Skocz do zawartości
Gość

bloczki by chip

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wątpliwości co do sensowności używania wody o stałej temperaturze.

Ułatwia to sprawdzenie poprawności wyników. Do tego woda w zależności od temperatury ma różną pojemność cieplną - minimalnie, ale zawsze - przy minimalnych różnicach może mieć znaczenie. Ta sama temperatura gwarantuje te same warunki dla wszystkich bloków.

 

Poza ty, ważny jest chyba poziom ustabilizowania się np. podczas bezczynności i sprawdzanie co dzieje się później. Chyba że masz jakieś inne sugestie w tej materii?

Dla wydajności _bloku_ nie ma znaczenia, na jakiej wysokości temperatura się ustabilizuje. Na ustabilizowaną temperaturę wpływa zbyt wiele innych czynników by mogła być wyznacznikiem wydajności samego bloku.

 

A jeżeli się bada wydajność całych zestawów, to faktycznie najistotniejsza jest wysokość ustabilizowanej temperatury. Tylko, że dajcie mi blok, a dobiorę tak chłodnicę, żeby przegrał ;)

Dlatego, moim zdaniem należy badać wydajność każdego elementu WC osobno (zwłaszcza chłodnice i bloki - najlepiej w zależności od szybkości przepływu, żeby ustalić, jak wydajną pompę trzeba, żeby osiągnąć opytmalne wyniki) i dać podstawy do samodzielnego skompletowania zestawu w zależności od preferencji, wydajności i zasobności portfela usera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam wątpliwości co do sensowności używania wody o stałej temperaturze.

Ułatwia to sprawdzenie poprawności wyników. Do tego woda w zależności od temperatury ma różną pojemność cieplną - minimalnie, ale zawsze - przy minimalnych różnicach może mieć znaczenie. Ta sama temperatura gwarantuje te same warunki dla wszystkich bloków.

 

Poza ty, ważny jest chyba poziom ustabilizowania się np. podczas bezczynności i sprawdzanie co dzieje się później. Chyba że masz jakieś inne sugestie w tej materii?

Dla wydajności _bloku_ nie ma znaczenia, na jakiej wysokości temperatura się ustabilizuje. Na ustabilizowaną temperaturę wpływa zbyt wiele innych czynników by mogła być wyznacznikiem wydajności samego bloku.

 

A jeżeli się bada wydajność całych zestawów, to faktycznie najistotniejsza jest wysokość ustabilizowanej temperatury. Tylko, że dajcie mi blok, a dobiorę tak chłodnicę, żeby przegrał ;)

Dlatego, moim zdaniem należy badać wydajność każdego elementu WC osobno (zwłaszcza chłodnice i bloki - najlepiej w zależności od szybkości przepływu, żeby ustalić, jak wydajną pompę trzeba, żeby osiągnąć opytmalne wyniki) i dać podstawy do samodzielnego skompletowania zestawu w zależności od preferencji, wydajności i zasobności portfela usera.

A czy jest gdzieś jakaś globalna tabela bloki/chłodnice=temperatura (zakładam użycie jednego proca oczywiście możliwie dużej mocy) pokazująca jak blok zachowuje się przy różnych chłodnicach/chłodnica z różnymi blokami? Jeśłi nie, to może Tweak siępostara i zrobi coś, co naprawdę pomoże w wyborze, bo test nowości, za każdym razem na innym sprzęcie i z innymiparametrami, to nawet nie ma jak takiej tabelki samodzielnie macnąć... Jeśli jest, to albo test bloków, albo test chłodnic, albo test typu Chip...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może zrobimy blokady i wymusimy na Tweaku zrobienie jednego, wiarygodnego (jeden z ostatnich w miarę wiarygodnych serwisów) testu większości sprzętu chłodzącego wodą, do którego wszystkie późniejsze konstrukcje będzie można miarodajnie porównać. W tej chwili każdy blok jest najlepszy, bo tak wystarczy na stronie napisać.

Ja mogę blokować mój komputer;)

 

Lukas20, zajrzałem na twoją stronkę, ładna buda, ale te wyniki cłodzenia to masz ładne, chyba zmienie procek, bo mój ma właśnie stress 60 (natek1,2@1,4) :cry: Czy Ty masz dwie chłodnice w budzie, czy mi się tylko w oczach dwoi :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jestes z Wawy, a pomysly masz jakies ze Slaska rodem :)

 

No coz, aktualnie moja buda przeszla lub nadal przechodzi delikatna transformacje.

:arrow: zupelnie inny uklad wody, bo teraz bedzie blok > pompa > chlodnica

Wszystki czesci miedziane + bloki sa lakierowane, wiec nie powinny pokrywac sie patyna

:arrow: wymiana EHEIM'a 1250 na HALM'a 15-60

:arrow: dodanie trzech, nowych blokow, co potwornie skomplikuje mi calosc ukladu

:arrow: podswietlenie diodami

 

Tak, chlodniczki sa 2, ale wyniki na pewno sie jeszcze poprawia. Sama wymiana pompki poprawia wynik bloku o 1,5*C, ale rowniez grzeje wode o 1C, dlatego wlasnie zmienilem obieg. Dodatkowo musze wykombinowac jakies zasilanie PAPST'a na 48V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...