Skocz do zawartości
kameball

pionowe cienie i radeon 9100

Rekomendowane odpowiedzi

W czerwcu tego roku kupiłem sobie Radeona 9100 64 ram 128 bit Sapphire i po paru dniach użytkowania tej karty zauważyłem że przez cały ekran ciągną się poziome cienie :( (im bliżej środka tym gęściej). Widać je tylko gdy w tle jest jakiś ciemny kolor. Miałem i mam zainstalowane 3.2 bo z tego co przeczytałem to sprawiają one najmniej problemów (takie też miałem na płycie która dostałem z grafą) po zauważeniu tych cieni instalowałem 3.4, 3.5, 3.6, 3.7 i niestety tylko w przypadku 3.7 nie musiałem przeinstalowywać windy (podczas włączania się systemy wyskakiwał niebieski ekranik informujący o błędzie i na tym się kończyło) a co jakiś czas już podczas pracy systemu pojawiał się inny błąd i pozostawał mi tylko reset (wyłączyłem automatyczne restartowanie w przypadku wystąpienia błędu krytycznego). Czego to może być wina? mój kumpel kupił sobie dokładnie taką samą grafe i ma ten sam problem (mamy rużne konfigurcje i monitory). Czy wy macie też taki problem? Czy nie występuje on na jakiś sterach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawcie sie ustawieniami agp -> fast write i sideband ew lekko agp drive strenght

moze zasilka ale nie sadze

zobacz czy karta sie nie grzeje!

napisz czy t samo w roznych rozdzialkach i hz oraz jak karta dziala w 3d w wyskokiej rozdzialce i max detal dla textur

 

koniczne sciagnij infa dla twojego monitora!

 

napisz jak to dalej pomyslimy

oczywiscie mozliwe jest ze to walniete karty

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawcie sie ustawieniami agp -> fast write i sideband ew lekko agp drive strenght

moze zasilka ale nie sadze

zobacz czy karta sie nie grzeje!

napisz czy t samo w roznych rozdzialkach i hz oraz jak karta dziala w 3d w wyskokiej rozdzialce i max detal dla textur

 

koniczne sciagnij infa dla twojego monitora!

 

napisz jak to dalej pomyslimy

oczywiscie mozliwe jest ze to walniete karty

 

Pozdro  8)

Jeśli chodzi o ustawienia agp to nie nawojuje bo płytka ECS K7VZA rev 3.0 z biosikiem 3.7. Zasilacz codegen 300 ale radzi sobie bardzo dobrze od 5.00 do 5.15. Co do temperatury to wszystko na tyle w porządku że mam 300/275 (etron tech 3,5 ns) i pamiątki po przyklejeniu radiatorów mam zamiar dalej kręcić. Te cienie były już przed tym jak zacząłem ja kręcić tak że o uszkodzeniu karty prze zemnie nie ma mowy. W każdej rozdzielczości i z dowolnym odświeżaniem jest to samo. „jak karta działa w 3d w wysokiej rozdzielczości i max detal dla tektur” co przez to rozumiesz? Waśnie jeszcze jedna rzecz zauważyłem podczas grania np. w w3ft widać właśnie takie cienie przesuwające się bardzo szybko ale tylko na odpowiednim kolorystycznie tle.

Co to takiego „inf’ do monitora (mam jakiegoś Likom). Bardzo bym chciał żeby to była walnięta karta ale nie wydaje mi się bo mój kumpel ma to samo czyż by bieg okoliczności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze seria kart poszla zpie..psutych ;-)

 

inf do monitora to jk sterownik. jest to wazne! na moim obecnym konfigu mialem taki problem na pupicie lecialy mi przebarwienia w poziomie, przesowaly sie raz szybciej raz wolniej. po zainstalowaniu infa pomoglo od reki! http://www.monitor-drivers.com/companies/596.htm kilka infow do pobrania, powiniennes tez miec n cd od monitora

 

edit -> co wysokiej rozdzialki w 3d i teksturek -> taki test full obciazy pamiec na karcie i pomoze zorientowac czy to nie ona, jesli cienie zachowuja sie tak samo to raczej nie mem, jesli zaczna sie buraki, albo zwis znaczy kostka sie idzie kochac

 

Druss -> a co pomoglo u Ciebie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forest -> sprzedanie karty :) i kupienie innej :D

No to skoro ty Druss miałeś inny monitor prawda :D to nie ma sensu ściągać sterów do mojego (newet tam takich nie ma). Więc jak sądzicie czy koleś wymieni mi tą kartę?

 

PS. Jutro planuje wygarć się do kumpla z tą grafa aby się upewnić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niech teraz mi nikt nie mówi ze ATI 9100 to dobre grafy bo w większosci są to wadliwe karty , jakies odpady i ATI naprawde kaszane tu odwaliło ,większosc wadliwych kart to karty ATI i niech tylko kto spróbuje w jakims temacie teraz podważać jakosc NVIDII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forest -> sprzedanie karty :) i kupienie innej :D

No to skoro ty Druss miałeś inny monitor prawda :D to nie ma sensu ściągać sterów do mojego (newet tam takich nie ma). Więc jak sądzicie czy koleś wymieni mi tą kartę?

 

PS. Jutro planuje wygarć się do kumpla z tą grafa aby się upewnić :wink:

Sadze ze karty ci nie wymienia puki nie padnie, no chyba ze masz znajomych w sklepie, byl juz dosyc dawno problem poruszony z tymi paskami i bylo one tylko na kartach Sapphire w wersji r9100. Nie dalo nic instalowanie od nowa systemu z nowymi driverami, nie dala nic zmiana zasilacza, ani monitora bo mialem tez z 3 w przeciagu tego czasu jak mialem radka. Ale co do wymiany z powodu tej wady to jest to watpliwe poniewaz karta dziala sprawnie, oprocz tych paskow ktore wygladaja na problem z odswiezaniem tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj jeszcze infa mielem podobne problemy i to pomoglo!

dobrze myslisz o spr u kumpla moze niech on ma wlasciwego sobie infa i przy tych infach jeszcze sie chwile poupieram ;-)

 

a jak nie wyjdzie chyba bedzie trzeba jej pstryknac z zapalarki

 

pozaycz na ten czas od kogos inna karte

 

jak interesuje cie szybki pad grafy i powrot nowej na gwarancji to zapytaj rozwiniemy temat ;-) nikt mi nie powie ze nie jest sprawa uzasadniona jak grafa to ptakuwa a gwara takich detali nie obejmuje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tesz mialem taki problem na bialym tle byly widoczne takie jakby fale poziome ale to mialem tylko przy 1024x768x32 i odzwiezaniu 72 a po zmianie na 70 bylo jusz dobrze

No a u mnie w każdej rozdzielczości i odświerzniu tak samo. W 75 widzać jak te cienie sie przesuwają w pionie od lewego gurnego rigu do dolnego prawego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec poszedłem do kumpla w sobotę przetestować moją grafe no i niestety na jego płycie nie poszła (pewnie za słabe miała agp bo to stary Matsonic). Na szczęście akurat miał chwilowo zbędnego :wink: radeona 9000 HIS 64 ram 128 bit. No więc u siebie w domciu wsadziłem odpaliłem i co i to samo co na mojej :( . Przypomne że mam płytę ECS K7VZA rev 3.0 bios 3.7 i moim zdaniem to jej wina. Czekam na wasze propozycje co może to powodować.

Co do tego że to wina zasilacza to według mnie to raczej mało prawdopodobne (czy ktoś miał podobny problem i załatwiała go wymiana zasilacza na lepszy?). Jutro będę testował na epoxe na kt 333 i zasilaczu feel 300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec poszedłem do kumpla w sobotę przetestować moją grafe no i niestety na jego płycie nie poszła (pewnie za słabe miała agp bo to stary Matsonic). Na szczęście akurat miał chwilowo zbędnego :wink: radeona 9000 HIS 64 ram 128 bit. No więc u siebie w domciu wsadziłem odpaliłem i co i to samo co na mojej :( . Przypomne że mam płytę ECS K7VZA rev 3.0 bios 3.7 i moim zdaniem to jej wina. Czekam na wasze propozycje co może to powodować.

Co do tego że to wina zasilacza to według mnie to raczej mało prawdopodobne (czy ktoś miał podobny problem i załatwiała go wymiana zasilacza na lepszy?). Jutro będę testował na epoxe na kt 333 i zasilaczu feel 300.

Łaskawie podał bys jakie masz teraz napięcia bo coś mi sie wydaje że własnie to wina zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łaskawie już podałem wcześniej. No ale podam wszystkie tym razem ( testowowałem przy dużym obciążeniu kompa). +12 (12.42. 12.07) +5 (4.98 5.15) +3.36 ( 3.37 3.34). Widze że ktoś na forum ma ten sam problem co ja ale nie rozumiem dlaczego coś takiego miało by się dziać przez za słaby zasilacz (chociaż według mnie taki nie jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: qrcze, teraz ja mam taki sam problem. poziome cienie widoczne na bialym i szarym tle.

 

uzytkowalem ostatnie miesiace Radeona 9500, ale sprzedalem go (z przyczyn niezalezynch) i kupilem Radeona 9100. obydwie karty to Sapphiry. odpalilem przedwczoraj nowego Radeona i qpa... widoczne sa poziome cienie na bialym i szarym tle. pracuje w rozdz. 1152x864 przy 100 Hz odswierzaniu. sprzet taki jak ponizej. probowalem zmienic odswierzanie na nizsze, ale nic to nie daje. wine zasilacza odrzucam, poniewaz jest on pierwszoklasowym produktem. sam juz nie wiem co mam zrobic... inne stery, swieza instalacja systemu - nie wydajem mi sie, zeby cos pomoglo :( co poczac? czy sa jakies szanse na naprawienie tego syfu? prosze o pomoc - z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie...mam podobny problem, też na karcie sapphire'a ale na radonie 9500...poziome prążki czasem są nieruchome, czesme przesuwają się(zjeżdżają) po ekranie. Zależne to jest od odświeżania - np 120Hz- są, 140 - nie ma. Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kur...u mnie to samo ale ledwo widoczne,ja mam fic wiec to nie tylko na saphhire,ale zauwazylem(chyba)ze jak jednego cdroma odłaczylem to tak jakby te paski byly mnie widoczne,jak bede mial z powrotem cd to sprawdze dokładniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niech teraz mi nikt nie mówi ze ATI 9100 to dobre grafy bo w większosci są to wadliwe karty , jakies odpady i ATI naprawde kaszane tu odwaliło ,większosc  wadliwych kart to karty ATI i niech tylko kto spróbuje w jakims temacie teraz podważać jakosc NVIDII

Miałęm to samo na gf3 palita :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kur...u mnie to samo ale ledwo widoczne,ja mam fic wiec to nie tylko na saphhire,ale zauwazylem(chyba)ze jak jednego cdroma odłaczylem to tak jakby te paski byly mnie widoczne,jak bede mial z powrotem cd to sprawdze dokładniej

chlopie kup se lepsza zasilke . u mnie 9100 smiga jak nic na szajsowym deerze 350W .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kur...u mnie to samo ale ledwo widoczne,ja mam fic wiec to nie tylko na saphhire,ale zauwazylem(chyba)ze jak jednego cdroma odłaczylem to tak jakby te paski byly mnie widoczne,jak bede mial z powrotem cd to sprawdze dokładniej

chlopie kup se lepsza zasilke . u mnie 9100 smiga jak nic na szajsowym deerze 350W .
:arrow: Beton'owi polecasz lepsza zasilke, a co ze mna. czyzby Chieftec 360W nie dawal rady?!? na 9500->9700 smigal jak nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: ... nie pytam kto mial podobny problem. jesli psze juz ktos, ze mial takowy problem to prosze rowniez uwzglednic w odpowiedzi sposob w jaki go rozwiazal.

wymiana karty.............

:arrow: no chyba tylko to mi pozostanie... a mialo byc tak pieknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...