Skocz do zawartości
akl

początkujący - dzielniki częstotliwości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Jak sprawdzić częstotliwość PCI ? Przeczytałem artykuł o podkręcaniu dla początkująch ale nie wiem czy moja płyta (MSI KT4V) ma dzielniki stałe czy zmienne. Mam programy typu SiSoft Sandra ale nie wiem gdzie tam się tę częstotliwość PCI sprawdza.

 

Przepraszam jeśli było ale w archiwum na hasło "Dzielniki" znajduje mnóstwo postów, ciężko w tym znaleźć to co potrzebuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik prawda. Dowiadywałem się w MSI że na ich płytach jest tak, że płyta zmienia podzielnik przy włożeniu proca o częstotliwości 333 wtedy automatycznie wskoczy ci 1/5 w innych przypadkach nie ma takiej możliwości - przeczytaj mój temat podzielniki pci i jego kontynuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik prawda. Dowiadywałem się w MSI że na ich płytach jest tak, że płyta zmienia podzielnik przy włożeniu proca o częstotliwości 333 wtedy automatycznie wskoczy ci 1/5 w innych przypadkach nie ma takiej możliwości - przeczytaj mój temat podzielniki pci i jego kontynuację.

Fascynujące, kolego guzik. Jak sobie sam zmienisz częstotliwość, to dzielnik też się zmieni, bo jest od niej zależny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik prawda. Dowiadywałem się w MSI że na ich płytach jest tak, że płyta zmienia podzielnik przy włożeniu proca o częstotliwości 333 wtedy automatycznie wskoczy ci 1/5 w innych przypadkach nie ma takiej możliwości - przeczytaj mój temat podzielniki pci i jego kontynuację.

Stary cos ty z mapetow sie urwales????

Zastanow sie zanim cos napiszesz.

To chyba jasne ze jak wsadzisz proca 333 to wrzuci plyta automatycznie na magistrale 166 a co za tym idzie na dzielnik 1/5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik prawda. Dowiadywałem się w MSI że na ich płytach jest tak, że płyta zmienia podzielnik przy włożeniu proca o częstotliwości 333 wtedy automatycznie wskoczy ci 1/5 w innych przypadkach nie ma takiej możliwości - przeczytaj mój temat podzielniki pci i jego kontynuację.

Fascynujące, kolego guzik. Jak sobie sam zmienisz częstotliwość, to dzielnik też się zmieni, bo jest od niej zależny.

Może na innych płytach tak, ale nie na MSI - polecam się dokształcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik prawda. Dowiadywałem się w MSI że na ich płytach jest tak, że płyta zmienia podzielnik przy włożeniu proca o częstotliwości 333 wtedy automatycznie wskoczy ci 1/5 w innych przypadkach nie ma takiej możliwości - przeczytaj mój temat podzielniki pci i jego kontynuację.

Stary cos ty z mapetow sie urwales????

Zastanow sie zanim cos napiszesz.

To chyba jasne ze jak wsadzisz proca 333 to wrzuci plyta automatycznie na magistrale 166 a co za tym idzie na dzielnik 1/5.

Do Jonathana - następny douczony :!: Tu chodzi o podręcenie 1700 - więc 1/5 na pewno na tej płycie po podręceniu nie wejdzie. PCI będzie powyżej 40 :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na innych płytach tak, ale nie na MSI - polecam się dokształcić.

I nawzajem. Na Kt4V nie ma opcji Auto FSB. Płyta za nic nie wykryje sama, jakiego proca się wkłada. Wykrywa automatycznie tylko mnożnik, FSB ustawia się samemu. A zatem dzielnik dobierany jest na podstawie wartości FSB.

 

Do Jonathana - następny douczony :!: Tu chodzi o podręcenie 1700 - więc 1/5 na pewno na tej płycie po podręceniu nie wejdzie. PCI będzie powyżej 40 :!:

A ja niby co na tej płycie kręcę? Warkoczyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik prawda. Dowiadywałem się w MSI że na ich płytach jest tak, że płyta zmienia podzielnik przy włożeniu proca o częstotliwości 333 wtedy automatycznie wskoczy ci 1/5 w innych przypadkach nie ma takiej możliwości - przeczytaj mój temat podzielniki pci i jego kontynuację.

Zbierz jeszcze kilku takich ja Ty i zrobcie sobie poradnik mlodego kretacza :wink:

 

Za przydzielanie dzielnikow odpowiedzialny jest uklad ICS,ktory uaktywnia dzielnik 1/4 po przekroszeniu fsb133 i 1/5 po przekroczeniu fsb166.Po wsadzeniu procesora defaulowo pracujacego na fsb166 dzielnik 1/5 sie uaktywnia,ale nic nie stoi na przeszkodzie zeby "recznie" zwiekszyc to fsb...co nie :?:

 

Cala idea overclockingu polega na wymuszaniu wiekszych czestotliwosci fsb,a one nie biora sie z ksiezyca ... Miope juz wszystko ladnie napisala i nie ma nad czym debatowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik prawda. Dowiadywałem się w MSI że na ich płytach jest tak, że płyta zmienia podzielnik przy włożeniu proca o częstotliwości 333 wtedy automatycznie wskoczy ci 1/5 w innych przypadkach nie ma takiej możliwości - przeczytaj mój temat podzielniki pci i jego kontynuację.

Stary cos ty z mapetow sie urwales????

Zastanow sie zanim cos napiszesz.

To chyba jasne ze jak wsadzisz proca 333 to wrzuci plyta automatycznie na magistrale 166 a co za tym idzie na dzielnik 1/5.

Do Jonathana - następny douczony :!: Tu chodzi o podręcenie 1700 - więc 1/5 na pewno na tej płycie po podręceniu nie wejdzie. PCI będzie powyżej 40 :!:

Stary co ty pierdzielisz

Ja mam MSI i XP1700 wykręconego na XP2800

I na 100% jest dzielmik 1/5

Wszystkie płyty co wspieraja FSB166 maja dzielnik 1/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ladnie powiedz "przepraszam" i pojdz sie jeszcze troche doksztalcic :lol:

Dokładnie :)

I nie pyskuj lepiej do ludzi ktorzy znaja sie "conieco" na sprzecie i jego mozliwosciach.

Jezeli bedziesz nadal sie tak zachowywal bedziemy zmuszeni udzielic Ci "korepetycji" :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj programiku AIDA32. Do sciagnieciahttp://www.webattack.com/get/aida32.shtml

Ojej nie chciałem aż takiego flame'a spowodować :-) poprztykaliście się trochę a ja dalej jestem nieuświadomiony ...

Obejrzałem dokładnie tę AIDĘ i dalej nie jestem pewien gdzie mam sprawdzać. W sekcji "Płyta główna" widzę

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej->rzeczywista częstotliwość taktowania i tam jest wartość w MHz która jest FSB podzielonym przez 2 ale jak zmienię na powyżej 166 to faktycznie nie zaczyna mi dzielić przez 3. Czy to właśnie tam się sprawdza ?

Aha, ja nie mam 1700+ tylko biednego 2000+ Thoroubred A0 i żeby dojść do FSB 166 to muszę obniżyć mnożnik do 11 ;-) ale wtedy mam lepsze wyniki w 3dMark niż przy 12,5x145 czyli tak jak mam obecnie więc może opłaca się pobawić.

 

Pozdrawiam,

 

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...