Skocz do zawartości
Szpon

Obudowa z plexi

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się jak by to było mieć obudowę całą przezroczystą, z plexi. Myślę: zrobię sobie taką.....ale jak? Jest problem w tym że nie za bardzo mogę dokładnie wymieżyć części aby wszystko pasowało. Moje pytanie: czy ktoś ma może plany takiej obudowy ATX ?? Jeśli tak to bardzo bym prosił o przesłanie mi ich! z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich postów już było sporoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

ooooooooooooooo!

Szukaj opisów modów na różnych stronkach, niekiedy sa tam podane wszystkie elementy!!!!!!!

 

....pozdrawiam.. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank sto razy były podawane wymiary obudów...

Jak taki z ciebie kozak to może byś dał linka zamiast pisać nic nie wnoszącego posta...

Każdy post coś wnosi!!!

Daleko nie szukając dosłownie kilka postów niżej i znalazłem :

http://forums.bit-tech.net/showthread.php?...20&pagenumber=1

Jest tam opis i wygląd obudowy która jest już wyższą prfesjonalą modyfikacją z plexi! Przykro mi ale całośc po angielsku :lol:

 

..pozdrawiam... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiłem o topikach o obudowach z plexi wogóle, ale o tpopikach w których byłyby podane wymiary tych obudów bo o ile się nie mylę o to pytał 'Szpon'

 

Mogę się jeszcze przyczepić do tego że post mówiący "było 1000 razy, szukaj" wnosi cokolwiek, szczególnie powtórzony kilka razy przez innych userów w tym topiku albo tego samego w różnych :D

Jeżeli ktoś ma pisać "szukaj bo było" to niech doda coś jeszcze na temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpon! Jeśli chcesz zrobić obudowe z plexi to wpierw wykonaj plany, pomiary elementów starej budy i na kształcie jej się wzoruj! :wink: To wg. mnie nie jest takie trudne! Linijka i mierzysz to i siamto! Standardowo to chyba obudowy mają 470x210x500, ale to takie wartości na oko! :wink: Musisz wziac pod uwage aspekt że buda z plexi musi bydz w 100% dobrze chłodzona i nie starczy do niej jeden wiatraczek wydmuj<span style="color:red;">[ciach!]</span>ący! :wink: Jeśli już masz bude z plexi to obowiązkiem jest mały cyrk w środku jeśli chodzi o oświetlenie! :wink:

 

..pozdrawiam.... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednej z odpowiedzi podałem co znalazłem za plexe i ile kosztuje. Weźjakiś program do 3d, np Cinema, bo można pobrać demo 60dniowe ze strony Maxona, zaprojektuj używająć tylko prostopadłościano, o zadanej grubości (mają od 1 do 35mm i 50mm grubości), poszukaj dodatków typu rurki, węże, oświetlenie, profile i poskłądaj to najpeirw w kompie, wirtualnie. Potem policz, ile Cię to bedzie kosztowało, a potem idź i kup plexe. W większości firm mają fajny klej do plexi, nie widać po nim łączęń jak siędobrze zrobi. Rozpuszcza płytko plexi i mocno łączy wysychając. Obrazki z programu zawsze możesz pokazać na forum i zapytać czy da się zbudować i czy projekt dobry. Albo idź na polibudę i postudiuj kilka lat na Melu, tam Cię dokładnie nauczą projektowania, aż Ci nosem du... się wywynie.

 

A poza tym, "dla chcącego nic trudnego" koniec cytatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego "obowiązkiem"?

Bo jak podswietlisz, to widzisz przynajmniej kiedy trzeba oczyscic obudowe z kurzu :wink: - bo jasnosc spada w okolicach wlotu i wylotu powietrza, gdzie kurzu najwiecej :D

 

A troche bardziej serio: Po co komus przezroczysta obudowa, jezeli nie chce zeby zaskakiwala innych w dzien (widac czesci) i w nocy (Ach! Ta poswiata...)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aRoo"]

Dlaczego "obowiązkiem"?

Bo jak podswietlisz, to widzisz przynajmniej kiedy trzeba oczyscic obudowe z kurzu :wink: - bo jasnosc spada w okolicach wlotu i wylotu powietrza, gdzie kurzu najwiecej :D

I wtedy widać sens używania filtrów przeciwkurzowych. Raz na miesiąc pierzesz toto i masz spokój z odkurzaniem budy w środku.

 

aRoo"]

A troche bardziej serio: Po co komus przezroczysta obudowa, jezeli nie chce zeby zaskakiwala innych w dzien (widac czesci) i w nocy (Ach! Ta poswiata...)?

Poświata mocniejsza od łuny latarń. Sąsiad na parterze kupił sobie katodę, a jego komp stoi na biórku, w dość małym pokiju. Ulica jest lepiej oświetlona niż latarnią, a krzaki mają tajemniczy, doomo/diablowaty charrakter;)

Już wiem, po co katoda, robi nastrój w krzakach, jesienią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chcę mieć obudowę dla siebie, a nie dla zaskakiwania innych.

Podobywa mi się przezroczysta, ale świecąca już nie tak bardzo. Wystarczą trzy diody - power, hdd i suspend. No i te we flopie i nagrywarce.

Poza tym ileż ja mogę upchnąć świecidełek w pudełku 30 x 20 x 25 cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duuuuuuuużo, zapewniam Cię. Dla chcącego nic trudnego. Czemu taskie malutkie? Jeśli sprytnie zamieścisz te diodki, to rzeczywiście wystarczą. Na przykład na górze, z tyłu, nad zasiłką, skierowane ku przodowi i "wtopione" w plexe. Fajnie rozświetlą górnacześć obudowy. A w napędach można diodek się pozbyć i tylko lastikowe obudowy im zrobić. Jeśli ładnie ponmalujesz wnętrza, na prezykład na chromowo albo czarno, to niezły bedzie efekt.

Oj, chyba zrobie sobie ujeden napędzik w przezroczystym pudełeczku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siur, że dużo. Potem jeszcze śnieg w spray'u, bombki, aniołek na tacce CD-ROMu oraz PC-speaker wygrywający "jingle bells" :>

Zapewneś nie pomny (bo kto by zaśmiecał sobie pamięć takimi bzdetami), że aj dont łont płodzić kolejnej obudowy o gabarytach małego słoniątka (vide post "Woman go to kitchen and make me a sandwich" na Oślej).

A dlaczego takie malutkie? Bo zmieści mi się bez problemu na biurko obok magicznego pudełka SDI i monitora. Po to właśnie robię przezroczystą, a nie świecącą - chcę widzieć te wszystkie krasnalki, które tam biegają, ale nie chcę mieć rozbudowanego kitu AVT "wąż świetlny" :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to wszystko to jest kwestia gustu, ale jeżeli ktoś mocno przesadza z tymi świecidełkami i komp wygląda mu jak 10 choinek to przepraszam bardzo , ale to chyba nie o to w tym wszystkim chodzi. Trzeba mieć jakieś zasady, a nie ile wlezie... Jakość ponad ilość to dobra dywiza :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem akurt słowa "obowiązkiem" mogłem również napisać "wstaw na bank oświtlenie" chodziło mi bowiem o to że zwykła obudowa z plexi strasznie smutno wygląda bez światełek, poza tym standardowym etapem modowania optycznego jest oswietlenie!

 

Poco robić bude z plexi skoro częci kompa bedzie widac tylko za dnia, a efekt nocyny bywa niekiedy dużo lepszy , ale warunkiem jest oświtlenie!

Jednak z oświetleniem nie nalezy przesadzać o czym już wspomniał NetMan!

 

Buda z plexi bez oświetlenia przynajmniej dla mnie jest niczym bo to standard mod tak samo jak światełka w budzie z plexi to tez jest standard mod! Należy wymyslać nowe techniki modowania by robić na kims wrażenie i pokazywac swoje własne pomysły w tej dziedzinie!

 

Jonas jeśli w twojej budzie mają zostać te światełka co były do tej pory (power, reset...) to oki ino buda w nocy bedzie wygladać identyko jak wygladała! A za dnia bedzie hmmmm ...........toszki lepiej! :)

 

Tak apropo Jones mówisz że twoja jest dla Ciebie a nie dla innych czyli mam się na bank spodziewac że fotek nie bedzie??

 

....pozdrawiam... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki może będą, jeśli zaistnieją poniższe okoliczności:

- będę mógł wyrzezać to i owo w pracy (oszczędność czasu i ... materiałów, co tu ukrywać)

- perswazją, szantażem lub przekupstwem wymuszę na kimś użyczenie/sfotografowanie mojego dzieła cyfrówką (bo kupować najmizerniejszego webcama za 140 pln, żeby zrobić zdjęcie Pentium 2 ... khem, no cóż :>)

- wyjdzie toto choć w połowie tak, jak sobie wyobrażam.

Ze światełek dodatkowych zrobię sobie chyba lampkę na USB i postawię gdzieś w okolicach monitora, iżby narządu wzroku nie męczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki może będą, jeśli zaistnieją poniższe okoliczności:

- będę mógł wyrzezać to i owo w pracy (oszczędność czasu i ... materiałów, co tu ukrywać)

... .

To standard, że materiały do modów trza kombinować skąd siek tylko da! Bo czym tu siek chwalić jak się na moda budy wydało np.600zł skoro ktoś może zrobic moda w kosztach ok.150zl i to nawet lepszego!

 

Ja uważam:

 

" Kup tylko to czego nieda sie już nigdzie zdobyc lub zrobić "

 

..pozdawiam.. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...