Skocz do zawartości
Rauko

Dziwny ERROR.

Rekomendowane odpowiedzi

Ogolne info o moim kompie jest na dole.

Mam dos dziwny error i za nic nie moge dojsc co jest jego przyczyna.

W niektorych programach (samorozpakowujace sie archiwa) wyrzuca mi blad typu CRC Error. Sa to pojedyncze pliki w znajdujace sie na roznych dyskach (fizycznych) wiec wykluczam ze padly wszystkie trzy jednoczesnie. 3D marka 2003 sciagalem z roznych miejsc i zawsze wyskakuje ten blad podczas instalacji (w tym samym miejscu). Blad odczytu wystapil (raz) tez podczas instalki Windy XP (zainstalowalem drugi raz i bylo ok). Testowalem pamieci wkladajac raz jedna raz druga i nie ma poprawy. Blad zaczal mi wyskakiwac po zmianie proca 1,7 [ 0,18 => 0,13 ] i wymianie jednej kosci ramu na kingstona 400 ale nie odrazu tylko po paru godzinach, ale wydaje mi sie ze to raczej zbieg okolicznosci :( . Uzywam WinXP + SP1.

A i jeszcze jedno. Wyciagnalem jeden z dyskow i wlozylem do kumpla - sprobowalismy zainstalowac 3d marka 03 i oczywiscie crc - error w tym samym miejscu. Wyglada jak by cos uszkadzalo pliki na dyskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz powiem tak: Zmienilem mobo, pamieci i proca i nadal to samo CRC Error...... :.( I co dalej ?? Jakies pomysly ?? To co w podpisie nie wazne chwilowo bo skladam drugiego kompa i jeszcze nie wiem gdzie co pojdzie, ale kombinowalem na wiele sposobow i caly czas jest ten blad. Moze to bufor dysku padl, albo cos takiego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze ci zasilacz został :), bo wątpię żeby to była wina grafy - ale z kompami to wszystko jest mozliwe.

 

A czy ten bład wyskakuje zawsze przy rozpakowywaniu? Spróbuj coś spakować i potem rozpakować - czy też jest błąd?

 

Czy jest jakaś reguła w występowaniu błędów - tzn. czy te wadliwe archiwa pochodzą tylko z netu, czy też nie ma to znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi czasem wyskakiwał CRC Error przy przetaktowanym procu podczas rozpakowywania archiwum. Może więc procek? Ale skoro jego też wymieniałeś i było to samo, to chyba nie. A może kable od HDD - sprawdzałeś z innymi? Albo wsadź inny dysk i sprawdź czy będzie to samo? Teraz to już sam jestem ciekawy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kable od HDD tez nowe od plyty wsadzilem. A na nowy dysk dopiero czekam do konca tego tygodnia bede mial kolejne 40GB to odlacze te dyski i na nowym postawie system. A co do regularnosci no to wlasciwie zadnej. Jedynie to ze to wlasnie ze spakowanymi archiwami mam problemy i wystepuja coraz czesciej. Hmmmm pliki nie tylko z netu bo raz wyskoczylo mi to przy instalce windy XP z plyty ktora wczesniej wiele razy uzywalem. A no i teraz mi to 10GB totalnie wysypalo: ani winda ani dos nie jest w stanie nic odczytac wyglada to tak jak by dysk byl nowy, jeszcze nie formatowany :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm poza tym jeszcze jedno, a wlasciwie to dwie rzeczy. 1.Wyglada jak by uszkadaly sie tylko samorozpakowywujace sie archiwa. 2.Niektore archiwa (programy instalacyjne) nie chca sie rozpakowac raz czy dwa a potem sie udaje (np. Nero Burning Rom 6 Demo), a niektore jak sie uszkodza to juz koniec (np. 3D Mark 2003).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i wirusik ale skanowalem kompa antyvirem nortona + najnowsze bazy wirusow, najnowszym mks_virem, kilkoma innymi + skanery on-line i nic czysto :( Chyba ze to siedzi gdzies w MBR'ze ?? Hmmmm czy antywiry to skanuja ?? Bo np. mks_vir pisze ze tam tez nic nie ma ale moze poprostu tego nie skanuje ?? No i kolejny objaw: teraz jak probowalem zainstalowac giere w ktora gralem normalnie przez 6 miesiecy wyrzucilo mi blad:

 

Error 1335. The cabinet file "frontend.cab" required for this installation is corrupt and cannot be used. This could indicate a networ error, an error reading from CD-ROM, or a problem with this package.

 

Gre instalowalem z CD uzywanego wielokrotnie !!

Hmm i jeszcze jedno, jesli dobrze pamietam to plytka byla czysta (bez rys) jak ja wkladalem a jak wyjalem to miala pokazna ryse, a po tym jak wcisnalem WYSUN CD wydawalo mi sie ze slyszalem pisk czy cos w tym stylu. Nie wiem jak to sie stalo nagrywara chodzila ok i jest prawie nowa. Podejrzewam ze cd probowal wysunac tacke zanim opuscil laser, ale czemu ?? I czy to moze miec cos wspolnego z tymi bledami ?? Moze to jednak ten zasilacz :( ?? Ale nie mam narazie jak tego sprawdzic bo nie mam dostepu do wiekszych nic moj (350).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to kolejne moje odkrycie:

 

Sterownik wykrył błąd kontrolera na DeviceHarddisk2D.

 

Podczas operacji stronicowania wykryto błąd urządzenia DeviceHarddisk2D.

 

Bledy wyskoczyly dokladnie w o godzinie w ktorej probowalem zainstalowac ta giere. Jakies pomysly ??

PS. Katalog TEMP windowsa mam przeniesiony na moj drugi fizyczny dysk. Wiec chyba powinno byc Harddisk1 a nie 2 ?? Czy moze w windzie jest inaczej niz w linuksie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...