Skocz do zawartości
Shiz

Komputer do 4 tyś.

Rekomendowane odpowiedzi

Zostałem poproszony o podanie przykladowego konfiga kompa dla kolegi. Max co moze dac to 4 tyś.

 

Procesor: AMD Athlon XP 2500+ FSB333 Barton BOX 489 zł

Płyta głowna : ABIT NF7-S 559 zł

Pamieci : 2 x Geil 256 MB Pc-400 Cl 2.5 2x 282 zł

Dysk: Maxtor DiamondMax +9 80 Gb 8MB 450 zł

Grafika : Leadtek Winfast Gf4 TI 4200 64MB 500 zł

 

Napędy :

 

Opcja#1

 

Cdrw+DVD Samsung Combo Sm-348 (x48X24X48X16) 295 zł

Flopp 45 zł

 

Opcja#2

 

Cdrw Lite-On Ltr_52327s (x52x32x52) 205 zł

Dvd ????

Flopp 45 zł

 

No i tu mam zonka czy dac mu razem cdrw+DVD czy moze oddzielnie. Prosze o jakies propozycje.

Monitor :

17" Samsung SyncMaster 757 MB 809 zł

17" Nec Fe791 Super Bright 889 zł

17" Lg Flatron F700P 845 zł

 

No tu tez mam zonk. Wszystkie maja podobne parametry ale nie moge sie zdecydowac na zaden.

 

Prosze o opinie co sadziecie o tym i ewentualene zmiany jesli znajdziceie cos lepszego. Zawsze lepiej poznac opinie innej osoby.

 

A i cenami sie nie przejmojcie to tylko tak orientacyjnie. Mam rabacik wiec bedize troszke taniej. No i zostanie na jakos lepsza bude, klaw, i mysz.

 

A i jesli cos będziecie podawac ( tzn jakis sprzęt to prosze o jakies opinie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze będę brać bardzo podobny komp, tylko MoBo soltek FRN2-L, buda Chiefteca i zamiast DVD tuner TV: MSI TV @nywhere. Zestawik całkiem, całkiem :). Co do napędów bierz oddzielnie, dłużej pociągną, acha nie zapomnij o dobrej zasiłce.

Z monitorami też mam taki sam problem, tylko rozważam między modelem NEC'a a LG ( http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=524825#524825 ), ale pewnie wezmę NEC'a, o LG już za dużo złego się nasłuchałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cdrw+DVD Samsung Combo Sm-348 (x48X24X48X16)  295 zł

tylko nie samsunga, straszna kicha (mowie z doswiadczenia), cdrw liteona a dvd toshibe albo panasonica

 

hdd bym wzial jednak caviara

 

monitor proponuje na trinitronie a jak nie znajdziesz to kazdy z tych, co wymieniles jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. To dzienki za pomoc wiec wariant osobno zostaje. Gosc koniecznie chce Dvd. A o sasilke sie nie martwie bo buda bedzie od Chiefteca wiec no problemos.

 

 

Pozostalo jeszcze wybrac monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich powyższych monitorów wybrał bym osobiście NECa. 50zł chyba nie czyni różnicy, jeśli miałbyś mieć lepsze odświeżanie, czy inne właściwości by isę lepiej sprawowały od tych w monitorach innej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...