Skocz do zawartości
Hanu

A2000+ Thorton - szansa na nowego króla.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie .. teraz ja sie podziele moimi spostrzeżeniami na temat Nowego KRÓLA ,posiadam Thortonika 2000xp+ i bez problemu mi śmiga z odblokowanym Cachem i na szynie 200 czyli Athlon 3200xp+ napięcie1.6.

Odblokowałem go w ten sposób ,że zamalowałem mostek przecięty L2

iii zakleiłem taśmą do paczek tę serie mostków ponieważ po kilku dniach

miałem zwiechy i raz mi sie NIE logował -RAZ jako domyślny proc 1250mgz.

Więc stwierdziłem że odpada grafit , teraz po zaklejeniu taśmą idzie miesiąc i wszystko gra. :)

Mój konfig : to - Mobo ASUS A7N8X REV 2.0

- Pamięci: DDR 400 2X 256 DUAL/ FIRMA MDT GERMANY/

- Grafika : GEFORCE 3 TI 200 gAINWARd

- Psu : CHIECTEC 420W dual fan

- Dysk: 2x Barracuda 4 40gb

- Muzyczna : AUDIGY

- Wentyl proca to : AERO 7 LITE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem dzis moda thortona ale nie dziala

polaczylem tak jak nizej

Dołączona grafika

 

i teraz pytanie musze tego proca skrobac czy nie trzeba ????

Mam pytanie, bo coś mi tu nie gra!

Czy ten koleś aby napewno połączył "te" piny? Wg mnie powinny być te pod "lakierem", czyli te ciemne kropeczki. Zresztą widać, że kropeczki po prawej są połączone ścieżkami, a te 2 odblokowujące cache, mają przeciętą ścieżke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, to zjecie jest zle, tak jak wczesniej napisal np. shorty2001 trzeba w zielonych dostac sie pod laminat np. igla - wystarczy lekko podrapac i odrazu pokazuja sie sciezki, lakier i tyle :D ja wlasnie tak robilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam thortona 2000 Xp AXDC2000DUT3C BATCH 27 0036

AQXDA 0324WPMW

mOJA PŁYTKA to abit nf7-s REV2

Pamiatki 128 mb (333) NANYA

zasilacz mode-coma 300 W

cooler:Super Silent Ball Copper/Miedź TC

Dodam ze moj proc chodzi teraz na 2083 (12,5*166)

I do czego jest opcja w biosie cos z CPU i DDR 55, 54, 64 i tym podobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakies dodatkowe chlodzenie w budzie ???

Ostatnio widzialem u kumpla na def xp 2200+ z coolerem za 80 pln (tyle go kosztowal w sklepie , nazwy nie pamietam ale taki badziew ze na durona to bym go nie zalozyl ) temp w idle 60C a napiecie to hoho..

+12V to 13V pzrekraczalo. No ale wedlug panow ze sklapu to ma tak chodzic :)))

Nic tylko mu pogratulowalem konfigu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam thortona 2000 Xp AXDC2000DUT3C BATCH 27 0036 

AQXDA 0324WPMW 

mOJA PŁYTKA to abit nf7-s REV2 

Pamiatki 128 mb (333) NANYA 

zasilacz mode-coma 300 W 

cooler:Super Silent Ball Copper/Miedź TC 

Dodam ze moj proc chodzi teraz na 2083 (12,5*166) 

I do czego jest opcja w biosie cos z CPU i DDR 55, 54, 64 i tym podobne

Co do Twojej serii to mialem przyjemnos testowac 10szt. (dokladnie to samo i dwa nawet byly z batchem pomiedzy 30-40 wiec niemal identyczne w oznaczeniach). Z tego co pamietam to krecily sie przecietnie- nic specjalnego. Co nie znaczy ze z Twoim bedzie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniz mu temperature po pierwsze.

Proponuje wentyl w bocznej sciance obudowy wiejacy prosto na procka oraz wyciag tyl i gora ( patrz moj avatar)

Jak juz obnizysz to Vcore podnies i testuj ,testuj

 

Co do zawyzania temp to dotknij radiatora ( 55C to juz czuc mocno ta temperature)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem caly watek i zastanawiam sie nad "waszym" Thortonem ew. Barton 2500+ na Abit NF7 v2.0 lub z -s.

Komp nie bedzie wykorzystywany do gier. Tylko glownie w folding.

Druga sprawa ze moge kupic cos duzo tanszego max po kreceniu do 2-2,5 Ghz i poczekac z rok na powazniejszy sprzet. Jakos to wszystko nie jest jeszcze dopracowane. Zwlaszcza wkurzaja mnie klopoty z pamieciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jedno z TYCH pytan, ktore numerki w serii Thortona sa wazne ?

Numerki nie sa wazne, bo kazdy procesor jest jedyny w swoim rodzaju i bedzie sie krecil lepiej lub gorzej bez wzgledu na to jaki ma numerek. Musisz miec farta i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zrobilem moda zeskrobalem lakier ale czy pacjet dziala nie sprawdze bo spalilem plyte glowna

chyba bios padl :(

Po co skrobać? :) Po padzie mojego kochanego Bartonika 2.5 GHz @ 1.62V musiałem kupić jakiegoś taniego procka. Wybór padł na 'zielonego' Thortona 'ze ścieżakami' i pierwsze co zrobiłem po powrocie do domku to ołówek w dłoń i malujemy. :) Zrobiłem dosyć solidą kreskę ołówkiem automatycznym z grafitem B od Pentela, wypełniłem 'zagłębienie' po promieniu lasera. Całość zabezpieczyłem kwadracikiem 5 x 5 milimetra z taśmy izolacyjnej, włożyłem do kompa i et voila. :D Wszystko działa. Skrobanie nie jest potrzebne. CPU to jakiś tam AQXEA 20096 (bardzo 'rzodkiewkowe' w sensie koloru jądro, takie jak mój stary Barton - pewnie będzie mistrzem w OC :P, o ile kiedyś kupię good power suply)

Na Abicie nie trzeba wogóle wczytywać Windowsa by sprawdzić czy mod się udał. Wchodzisz do biosu i sprawdzasz czy Soft Menu istnieje jeszcze ustawienie Auto dla XP2000+, jeżeli nie ma, 512 Cache L2 jest w pełni operacyjne. :) Po całej operacji polecam zapodać 1.9-2 V - CPU @ 2 GHz najlepiej FSB 166 by nie męczyć North Bridge'a i odpalić Prime95 na noc by nasz dodatkowy Cache się 'wtopił' (lol) a procek się wygrzał. Uważajcie jednak, tak spaliłem swojego NF7-S, z powodu słabego zasilacza - Chiefteca 250W. :( Posiadacze FEEL'ów, Mode Comów, Codegenów 300 W, Tracerów i jeszcze jakichś tam dziwnych chińskich wytworów lepiej niech takiego ostre wygrzewanie sobie darują. No chyba, że macie ochote na pieczone kiełbaski. :D

Have fun & Good luck.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie zielonych !!! A dokładnie tych które mają mostki pod laminatem, bo chyba są też z mostkami na wierzchu. Ja mam takego ze schowanymi mostkami pod laminatem, próbowałem najpierw ołówkami (wiele mi wpadło pod rękę) no i nic z tego, potem lakierem i też klapa. Wziąłem się za skrobanie, oskrobałem elegancko. Połączyłem lakierem (przewodzącym) i nic :? spróbowałem jeszcze z dwa razy i to samo! W<span style="color:red;">[ciach!]</span> na maxa i doszedłem do ostateczności :twisted: - lutownica. Zlutowałem IDEALNIE (nawet nie wiem jak mi się to udało na dodatek w mgnieniu oka :D ). Odpalam z pewnością, że mam Bartona, a tu tabela BIOS'u pokazuje L2 256KB !!! :( . Zdesperowany lutowałem i lutowałem, aż doszło do tego, że jakimś cudem "zniknęły" brzegi mostka i przestała cyna łapać! Doskrobałem się do czegoś - zlutowałem - sprawdzam i :( . Nadal Thorton. I tak dobrze, że jeszcze chodzi nomalnie :lol: ! Dolny brzeg mostka można wyłapać z układu który jest poniżej, ale ten górny to chyba w głąb gdzieś biegnie (beznadzieja - to ciekawe po co oni zrobili te ścieżki na wierzchu :? ) czy się mylę? Nie w ogóle mowy o tym że coś źle łączyłem! Mam przerwany pierwszy mostek od lewej, którym się zajmowałem, łączyłem "kropeczki" które były fabrycznie pod laminatem. Już nie raz lutowałem na moim starym AXP TB i extra działało, a tu po prostu <span style="color:red;">[ciach!]</span>owizna!!!

 

Co do podkręcania to proc potencjał ma niezły (jak na razie 12,5x166x1,7V). Przy 1,6V też stabilnie łaził przy takim taktowaniu ale musiałem drutmodować aby polazł na FSB199 no i przy 1,7V włącza się na 2488MHz ale reset przy ładowaniu XP, to samo przy 1,75V. No ale i tak było dla mnie wątpliwe, że w ogóle przy jakimkolwiek napięciu wstanie na FSB199 - czemu ta płyta nie ma FSB200 to ja nie wiem - karol na maxa 8O ! Mówię tu o moim cudownym ECS'ie L7VTA :cry:, który po update BIOS'u przestał reagować na podnoszenie napięcia rdzenia z poziomu BIOS'u (po powrocie do poprzedniej wersji to samo - chyba zareklamuję :D ). A może ma ktoś jakiś ciekawy BIOS do tej płyty?

 

Co do temperatury to istna beznadzieja! Mam Titana D5 bez miedzi (krowa wielkości FRII). Idle 60-65*C, stres 68-72*C :twisted: , ale w/g mnie to ten po<span style="color:red;">[ciach!]</span>lony ECS kłamie!

 

Może uda mi się zamieścić jakieś zdjątka.

 

Jakby ktoś potrafił mi pomóc co do tego bartonowania (jest gdzieś jeszcze jedno wyjście górnej kropki tego mostka?) to byłoby supeeeeer!!!

 

Się napisałem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku chce przeprosic za maly offtopic, ale uwazam za warto sie podzielic niusikiem. Patrzcie na to.

 

 

Ps. Nie jestem pewien czy tego gdzies juz nie bylo, wiec prosze o wyrozumialosc (tylko nie w nos........hyhyhyhy :lol: ):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłużę się zdjęciem RaF'a aby pokazać jak połączyłem:

 

Najpierw łączyłem pierwszy od lewej, a dzisiaj tak:

 

Dołączona grafika

 

a może jednak powinienem połaczyć tak jak RaF: (jeden - pierwszy od lewej, abo wszystkie)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C@MELIO powinienes polaczyc tak jak na pierwszym zdjeciu tzn. laczysz tylko ten mostek ktory jest przepalony ( u mnie i chyba w wiekszosci zielonych pierwszy od lewej) bierzesz igle, szklo powiekszajace leciutko drapiesz laminat kolo przepalenia, odrazu pojawia sie sciezka mostka, lakier i tyle !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak zrobiłem na samym początku, tylko że zlutowałem - sprawdziłem czy przewodzi i było ok, połaczenie idealne tak jak pisałem wcześniej i nic! Próbowałem tak samo kilka razy! Czy to możliwe żeby mój (a może nie tylko mój) Thorton miał tylko 256KB bez tej zablokowanej części co u większości jest???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak zrobiłem na samym początku, tylko że zlutowałem - sprawdziłem czy przewodzi i było ok, połaczenie idealne tak jak pisałem wcześniej i nic! Próbowałem tak samo kilka razy! Czy to możliwe żeby mój (a może nie tylko mój) Thorton miał tylko 256KB bez tej zablokowanej części co u większości jest???

Watpie zeby nie mial pozostalej czesci cachu - wtedy nie bylby to Thorton tylko Thoughbread :P Moze po prostu pozostaly kesz jest uszkodzony i przez to go nie czyta?

 

BTW: C@MELIO fajny avek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx ent :)

 

Nie no ja tego nie rozumiem, musiałem źle połaczyć, bo jeśli byłoby dobrze to tak czy siak by mi wykrył 512KB, nawet jeśli całe 256KB jest uszkodzone. Trzeba będzie jeszcze popróbować. Wcześniej pytałem czy wie ktoś czy górna część tego mostka ma wyjście gdzieś indziej, bo dolna ma na układzie poniżej. Please help!!! :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem ten artykul o modzie v12

http://www.geocities.com/trats102002/nf7sFsbsense.html

ale w sumie duzo nie zrozumialem (a raczej sie zamotalem)

1. moze mi ktos powiedziec ktore nozki musze polaczyc aby miec magistrale 166 na moim A1,7+?? (update to juz wiem)

2. jaka jest celowosc robienia tego moda skoro mozna w biosie ustwaic 166mhz

3. czy jak zadrutuje fsb to w biosie bede mogl podciagnac do 200mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak zrobiłem na samym początku, tylko że zlutowałem - sprawdziłem czy przewodzi i było ok, połaczenie idealne tak jak pisałem wcześniej i nic! Próbowałem tak samo kilka razy! Czy to możliwe żeby mój (a może nie tylko mój) Thorton miał tylko 256KB bez tej zablokowanej części co u większości jest???

Thorton ma 256 KB, 512 mają bartony fabrycznie thortowane :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...