Skocz do zawartości
wojwar

nowy duron - jak go kręcić

Rekomendowane odpowiedzi

zamierzam kupić nowego durona 1400 0,13 mikrona

 

mam płytę która nie pozwala na ustawienie 166 FSB (ecs k7s6a) - więc zostaje mi max 150 FSB, zależy mi na wysokim mnożniku (15) - więc potrzeba będzie zrobić drut moda i teraz mam pytanie:

czy drut mod z athlona t-bred b zadziała na nowym duronie ?

 

czy jest drut mod na Vcore ?

 

chcialem też sprobowac odblokowac dodatkową pamięć cache - tutaj posłużę się rozwiązaniem ruskich braci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. IMO- drut mod będzie działał.

2. Oczywista że jest drut-mod na vcore- ściągnij programik TbredTweak albo poczytaj tematy o drut-modzie- zamiściłem tam rozpiskę m.in. drut-moda napięcia.

3. Heh- ciekawe jak to jest z tymi mnożnikami- zablokowane czy też nie- z pobierznego wglądu w zdjęcie tego duronia wynika że mostki L1 są nietknięte (przynajmniej wersji 1400MHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież nowe duraki to nic innego jak athlony t-bred z zablokowaną większością cache (przez 1 mostek) i wszystko działa identycznie. jedyna różnica to mniej cache i inne oznaczenia na rdzeniu i etykicie. to że to duron a nie athlon komp odczytuje z tego mostka od cache.

 

wszystkie drut-mody działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest ruskie to juz zrobili ale podobno nie zawsze potem proc stabilnie dziala ... o ceche chodzi ;]

 

a co do testow na benchmarku to i sie nie podobaja powinni zobaczyc ile na maxa poleci i porownac go z podkreconym athlonem np 1700Xp bylo by wiadomo czy np dla 200mhz wiecej jest sens zmieniac proca z athlona na durona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...