Skocz do zawartości
noose

potrzrebuje skrypt do masq :(

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jest taka sprawa. chce zrobic takie cosik..... w pliku oplacone.txt beda IP + MAC osob z mojego LAN oraz status 0 (nie zaplacaone) lub 1 (zaplacone). chcialbym, zeby skrypt raz dziennie sprawdzal ten plik i wg niego sprawdzal czy osoba moze miec net czy nie i ew ja odlaczal..... jest mozliwe napisanie czegos takiego :?:

albo, zeby ograniczalo takiemu transfer do 1kB/s.....

z gory dzieki za pomoc

 

btw, ja nie mam zielonego pojecia jak sie za to zabrac :( wiec jezeli mozna, to prosilbym z komentarzami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tez zrobic nieco inaczej, zamiast odlaczac mu net, dajesz przekierowanie pakietow tego kolesia na jakis nieuzywany port na serwie i na tym porcie stawiasz sobie miniserv (poszukaj pod ta nazwa), wtedy w przegladarce niezalenie od wpisanego przez niego adresu bedzie mu sie pokazywal komunikat, ze musi zaplacic ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bedzie narzedzi typu awk, grep, cut i inne. To wszystko w jakims skrypcie shellowym uruchamianym z crona. Zaraz pewnie jakis mastah skryptowy cos wymodzi. Jest to do zrobienia.

Dodatkowo -m recent zeby nie bawic sie w dodawanie/usuwanie regulek w iptables:

 

iptables -t nat -A POSTROUTING -m recent --check --name majacy_net -j MASQUERADE

 

teraz: mozesz dopisać goscia, ktory ma net:

echo "+jego.ip" > /proc/net/ipt_recent/majacy_net

lub pozbawic go neta

echo "-jego.ip" > /proc/net/ipt_recent/majacy_net

 

Maki mozesz na stale przyblokowac w /etc/ethers

 

Co do skryptu, nie pisze bo mi sie nie chce [len jestem] ;)

 

jezeli chcesz cos advanced to zainstaluj lms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...