Skocz do zawartości
kulwis

Partycje- duzy problem?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zalozeniem nastepujacej listy partycji na dysku 80 GB:

1. partycja podstawowa 10GB (Windows XP)

2. partycja podstawowa 512MB (Linux swap)

3. partycja podstawowa 10GB (Linux native)

4. partycja rozszerzona a w niej 3 dyski logiczne

 

Linuksowy fdisk przy zakladaniu dyskow logicznych wysypuje sie. Bardzo prosze o podanie nazwy programu, ktorym bez problemu moge zalozyc takie partycje. A moze jest to poprostu niemozliwe? Prosze rowniez o zaproponowanie swojej wersji zagospodarowania dysku 80Gb wraz z 2 systemami linux i Windows XP. Na marginesie fdisk dosowy zle rozpoznaje wielkosc mojego dysku.

Za wszelkie info z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partirion Magic 8.0 chyba najnowsza wersja, lecz moge sie mylic, powienien poradzic sobie z tym bezproblemowo, jest jeszcze Fips ale jest troszke trudniejszy w obsludze, a co do zagospodarowania to wszystko zalezy od Ciebie :) Twoje dane beda tam trzymane wiec ustal wedlug swoich gustow. Ja jedynie bym zmniejszyl te 10 GB na XP do 4-6 GB ale to moje osobiste zdanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wspomnieli inni Partition Magic powinien zrobic partycje bez problemu. Co do fdiska dosowego to normalne ze nie widzi poprawnie dysku. Trzeba podawac wielkosci procentowo lub miec zaktualizowana wersję obsługującą poprawnie dyski wieksze niz 60 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...