Skocz do zawartości
Lagier

New Duron 1400mhz i wszystko jasne - test o/c

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na płycie ECS k7s6a Durek chodzi na mnożniku 12 (zworki na płycie) i FSB 150. Bez podnoszenia napięcia i bez zamalowywania mostków. Żadnego grzania. Wentylator GlacialTech Igloo 2410 bardzo cichy. Żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj caly dzien szukalem w Olsztynie jakiegos Antka 1700+ i qwno :( , nawet sprzedawcy mowia ze ciezko jest je dostac w hurtowni, na ich miejsca wjezdzaja Duronki, juz do kupinia sa durnie 1,6GHz ktore kreca sie na 2,4GHz a juz niedlugo ma pojawic sie 1,8GHz. Hhehe czyzby mial sie krecic na 2,6GHz ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee.. nie jest tak źle... Są sklepy gdzie można za D1.6 kupić za 211 zł. A napewno lepiej się kręci.

nie zakladalbym sie.

mnie ogranicza za slaby zasilacz, bo proc na 2.5ghz postuje, zle napiecia sa zanikie i nie jest stabilny. sadze, ze mozna wykreecic stabilne 2.6-2.7ghz na lepszej zasilce i wydajniejszym bloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KURDE 

a mój tylko na 1660 i nic dalej :( 

pomocy

moje ustawienia to 10x166 1,6v (default 1,5v)

o,5 mniżnika więcej i lipa komp nie wstaje.

XP udawało mi się nawet do 2500+ a standartowo miałem 2200+

moze trafiles na jakiegos lipnego proca?? moj sie rozkrecil i na 12.5*166 chodzi na 1.55. obecnie jest ustawiony na 12.5*180 przy napieciu 1.7V bo nie chce mi sie eksperymenowac z napieciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem sobie pare dni temu Duronka 1400. Chula super, narazie ustawienia takie jak w opisie, na magistrali 200 ruszal ale czasami byly problemy a przy 12,5 x 166 czasami cos padalo. teraz chodzi stabilnie i bez problemow. Probowal ktos tego Durnia przerobic na Antka ?? Jak nie moge to zrobic tylko czy zna moze ktos jakis dobry sposob na odlepienie plomby ?? Mam akurat plombe na tych mostkach, a gwarancji nie chcialbym stracic :) Jak ktos ma sposoby to niech daje znac a ja go odrazu bede testowal.

A i jeszcze prosba. Czy ktos moze wytlumaczyc mi jak ustawic prime i co "nacisnac" zeby zaczol testowac procka ?? Czy w tym czasie lepiej kompa zostawic czy robic co tam sie ma do roboty ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Prime musisz wlaczyc "torture test".

 

 

m... czy to znaczy ze komp postuje bo zasilka jest za slaba? dotad myslalem ze komp postuje bo proc juz nie daje rady.  

oswieccie mnie

postuje czyli sie odpala do POST :) u mnie sie komp odpala do POST a potem zasilacz sie wylacza, bo zamiast 5V mam 4.7V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i nie pociagnie ale proc ruszal na fsb 200 tyle ze byly problemy bo cos padalo a o ponownym uruchomieniu moglem pomarzyc jk co to zasilanie wylaczyc i z 5 razy sprobowac go wlaczyc. ale chodzil. teraz sie bawilem i jak w opisie i temp okolo 36C na zwyklym aluminiowym chlodzeniu powietrznym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnoznika nie odblokowujesz bo jest juz odblokowny (przynajmniej tak jest u mnie i wiekszosci)

ja zamalowalem ten mostek L2 (ostatni) i wykrylo go jako athlona 1600+ potem tylko magistarala i mnoznik i napiecie na 1.55V i chula.

poszedl takze na 12.5x166 ale jak puscilem 3dmarka to juz w czasie 1 testu wylacza sie sam :( ale jutro jak bedzie troche czasu o zrobie drut-moda i wtedy sprobuje na 2600+ o ile wytrzym zasilka i chlodzenie :P

mam taki obrazek ( http://bbs1.danawa.co.kr/ysy/market_free/d...tb10-76664-.jpg ) i zastanawiam sieczy to jest mozliwe na wszystkich plytach ?? Moja to MSI KT3V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze ja mam malutki wyniczek ?? ale ja mam athlona xp z duraka !! czyli wiadomo jakie korzysci z tego ida !! a pozatym mam powietrzem chlodzonego gdbyby byla woda zapewne by lepiej poszedl

mnie tez korci zrobic moda duron@athlon, ale mam zielonego procka i nie wiem czy bedzie na tym dzialal olowek a na darmo nie chce mi sie bloku odkrecac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielonego ?? jezeli chodzi o laminat to tez mam zielonego. a jezeli nie to sorka :P na moim to dziala ale dla porownania dzisiaj wpadl kumpel ze swoim i meczylismy sie z nim z 1/2 godziny i nie chcial ruszyc jako athlona a moj po 3 probach rysowania olowkiem wystartowal jako athlon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielonego ?? jezeli chodzi o laminat to tez mam zielonego. a jezeli nie to sorka :P na moim to dziala ale dla porownania dzisiaj wpadl kumpel ze swoim i meczylismy sie z nim z 1/2 godziny i nie chcial ruszyc jako athlona a moj po 3 probach rysowania olowkiem wystartowal jako athlon :)

a uzupelnieles jakos ten ubytek w laminacie?? i czy normalnie olowkiem dawales tak jak w t-birdach i morganach i spitfire??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ubytek ?? nie zauwazylem zadnego :) poprostu maznolem olowkiem kreche i tyle :) o jaki ubytek chodzi moze u kumpla trza to zrobic. a pozatym ajki masz mnoznik i magostrale ustawiona ?? bo cieszylby mnie wynik 2400 :) a przeliczajac na athlona to by bylo jeszcze lepiej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak macie malutki ten wyniczek

Sam masz malutki wyniczek 8). Na Abit NF7-S 2.0 procka puszczam na

2400 przy 1.75V chlodzone przez Zalman 7000A-Cu, BIOS temp. 38-40;

przeprowadzam proces testowania pamieci ale bez obciazenia (POST

& DOS + memtest86 + KHX3200A) gdyz czekam na te co zamowilem

KHX3200 bo KHX3200A dostalem przez pomylke. Magistrala FSB=221

(abit ma blad i jak dasz 220 to pokaze DDR=438 lubie okragle wyniki

wiec daje FSB=221 a wtedy DDR=400; CL=2-3-2-11-1); vcore 1,75V

(1,80V); vdimm 2,9V (abit zawyza do 3,06V); vdd 1,7V. Kiedy dostane

wlasciwe pamieci postawie system i zacznie sie katowanie zestawu czyli

zrobienie vdimm mod'a oraz vdd mod'a, zalozenie na NB i SB ZM-NB32J,

zalozenie radiatorow na MOSFET'y przerobienie Duron'ka na Athlon'a XP.

W przyszlosci planuje zalozyc WC - procesor mam nastepujacy:

 

DHD1400DLV1C Z326457250148

MIXHB 0335VPMW

 

Odnosnie podkrecania i sposobu odblokowania cache na Doron'ach radze

poszperac nieco na necie na zagranicznych forum Austin owns! Szukajcie

topic'ow / post'ow tego osobnika.

 

Zapomnialem dodac, ze mam zrobionego Mod'a L12 na FSB=200 / 1.5V!

Procesor postowal na 2600MHz a takze na 2800MHz; wszystkim O/C'rom

zycze powodzenie w trakcie "walki" z durniem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee.. nie jest tak źle... Są sklepy gdzie można za D1.6 kupić za 211 zł. A napewno lepiej się kręci.

nie zakladalbym sie.

mnie ogranicza za slaby zasilacz, bo proc na 2.5ghz postuje, zle napiecia sa zanikie i nie jest stabilny. sadze, ze mozna wykreecic stabilne 2.6-2.7ghz na lepszej zasilce i wydajniejszym bloku.

Ciezka sprawa, trzeba byloby samemu sprawdzic jak podkrecaja sie 1400

a jak 1600 - wedlug mnie cena za te procki jest rewelacyjna ($43.0 USD).

Do podkrecania zasilacz musi byc GIT moj to CHIEFTEC HPC-420-302-DF

(od razu powiem, ze nie uwazam go za sprzet HIGH-END'owy). Niemiec ..

zgodze sie z Twoimi przewidywaniami. Sadze, ze Duron'y Applebred sa /

beda nowymi magicznymi procesorami tak jak Athlon XP 1700+ i 2100+.

W sumie to juz chyba wszyscy zainteresowani o tym wiedza :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...