Skocz do zawartości
rapid

ktora grafike wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

niedlugo kupuje GF4 ti4200... jakiego gf4 proponujecie mi do 700zl? warunki: agp x8 i 128mb...

co sadzicie o tym GF za 500zl?! pierwszy raz slysze o takiej firmie jak Pine dobra ona czy nie?! http://www.xfxforce.com/product_view.php?sku=PVT28ANA

chcialbym zaznaczyc ze moze bede podkrecal go... BTW jezeli podkrecam karte programem to trace gwarancje w razie uszkodzenia grafy?

A moze ktorego GF do 700zl wy byscie brali? (zaznaczam ze nie zalezy mi na bajerach typu gry)... podajcie linki!

dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

niedlugo kupuje GF4 ti4200... jakiego gf4 proponujecie mi do 700zl? warunki: agp x8 i 128mb...

co sadzicie o tym GF za 500zl?! pierwszy raz slysze o takiej firmie jak Pine dobra ona czy nie?! http://www.xfxforce.com/product_view.php?sku=PVT28ANA

chcialbym zaznaczyc ze moze bede podkrecal go... BTW jezeli podkrecam karte programem to trace gwarancje w razie uszkodzenia grafy?

A moze ktorego GF do 700zl wy byscie brali? (zaznaczam ze nie zalezy mi na bajerach typu gry)... podajcie linki!

dzieki!

jedyną kartą GF 4Ti4200 którą się opłaca kupić w cenie do 500 zł jest ta:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8590

pamięci 3,6 NS

 

karta działa 300/600 bez problemu (działa prawie jak 4600), albo za 100 zł drożej ta:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8682

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście z Radeonami jak zwykle są problemy. Mimo, że czasami są szybsze, to przecież musi wszystko chodzić, bo po pewnym czasie wszystkiego się odechciewa. Uważam, że warto teraz zastanowić się nad ti4200, bo radeony <=9500 w porównaniu z nim są poprostu słabe. Wymiękają prawie we wszystkim. Dopiero 9500 pro jest trochę lepszy, ale znowu pojawia się problem kompatybilności. Stoję teraz przed wyborem grafiki, ale nie droższej niż 600zł i tylko ti4200 wchodzi w grę. Tylko, że teraz wszystko drożeje i nie wiem co robić, czy kupować czy czekać (ale ile można?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście z Radeonami jak zwykle są problemy. Mimo, że czasami są szybsze, to przecież musi wszystko chodzić, bo po pewnym czasie wszystkiego się odechciewa. Uważam, że warto teraz zastanowić się nad ti4200, bo radeony <=9500 w porównaniu z nim są poprostu słabe. Wymiękają prawie we wszystkim. Dopiero 9500 pro jest trochę lepszy, ale znowu pojawia się problem kompatybilności. Stoję teraz przed wyborem grafiki, ale nie droższej niż 600zł i tylko ti4200 wchodzi w grę. Tylko, że teraz wszystko drożeje i nie wiem co robić, czy kupować czy czekać (ale ile można?)

niemoge :lol:

:lol:

:lol:

boshe jak ty masz takie problemy to ja radzie ci wogule sie do kompa niedotykac ;-) :D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci szczerze, mam teraz  9600 pro i gierki tak samo mi śmigają jak na ti 4200. jedynie z tymi wygladzeniami radek jest szybszy. żałuje teraz, że musialem 400 zł dołożyć do tego radosława.....

A przeglądałeś jakieś testy przed kupnem, np. ten http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=1812&p=1 ? Wtedy byś wiedział, że tak będzie. Radeon 9600Pro powinien okazać się jednak znacznie szybszy w grach wykorzystujących DX9.

 

Co do tych problemów z grami na Radeonach to szkoda nawet to komentować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście z Radeonami jak zwykle są problemy. Mimo, że czasami są szybsze, to przecież musi wszystko chodzić, bo po pewnym czasie wszystkiego się odechciewa. Uważam, że warto teraz zastanowić się nad ti4200, bo radeony <=9500 w porównaniu z nim są poprostu słabe. Wymiękają prawie we wszystkim. Dopiero 9500 pro jest trochę lepszy, ale znowu pojawia się problem kompatybilności. Stoję teraz przed wyborem grafiki, ale nie droższej niż 600zł i tylko ti4200 wchodzi w grę. Tylko, że teraz wszystko drożeje i nie wiem co robić, czy kupować czy czekać (ale ile można?)

niemoge :lol:

:lol:

:lol:

boshe jak ty masz takie problemy to ja radzie ci wogule sie do kompa niedotykac ;-) :D :lol:

8O ... :lol: .... :D ....popieram....

bm kompa nieruszaj bo jeszcze cie ugryzie :wink: ...

facet pokaż mi test w którym Ti4200 jest niewiele gorszy (jak to powiedziałeś od Radka 9500Pro)....Ti 4200 jak i 4600 (DirectX 9) dostaje baty i to równo :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście z Radeonami jak zwykle są problemy. Mimo, że czasami są szybsze, to przecież musi wszystko chodzić, bo po pewnym czasie wszystkiego się odechciewa. Uważam, że warto teraz zastanowić się nad ti4200, bo radeony <=9500 w porównaniu z nim są poprostu słabe. Wymiękają prawie we wszystkim. Dopiero 9500 pro jest trochę lepszy, ale znowu pojawia się problem kompatybilności. Stoję teraz przed wyborem grafiki, ale nie droższej niż 600zł i tylko ti4200 wchodzi w grę. Tylko, że teraz wszystko drożeje i nie wiem co robić, czy kupować czy czekać (ale ile można?)

niemoge :lol:

:lol:

:lol:

boshe jak ty masz takie problemy to ja radzie ci wogule sie do kompa niedotykac ;-) :D :lol:

8O ... :lol: .... :D ....popieram....

bm kompa nieruszaj bo jeszcze cie ugryzie :wink: ...

facet pokaż mi test w którym Ti4200 jest niewiele gorszy (jak to powiedziałeś od Radka 9500Pro)....Ti 4200 jak i 4600 (DirectX 9) dostaje baty i to równo :!: :!: :!:

te ciagłe gadanie na temat w dx9.0 radeony od 9500 kopia ti w dupe.no stary ale gier w pełni wykorzystujacych dx9 jeszcze nie ma :!: :evil: wszystkie gry nawet jak wspieraja dx9.0 to minimalnie.

a w3dmarku 2001 nie jeden na ti4200 a wszyscy na 4600 klepia w tyłek wasze radki 9500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlo sie 3 Ati znawcow  :lol:  

 

daj te KILKANACIE tytulow ktore ci nie chodza bo chyba je bede drukowal i nad monitor przywiesze zeby ich kijem nawet nie dotykac ... !

nie musze być znawcą Ati żeby stwierdzić że mam problemy z gierkami. podaje kilka tytułów które albo dzialają albodziwne rzeczy się dzieją. System shock 2. colin 2. splinter cell ( błedy tekstur) igi 2 skacze , a na moim kochanym ti 4200 chodził miodzio. hotel giant. gta 3 tnie się na ti 4200 było płynnie. selters 4 wychodzenie do pulpitu. mój nowy 9600 Pro jest od herca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko dzieki... sory za pomylke: moje wymagania to 128mb i szybna minimum 126bitow... cena tak jak pisalem do 700zl... rozpatrze propozycje was wszystkich ;) dzieki

oczywiście nie ma żadnej różnicy między AGPx4 a AGPx8.

 

Jeśli chodzi o te karty - to polecam tą msi ti4600 - na tych kostkach które ma spoko dojdzie pewnie do 700 MHz

 

kosztuje niecałe 600 zł

Msi to bardzo dobra firma.

 

Jak nie masz tyle kasy to bierz ti4200 z kościami 3,6 - będzie chodzić 300/600 (jak założysz radiatorki na ramy - więc całkowity koszt przewyższy ti4600 - która standardowo łazi na 650).

 

oczywiście obie karty są 128 Bit - wydajność rewelka - której byś nie wziął, to będziesz zadowolony - ja osobiście polecam do tych kart chłodzenie pasywne zalmana (sam mam i jestm mega zadowolony).

 

nic - tylko życzyć udanych zakupów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko dzieki... sory za pomylke: moje wymagania to 128mb i szybna minimum 126bitow... cena tak jak pisalem do 700zl... rozpatrze propozycje was wszystkich ;) dzieki

oczywiście nie ma żadnej różnicy między AGPx4 a AGPx8.

 

Jeśli chodzi o te karty - to polecam tą msi ti4600 - na tych kostkach które ma spoko dojdzie pewnie do 700 MHz

 

kosztuje niecałe 600 zł

Msi to bardzo dobra firma.

 

Jak nie masz tyle kasy to bierz ti4200 z kościami 3,6 - będzie chodzić 300/600 (jak założysz radiatorki na ramy - więc całkowity koszt przewyższy ti4600 - która standardowo łazi na 650).

 

oczywiście obie karty są 128 Bit - wydajność rewelka - której byś nie wziął, to będziesz zadowolony - ja osobiście polecam do tych kart chłodzenie pasywne zalmana (sam mam i jestm mega zadowolony).

 

nic - tylko życzyć udanych zakupów

a nie wiecie gdzie tą MSI 4600 można jeszcze dostać oprucz komputronika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam opchnąłem Ti 4200 Prolinka - tymczasowo mam 9600, ale zmienię na 9600Pro lub 9700. Sam kiedyś mówiłem, że wali mnie anizo i FSAA, ale taki need4speed HP2 przy włączonym wygładzaniu wygląda o wiele lepiej! Ja nie żałuję że zmieniłem i wiem że nie będę :wink: A jak w święta wyjdą gry z DX 9.0 to dopiero będzie odlot (ja wiem, że to daleka przyszłość a w przemyśle komputerowym nic nie jest pewne) - mam nadzieję, że nie połknę swojego języka w kwaśnym uśmiechu - za te "święta" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kompatybilności Radków to u mnie żadna gra jeszcze żadna gra chodzić nie chciała....wszystkie hulaja i w AAx4 i Anizox8, wymienie proca to będzie hulać jeszcze bardziej :!: ...co do gier pod Dx9 to zgodzę sie jeszcze takowych wpełni kompatybilnych niema...aczkolwiek Radeony dopiero pod Dx9 rozwijaja skrzydła :!:

 

pozdr

Damianosz 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do krecenia to bezproblemy osiągam 276/270@375/330 nie mówiac o tym że wydjaność po takim podkreceniu wzrasta i to znacząco robiłem sam testy; w testach porównywalny z Radkiem9700Pro, przynajmniej na moim kompie...wiem procesor strasznie "wąskie gardło", juz nie mówiąc o tym że moja płyta nie obsługuje AGPx4 więc AGPx2 to kolejna poważna przeszkoda dla karty :!:

wracając do Dx to w testach na Dx8.1 Ti4600 niewiele wyprzedza radka po podkreceniu dostaje baty i śmiało moge to powiedzieć gdzyz sam miałem w ręku Ti4200, Ti4400, Ti4600, Radeona9500 oraz 9500Pro, Radka9700Pro, FX5600, FX5600Ultra...testowałem podkręcałem....nie biarąc pod uwagę R9700Pro, R9500Pro po podkrecnieu prowadziw testach co prawda Ti4600 (karta naprawde poterzna; szczególnie jak sie ma szczęście i dostanie sie coś dobrego do podkręcania) depcze i to dosyc mocno po pietach Raeonowi...ale juz na testach pod Dx9 Radeon ciut mocniej zostawia przeciwnikow w tyle..

 

takie moje zdanie...

moge się mylić....

"Każdy jest rasistą, każdy coś potępia i każdy coś podziwia" :evil: ;

 

pozdr

Damianosz :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kompatybilności Radków to u mnie żadna gra jeszcze żadna gra chodzić nie chciała....

zadna gra nie chciala Ci chodzic na radkach, a to pech ;)

 

troche sie zamotales :)

niom, aż za bardzo... :wink:

chciałem powiedzieć, że jeszcze nie było gry która by u mnie nie działała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlo sie 3 Ati znawcow  :lol:  

 

daj te KILKANACIE tytulow ktore ci nie chodza bo chyba je bede drukowal i nad monitor przywiesze zeby ich kijem nawet nie dotykac ... !

nie musze być znawcą Ati żeby stwierdzić że mam problemy z gierkami. podaje kilka tytułów które albo dzialają albodziwne rzeczy się dzieją. System shock 2. colin 2. splinter cell ( błedy tekstur) igi 2 skacze , a na moim kochanym ti 4200 chodził miodzio. hotel giant. gta 3 tnie się na ti 4200 było płynnie. selters 4 wychodzenie do pulpitu. mój nowy 9600 Pro jest od herca.

kilkanascie = 4 ?? :wink:

 

jak ci igi2 skacze na 9600PRO to problemu szukaj gdzie indziej bo u mnie na nie kreconym jeszcze 9100 wymiatal lekko na 1024x768

 

no i cmr2 - jakie to problemy miales bo gralem w cmr2 dosc intensywnie wiec troszke sie nia bawilem na roznych radkach u roznych kumpli - wszedzie dzialalo bez problemowo - zaden z tych radkow nie byl krecony a i nie pochodzil z gornej polki cenowej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...