Skocz do zawartości
przeciwnik

Żona ma mnie dość!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam duży kłopot z komputerem i nie tylko :) :( Sprzet mam taki jak w podpisie. Chodzi o to, że czasami mam straszne szarpania w grach i obojętnie jakich nawet tych najmniej wymagajaćych sprzętowo.

Przykładowo ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m komputer - uruchamiam Wolfensteina - gierka szarpie jak cholera i to cały czas.

Więc ponownie uruchamiam kompa ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m grę i chodzi już płynnie.

 

Potem ponownie uruchamiam komputer i gra albo chodzi płynnie albo szarpie! PANOWIE CO JEST>?

Nie ma reguły na te szarpania, moge uruchomić komputer po kilku godzinach nieuzywania i bedzie też szarpać w grach lub nie! Sposobem na te szarpania jest resetowanie kompa, czasem nawet kilkanaście razy.

 

Zona ma mnie dość bo spędzam więcej przy komputerze w poszukiwaniu przyczyny niż z nią.

Sprzęt nie ma żadnych konfliktow , Przerwania są porozdzielane ok.

Procesor pracuje jako 2400 xp 12x166 przy v core 1.5 v

Karta grafiki jest nie kręcona

Pamięć ustawiona jest synchronicznie s prockiem Timingi 6- 3 -3-2,5 cl

Temperatury też są ok. 42 stopnie CPU i System Temperature 32 . chociaż chipset wydaje się być gorący.

 

Windows Xp Profesional + Sp1

Sterowniki do płyty instalowałem od najstarszych po najnowsze tak samo jest z grafiką. Wszystko zawsze testowałem na czystym świezo zainstalowanym systemie systemie w kolejności:

Sp1

Stery dp płyty np. 2,45 nforce

Dx 9b

Stery do karty 43.45

 

Od momentu jak wymienilem mojego Solteka kt400 na FIC AU 13 minęło 2 miesiące przez ten okres System instalowałem z 50 razy. Cały czas próbując usunąc przyczynę szarpań. Wcześniej na Solteku szarpań nie było.

 

System testowałem Prime95 torture test całą dobe chodzi bez błędu .

Nie spoczne póki nie znajde przyczyny nawet gdybym miał wymieniać wszystko po kolei!

Panowie pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od momentu jak wymienilem mojego Solteka kt400 na FIC AU 13 minęło 2 miesiące przez ten okres System instalowałem z 50 razy. Cały czas próbując usunąc przyczynę szarpań. Wcześniej na Solteku szarpań nie było.

To chyba wiadomo gzdzie trzeba szukać przyczyny. Posprawdzaj inne stery do mobo, jak radzi gREG PG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ja wtrace swoje pare groszy i poweim ze mi tak gry skakaly na wszystkich plytach z zinterowanymi kartami dziekowymi na plycie , kupilem SB 5.1 i wszystko plynnie chodzi , mozna sterowniki wgrac , jak nadal to nie pomoze to zrob test maly i w biosie wylacz karte dziwkowa iwtedy sprawdz co i jak .... MIALEM TAK SAMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam rade dla kolegi.....zeby se slownik sprawil i czesto sie z nim konsultowal, w sprawie tak razacych bykow....wstyd, nic nie usprawiedliwia 8O

Chłopie nie pisze się cytuję '' żeby se'' ale żeby sobie! może lepiej poszukaj Forum polonistyczne? W jednym zdaniu popełniłeś strasznego byka.... i kto nie umie pisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam rade dla kolegi.....zeby se slownik sprawil i czesto sie z nim konsultowal, w sprawie tak razacych bykow....wstyd, nic nie usprawiedliwia 8O

Chłopie nie pisze się cytuję '' żeby se'' ale żeby sobie! może lepiej poszukaj Forum polonistyczne? W jednym zdaniu popełniłeś strasznego byka.... i kto nie umie pisać?

No i do tego "konsultować się ze słownikiem" - dobre :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem błędy w Wordzie i oprócz braków przecinków i Zamiast ę to e lub ą a jest ok.  Może z tobą kolego coś nie tak?

Chodziło mu zapewne o "włanczam" - pisze się włączam (word tego nie wyłapuje) - ale tak jak napisałeś to nie forum polonistyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam rade dla kolegi.....zeby se slownik sprawil i czesto sie z nim konsultowal, w sprawie tak razacych bykow....wstyd, nic nie usprawiedliwia 8O

ROTFL :lol:

 

Zapraszam na forum polonistyczne, jak to napisł "przeciwnik" 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciwnik ja Ci moge poradzić cobyś wział i pozyczyłmobo od kogos i potestował na czyimś mobo...o ile ktoś na to poojdzie!

POGADAJ ZE ZNAJOMYMI!!!!!!!

a te szarpania mogą np.byc też wynikiem Ramu...spróbuj potestować inne kosci

zdaje sobie sprawe ze trudno pozyczyc takie komponenty ale postaraj sie...

Dal mnei to albo mobo albo ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyłączałeś dźwiękówkę w biosie i sprawdzałeś tak jak ktoś napisał? Bo przeważnie to jest główną przyczyną takich akcji!

Tak wyłączyłem i dalej to samo :( gdyby było ok po wyłączeniu dzwięku to i tak bym płyte wymienił , bo przy kupnie szukałem mobo z dobrym dzwiękiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie uporałem się z komputerem. wczoraj dostałem Abita NF (7) s

. zamontowałem go przeinstalowałem system. i wszystko śmiga niesamowicie. żadnych szarpań w grach itd. rewelacyjny dzwięk ( lepszy od fica au13) a do tego płyta kręci się naprawde super. już chyba nigdy nie kupie nic od FICA. jak to starzy komputerowcy by powiedzieli'' ABIT to ABIT'' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu jezu ale gościo miał lipe o ja jebie dobrze że jusz po kłopocie tylko ja bym tą płytę zareklamował . Tak sobie myśle jak ja bym sie wqwił z takim shaisem bosze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...