Skocz do zawartości
L€€_$HY

LiteOn LTR-48246S dziwny problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Ostatnio moj LTR-48246S z ktorym nie mialem najmniejszych problemow ma klopot, a raczej ja z nim.

Otoz z dnia na dzien Nero najpierw zaczal wciskac kit, ze kompilacja 701 MB nie zmiesci sie na plycie 703 MB (przy czym rodzaj plyty nie robil roznicy, Verbatim tak samo jak Esperanza CDR albo EMTC CDRW). W tym momencie jeszcze udalo sie skasowac plyte CDRW, a nastepnie... Nero przestal widziec nagrywarke.

Co ciekawe, nero info tool nagrywarke widzial i to zupelenie prawidlowo.

 

Pomyslalem, ze to sie skopal nero, wiec sciagnalem i zainstalowalem Alcohol 120% - to samo! Nagrywarki nie widzi.

Natomiast CD Mate 2.5.4 nie tylko liteonka widzi, ale i nagrywa bez najmniejszego problemu.

 

Nie przypominam sobie, zebym cos instalowal pomiedzy jednym nagrywaniem a drugim w Nero, zanim przestal widziec naped.

 

Spotkal sie ktos z czyms takim albo wie, o co tu moze chodzic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios jest juz od jakiegos czasu najnowszy mozliwy (SSOE), ASPI Adapteca, stery od plyty sa, UDMA jest, kontrolery w porzadku. Zadnego wirusa nie znalazlem. Sorry chlopaki, ale od sprawdzania wszystkiego zaczalem, zanim postanowilem zapytac :lol:

 

Nero zarowno najnowsze, jak i jakies starsze, nagrywarki nie raczy widziec, podobnie jak najnowszy Alcohol.

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, ze CD Mate nie ma zadnych problemow!!! Wiec sprzetowo wszystko chyba jest ok. A moze jednak nie jest?

 

Nero bylo oczywiscie lewe. Moze Ahead wprowadzilo jakies perfidne zabezpieczenie? Rozpoznaje lewe kopie i przestaje widziec nagryware? Ale byloby wrednie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz slyszalem ze w CloneCD jest podobne zabezpieczenie :( 

jak masz lewego clona to.... ;)

8O 8O 8O

 

CHYBA SOBIE RACZYSZ ZARTOWAC

 

wystarczy w firewallu zablokowac próby łączenia sie z netem przez soft do wypalania

 

sam uzywam nero,clone i alcohola i wszystkie sprawują sie tiptop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem. :D ale nie powiem jak to rozwiązałem bo cham jestem ;) .

nero przestało widzieć tak z dnia na dzień, nero oryginalne dołączane do wypalary. wywaliłem nero, coś w zarządzaniu dyskami odświeżyłem, zainstalowałem i chodziło dalej.

spróbuj w menedżerze urządzeń wywalić główny i pomocniczy kanał IDE i przeinstaluj nero.

motałem motałem i coś namotałem że działało OK więc masz 99% szans na to samo. :D

p.s. kurde, miałem nie mówić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh dzieki wszystkim za rady!

 

Co do laczenia sie z netem - mam zone alarma, ktory zwykle wylapuje proby laczenia sie softu. Sadze, ze bym zauwazyl. Ale moze spryciarze sobie jakos inaczej poradzili.

OK, zrobie jak radzicie i dam znac, co z tego wyszlo!

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...