Skocz do zawartości
Nyny

RAdiatorki na pamiatki

Rekomendowane odpowiedzi

gdzie moge kupic radiatorki na pamieci do gfti 4200 gainwarda, chcialbym sobie mocno zakrecic ta karte a bez dodatkowego chlodzenia w lecie sie boje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie moge kupic radiatorki na pamieci do gfti 4200 gainwarda, chcialbym sobie mocno zakrecic ta karte a bez dodatkowego chlodzenia w lecie sie boje

A zrob, ze sobie sam. Co wy wszyscy byscie tylko kupowali. Wez jakis stary radiator pomierz chipy pamieci i wytni sobie radiatorki. Pozniej wez jakis klej termoprzewodzacy i poprzyklejaj na pamiatki te radiatorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić jakiśstary dobrze użebrowany radiator np. od pentiuma i go pociąć ? Wyjdzie tak samo dobrze(a może i lepiej) a napewno znacznie taniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrym klimatem jest radiator od pII, mozna go elegancko pociac, ale w moim wypadku przewazyly wzgledy wizualne i zalozylem radia z zestawu TT, a tak btw dokladnie taki sam temat byl jakis tydzien temu i bylo z 50 postow, mala powtorka? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie moge kupic radiatorki na pamieci do gfti 4200 gainwarda, chcialbym sobie mocno zakrecic ta karte a bez dodatkowego chlodzenia w lecie sie boje

A zrob, ze sobie sam. Co wy wszyscy byscie tylko kupowali. Wez jakis stary radiator pomierz chipy pamieci i wytni sobie radiatorki. Pozniej wez jakis klej termoprzewodzacy i poprzyklejaj na pamiatki te radiatorki.
Jak się poźniej je odkleja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tu może być problem - chociaż z drugiej strony - po kiego grzyba je odklejać?

 

heh ja ostatnio powiedziałem kolesiowi żeby mi skołował jakieś radiatory z 486 to byj je pocioł, koleś przywiózł coś co ma góra 4mm wysokości, z czego połowa to podstawa, żebra grube jak [gluteus maximus] Britney Spears, o wysokości 2mm - myślałem że mu w morde szczele, no nic bede szukał dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie moge kupic radiatorki na pamieci do gfti 4200 gainwarda, chcialbym sobie mocno zakrecic ta karte a bez dodatkowego chlodzenia w lecie sie boje

A zrob, ze sobie sam. Co wy wszyscy byscie tylko kupowali. Wez jakis stary radiator pomierz chipy pamieci i wytni sobie radiatorki. Pozniej wez jakis klej termoprzewodzacy i poprzyklejaj na pamiatki te radiatorki.
Jak się poźniej je odkleja??
Przy pomocy zamrazarki :)

ladujesz karte do worka foliowego takiego z zapieciem wsadzasz do zamrazarki na 5-10 minut wyciagasz odrywasz radiatory i dajesz karcie oddajec przez kilka godzin. Co by jej nie spalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co tyle roboty. kup na 4max radiatorki thermaltake i spox przynajmniej są na taśmie i z odklejeniem nie będzie problemu

Typowe podejscie do tematu. Lenistwo kurde przez ciebie przemawia. A kasy Ci nie zal na taki zastaw ThermalTake.

Bez sensu. Moze mu nie pasowac na karte, jak ma jakas nietypowa - znaczy nie referencyjna plytke.

Ja tak mialem ze swoim GeForcem 256.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie przesadzajmy bo na 4max radiatorki GlobalWIN HDC 08 są po 5zeta w moim przypadku x8 to 40 więc nie ma co się męczyć z robieniem własnych. a na wgk pewnie też można łyknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermaltake'i moga mu nie pasowac? Eeee... Jak dobrze sie przyjrzy to nie bedzie musiał ulamywać dwoch zebow, żeby zacisk od DIMMa nie przeszkadzal - jak ja :P

Ale spoko - ja je dostalem gratis - jako bonus do grafy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie przesadzajmy bo na 4max radiatorki GlobalWIN HDC 08 są po 5zeta w moim przypadku x8 to 40 więc nie ma co się męczyć z robieniem własnych. a na wgk pewnie też można łyknąć.

No tak, ale te radiatory ktore sobie sam zrobisz nie beda mialy wysokosci 7mm tak jak te GlobalWina tylko beda wieksze, co da znacznie lepsze odprowadzanie ciepla, a co za tym idzie mozliwe, ze wieksze mozliwosci o/c. Zazwyczaj radiatory na PII mialy okolo 2 cm wysokosci. Takie radiatorki na karcie beda Duuuuzo lepiej chlodzile te pamieci niz te male gowienka po 5 zl zaq sztuke

Na gieldzie radiator na PII kosztuje 10 zl, a powycinanie i oszlifowanie radiatorkow to kwestia godzinki... moze dwoch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermaltake'i maja wiecej mm - dlatego trzeba uwazac z DIMM'ami  :D

Z twojego postu wnioskuje, ze myslisz o pamieci ram w kompie - modul DIMM... A my tutaj gadamy o kosciach pamieci na karcie graficznej... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak: mysle o pamieci RAM w kompie - ale (pisalem wyzej) chodzi mi o niebieskie radiatorki Thermaltake na pamiec do grafy. Jak za nisko przykleisz do kostek "z tylu" karty graficznej w AGP to (przynajmniej u mnie) przy wkladaniu do slotu zawadzaja o te smieszne dzwigienki przy DIMM slotach.

:lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak: mysle o pamieci RAM w kompie - ale (pisalem wyzej) chodzi mi o niebieskie radiatorki Thermaltake na pamiec do grafy. Jak za nisko przykleisz do kostek "z tylu" karty graficznej w AGP to (przynajmniej u mnie) przy wkladaniu do slotu zawadzaja o te smieszne dzwigienki przy DIMM slotach.

:lol:  :lol:  :lol:

Tak ale nie na kazdej plycie tak jest tylko u Ciebie. Wiec nie jest to ogolny problem... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Tak ale nie na kazdej plycie tak jest tylko u Ciebie. Wiec nie jest to ogolny problem... :roll:

To znaczy, ze lepiej o nim nie wspominac? :? Nie upieram sie ze na kazdej - po prostu uprzedzam, ze moze sie tak zdarzyc. Podejrzewam, ze ST-6 to nie jedyna plyta, na ktorej tak bywa. Te radiatorki sa naprawde dosyc dlugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

[...]

Tak ale nie na kazdej plycie tak jest tylko u Ciebie. Wiec nie jest to ogolny problem... :roll:

To znaczy, ze lepiej o nim nie wspominac? :? Nie upieram sie ze na kazdej - po prostu uprzedzam, ze moze sie tak zdarzyc. Podejrzewam, ze ST-6 to nie jedyna plyta, na ktorej tak bywa. Te radiatorki sa naprawde dosyc dlugie.
Nie nie o to chodzilo...

To znaczy ten problem to nie jest powazny problem

zawsze mozna zeszlifowac kilka zeberek radiatora. Prawda? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda :D

Wiesz jakie to nieprzyjemne uczucie: odczekales 20min az klej wyschnie, patrzysz jak rewelacyjnie wyglada teraz karta grafiki, myslisz "no, teraz dam jej w rure" i okazuje sie ze nie mozna jej wlozyc.

:lol: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

GlobalWIN HDC 08

 

Wymiary:

19.8mm x 12.6mm x 8mm

Materiał:

Anodized Aluminum Alloy 6063

 

Radiatory HDC 08 są przeznaczone do aplikacji na pamięci kart graficznych oraz wszelakie elementy narażone na przegrzanie. Zaopatrzone są w specjalną taśmę samoprzylepną o podwyższonej termoprzewodności.

 

Cena 5.5 zł

 

Dołączona grafika

 

GlobalWIN HCC 08

 

Wymiary:

28mm x 28mm x 8mm

Materiał:

Anodized Aluminum Alloy 6063

 

Radiatory HCC 08 są przeznaczone do aplikacji na karte graficzną oraz wszelakie elementy narażone na przegrzanie. Zaopatrzone są w specjalną taśmę samoprzylepną o podwyższonej termoprzewodności.

 

Cena 6 zł

 

 

Ile jednych lub drugich trzeba by kupic zeby 8 kostek pamieci sie udalo objac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są małe i za drogie jak na ten rozmiar - według mnie taniej i lepiej wyjdzie na homemade production

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...