale on przecież powinien dawać nie po uszach lecz po otrzewnej oraz trząść podłogą i ścianami :) W subwooferach przecież nie bez powodu ogranicza się pasmo przenoszenia od góry do około 70..100Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh duze nie znaczy lepsze. Do takiego pokoju zdecydowanie cos mniejszego. Za 390PLN masz glosnik Peerless SLS10" (25cm) i prawdopodobnie nie wyrobisz z nim w malym pokoju bo Ci uszy rozniesie. Moc glosnika to 150W sinusa. W obudowie zamknietej 70l potrafi zejsc troche ponizej 30Hz wiec jest to trzesidom :) Specjalnie przeznaczony do subwooferow dzieki niskiemu Fs i duzemu wychyleniu membrany.

Wiecej: http://akustyk.com.pl/Peerless/subnis/sls.htm

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dexter! Widze za wreszcie znalazlem jakiegos audiofila-majsterkowicza na forum! :)

To ma byc subwoofer?

Jesli tak to ja proponuje 2xVisaton WS17E, glosnik wykonany wzglednie przyzwoicie, gra super basikiem jak na cene 90 PLN, sredni w nim troszku kuleje, ale jesli ma byc do suba to calkiem spoko!

I schodzi tez nawet nisko!

Przede wszystkim musisz powiedziec co chcesz z tego zrobic i ile masz kasy!

A ja moge ci zaprojektowac, wyliczyc i dostroić obudowe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A walasciwie to ja mam do sprzedania idealny glosniczek dla ciebie!

Super potezny 30cm Lanzar Max12! Naprawde potwór i gra slicznie! Podwójny wentylowany magnes, olbrzymie wychylenie, moc 275 RMS, 550 Peak!!! Wartosc sklepowa kolo 600PLN ja bym ci go sprzedal za ~300! Po szczególy zgłoś cie na priv!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dexter! Widze za wreszcie znalazlem jakiegos audiofila-majsterkowicza na forum! :)

To ma byc subwoofer?

Jesli tak to ja proponuje 2xVisaton WS17E, glosnik wykonany wzglednie przyzwoicie, gra super basikiem jak na cene 90 PLN, sredni w nim troszku kuleje, ale jesli ma byc do suba to calkiem spoko!

I schodzi tez nawet nisko!

Przede wszystkim musisz powiedziec co chcesz z tego zrobic i ile masz kasy!

A ja moge ci zaprojektowac, wyliczyc i dostroić obudowe!

rzuc jakims linkiem chetnie zobacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audiofilem bym sie nie nazwal majsterkowiczem i owszem :)

Podaj jakiegos linka gdzie mozna znalezc parametry tego Lanzara.

Jestem na etapie wybierania glosnika do suba 25,30cm do obudowy ok 70,80l i jak na razie w tej kwestii ten Peerless jest najlepszy. Visatonki ktore poleciles to tez dobry wybor ale raczej do kolumn wolnostojacych niz do suba.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Wyglada tak, wazy moze kolo 10 kg!!

Naprawde potezny, a przy tym wysokiej jakosci!

Bardzo by mi pasowalo sprzedac go razem z obudowa, z mdf wzmacniana w basrefleksami flow-port, siega w niej 23hz przy -10db!!!!!!!

Zadko który glosnik to potrafi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A porametry to ci podam jutro oki?

Bo na necie sa tylko dokladne dane tego nowiutkiego modelu, ale mam zapisane wszystki parametry Thiela-smalla wiec spoko mozna wyliczyc obudowe!

A i moze na zdjeciu nie widac tego, ale ma naprawde szerokie zawiesznie i ogromny wychył!

I zlaczki sa solidne, ZACISKOWE i POZLACANE! To juz swiadczy o solidnosci!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarzuc linka do parametrow to sobie wrzuce do WinISD i zobacze co z niego wychodzi. Moze dobijemy targu jezeli glosnik jest sprawny.

 

UPDATE Znalazlem jakies parametry, no no ma niskie Fs Qts 0,33 wiec moze byc niezly sub w obudowie wentylowanej.

 

UPDATE2 Charakterystyka czestotliwosciowa wymiata , ale odpowiedz impulsowa juz kuleje :( 20ms to sie w zasadzie nadaje tylko do kina domowego, sluchanie muzy odpada.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to jest sprawny? ;)

Oczywiscie, jest w super stanie! Mam wzmacniacz 2x65W przy 8ohmach, wiec bardzo na nim nie poszlalem, a niedlugo potem zalatwilem sobie dwie 18 z Vify i to na nich bede robil teraz kolumny!

A co do parametrow to tak jak powiedzialem: jutro! Bo musze poszukać....

Ale jest niesamowity jesli chodzi o dolno granice! wlasnie dltego go wybralem! ;) Jesli sie go porówna z innymi glosnikami, to ten je miażdży!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem, czy to sa dobre parametry, bo to jest ta starsza wersja Maxa! Jutro podam parametry tego mojego!

Moze jednak to jeszcze przemyslisz!

Bo zalezy mi na kasie, bo mam gotowe super skrzynie i niskotonowce musze jeszcze tylko dokupić wysokotonowe i komponenty do zwrotnicy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa 55l, B-R strojony na 25Hz. Piekna ta charakterystyka czestotliwosciowa. -3dB na 27Hz :) W mniejszej budzie i strojeniu na 30Hz da sie z impulsem zejsc troche ponizej 15ms ale juz sa podbicia i -3dB na 33Hz :( Glosnik widac ze jest przeznaczony raczej do samochodu i tam napewno powoduje ze lusterka sie trzesa :)

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki ty masz pokój?

Bo wiesz, ze w malym pokoju niski bas sie poprostu nie zmieści, wiec te 33Hz wydaja sie i tak bardzo dobrym wynikiem! Ja z mojej 18 wyciskam 38 czy 33Hz hz na -3db i w pokoju okolo 25m2 uwazam, ze schodzi super nisko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wymiekam, znalazlem inne parametry i tam podaja ze ten glosnik ma 2 omy. Nie wiem juz ktore sa prawdziwe :) Przy dwoch omach moze byc problem ze wzmakiem. Pokoj mam maly 12m2 wiec mysle ze jak na razie z tym Peerlessem wychodzi mi najlepiej stosunek mozliwosci/cena.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydac moge na sam glosnik do 250zł, wiem ze za to nie qpie cuda ale to jest moja gorna granica, wiec musze szukac czegos do tej kwoty ;)

 

 

p.s. co do tych glosnikow co podalem ---> to ten zwykly niskotonowy stx bedzie dawal mocniejsze basy od estradowy (ktory z nich jest lepszy) ?

 

 

tak mysle czy czasem nie lepiej by bylo qpic 2x25cm (lub jeden) od takiego jednego pieprznego, coraz bardziej sie przekonuje do mniejszego a lepszej firmy :D

 

czekam na dalsze propozycje

 

 

 

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam głośnik kultowej firmy Tonsil model GDN 30/100/11 8 OHM cena 263zł więc prawie zmieści się w limicie $$$. Parametry do obliczania obudowy są na www.tonsil.com.pl

 

UPDATE: taki głośnik używany jest w Altus'ach 300 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Tonsil do suba to tylko GDN 30/80/2. 70l B-R strojony na 37Hz Impuls lekko powyzej 10ms wiec spokojnie sie nada do muzy. -3dB na poziomie 40Hz wiecej super nisko nie jest ale napewno w malym pokoju bedzie wymiatal az milo.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powrocilem !! :D

powiedzcie mi co sadzicie o glosniku ALPHARDA LW1500 (slyszalem ze seria LW nie wypalila czy to prawda ?) jest tanszy od STX'a a nie wiem czy ta oszczednosc sie oplaca ???

 

Co do przeznaczenia glosnika

Na poczatku wpakuje sam glosnik do obudowy i zobacze jak gra, z czasem chce dolozyc sredniotonowke i wysokotonowke robiac z tego normalne kolumne (chyba ze beda fajne basy to sie wstrzymam :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...