Skocz do zawartości
Sfx

Dlaczego nie moge uruchomic nowego komputera ????

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem sobie czesci na nowy komp

Plyta glowna soltek 75frn2-l

nagrywarka lg 52X

obudowa codegen 6066

athlon 2500+ barton

dobry wentylator miedziany

2 x 256 mb ram empaq

 

 

mialem i dolozylem puznie do zestawu

karte graficzna gf 2 mx 400

karta soundblaster 5.1

 

po zlozeniu do kupy tego wszystkiego zaczely sie problemy. wentylatory dzialaja nagrywarka dziala ale nie chce pracowac karta graficzna tzn nie wlacza monitora wentylator na niej sie kreci wiec chyba jest wpozo dysk dziala tylko jak nie jest do niego tasma przyczepiona podobnie floop juz nie wiem co mam robic pomuzcie mi prosze was lub powiedzcie co moglo sie stac ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk dziala tylko jak nie jest do niego tasma przyczepiona podobnie floop

jak moze dysk dzialac jak nie jest tasma podlanczona moze chodzi Ci o to ze slychac jak dziala gdy masz tylko zasilanie podlanczone ;) a karta graficzna moze nie dzialac dlatego ze obsluguje inna predkosc portu AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk dziala tylko jak nie jest do niego tasma przyczepiona podobnie floop

jak moze dysk dzialac jak nie jest tasma podlanczona moze chodzi Ci o to ze slychac jak dziala gdy masz tylko zasilanie podlanczone ;) a karta graficzna moze nie dzialac dlatego ze obsluguje inna predkosc portu AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwośc to pożycz jakąś nowszą kartę graficzną, zasilacz(pomimo że masz nowy) i spróbuj uruchomić swój zestaw na nich. Kombinuj z pamięciami, wyjmij jedną kość, zmień banki pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza metoda składania kompa to krok po kroku. Wsadz w plyte grafike, ram i procek i odpal. Jesli dziala to dokladaj po jednym elemencie i za kazdym razem kontroluj czy jest ok. Tym sposobem dojdziesz co jest nie tak i czy wszystko wpiołeś. Ja tak robiłem kompa już pare razy i nie miałem żadnego problemu 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ogolnie kombinuj. Jak masz kumpla z kompem to pozycz od niego ram. Zresetuj bios. Sprawdz wszystkie tasmy. Sprawdz czy wszystko podlaczyles jak nalezy. powyciagaj wszystkie elementy, przeczysc sloty i wloz jeszcze raz. Mialem taki przypadek kiedys ze wylaczylem swojego kompa, 5 min pozniej chce go wlaczyc a on sztywny, zero reakcji. Nie zastanawialem sie dlugo tylko uderzylem do kumpla i pokolei sprawdzilem wszystkie podzespoly (osobno wszystko dziala wiec o co chodzi?) zlozylem kompa do kupy i tak sobie z rezygnacja pyknalem power no i wystartowal. Czasem tak bywa ze trzeba sie troche spocic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak wyczytalem cos ze nie mozna do tej plyty wsadzac kart graficznych o agp 2x o napieciu 3.3 v gf 2 mx 400 jest na agp 4x czy on ma tez napiecie 3.3 v powiedzcie to wazne bo zaczynam sie bac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze to byc moze grafa mam nadzieje ze ten gf jednak jest na napiecie 1.5 v bo jak na 3.3 to ciach prach po plycie ale pozostaje sprawa z dyskami gdzy nie chce zbyt dobrze pracowac tzn wogule nie chce pracowac jak mam do niego podlaczona tasme wogula nie rusza jak wyjmuje tasme rusza (dziwne) ale niestety prawdziwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mój rozum po co tak dużo kombinować. Wentylator się kręci - to fajnie, nowy zasilacz więc powinien działać. Sposób postępowania 1. Jak już ktoś napisał płyta + procesor + pamięć + grafika + zasilanie bez podłączania do płyty jakichkolwiek taśm od napędów, skasować bios i potem spróbować włączyć i w zależności od rezultatów 1a) nie zapala się monitor - wyjąć pamięci - jak piszczy jest ok z procesorem i zmienić kartę grafiki na jakąś od kolegi (może to być i płyta ale wtedy dużo trudniej - więc nie piszę); 1b) zapala się monitor - żle podłączyłeś tasiemki - znaczy na odwrót - o ile to taśma z flopa - to komp ruszy ale lampka w flopie bedzie stale świecić, jeżeli odwrotnie włożyłeś taśmę z napędów to rzeczywiście komp się nie włączy (znaczy monitor nie odpali). Ale moi poprzednicy już właściwie radzili i o ile znasz się na rzeczy i poskładałeś go dobrze, to pozostaje ci klasyczna zabawa z podmianką części, Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok i spoko wiecie jestem troche poddenerwowany wiec tak sie zachowuje zaczynam robic jak muwicie moze podziala :)ok i spoko wiecie jestem troche poddenerwowany wiec tak sie zachowuje zaczynam robic jak muwicie moze podziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok i spoko wiecie jestem troche poddenerwowany wiec tak sie zachowuje zaczynam robic jak muwicie moze podziala :)ok i spoko wiecie jestem troche poddenerwowany wiec tak sie zachowuje zaczynam robic jak muwicie moze podziala :)

Spokojnie kolego :) Z tego co widze to nie jestes zdenerwowany tylko to jakis konkretny atak trzesiawki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z duzo wydalem na tego kompa zeby teraz mi cos nie chodzilo co do tej trzesiawki to mam nezla jak sie okaze ze mam jakas trefna plyte glowna moze chip przepalony jak w servisie powiedza mi ze z mojej winy to co 400 zl do tylu i nowa musze kupowac dobrze ze ram dziala nagrywarka i mam nadzieje procesor bo jeszcze go nie sprawdzilem bo nie mam na czym (to ma byc moj pierwszy komp pod athlona) musze tylko karte wymienic moze jutrojuz bedzie i na niej zadziala bo jak podlaczam ram procka grafe i wlacam to nie dziala monitor nie zapala sie wiecie a jak nie to kicha zalamie sie i popelnie harakiri czy jakto tam sie pisze

 

ps

taka maszyna a na reanimacji siedzi tylko plakac :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy dobrze radiator przymocowany jest - ja dzisiaj niezle jaja mialem (myslalem ze cos upalilem) jak swoj stary cooler podlaczalem - odpalam kompa a tu tylko syrena i koniec. Zdjalem radiat i to co zobaczylem dobrze mnie przestraszylo - radiat nie byl przystosowany do csa :D (serio, po prostu to bylo cosik takiego ze z obu stron mial takie listwy, zeby uchronic proca przed zgnieceniem), powierznica coolera w odleglosci jakis 3mm od rdzenia 8:, wyjalem csa i gralo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...