Skocz do zawartości
SuChyY

WC w obudowie, kto ma ?

Rekomendowane odpowiedzi

heh no to mi nic nie da... musze miec fotki...

 

Sprawa jest taka, ze sam chcial bym miec w srodku.

 

Myslalem zeby zrobic tak... nagrzewnica w kieszeni 5.25 nad nia wentyle ze dwa, moze shroud, wieje w dol i wywiewa przodem na zewnatrz obudowy. Od nagrzewnicy jedna rurka do pompki ktora stoi na zasilaczu i od zasilacza do bloku na CPU i spowrotem do nagrzewnicy. Nie bylo by syfu z rurkami na dole, obylobysie bez modowania obudowy.

 

Tylkoo jak tak teraz patrze to coraz mnie mi sie to widzi... chlodnice zalozmy ze bede mial taka:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=16481650

tylko rurki obok siebie, i ona ma 25cm... kawal nagrzewnicy, nia latwo o cos dobrego i mniejszego. 25 cm to na tyle duzo ze martwie sie o poleczenie reszty...

 

Dlatego wlasnie chce widziec jak robia to inni ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie robienia wymiennika ciepla mojego pomyslu - bedzie montowany w 2 zatokach 5.25", zintegrowany z pompa i zbiornikiem wyrownawczym. Fotek niezapodam poniewaz jestem w trakcie budowy - powinienem skonczyc mniej wiecej za tydzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ayem - kup sobie chiefteca i bedziesz mial problem braku miejsca z glowy :)

po pierwsze kto powiedzial ze nie mam miejsca a po drugie patrz sig -> ja juz mam chiefteca :)

 

tylko wiem jaki jestem :) troszke roztrzepany - wiec im mniej laczen wewnatrz kompa tym lepiej - a dodatkowo i tak go nigdzie nie zabieram wie mi to nie wadzi

 

SORX za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi..

ja mam all w chieftec'u. fotek na razie dac nie moge =(

wlozone jest mniej wiecej tak jak planujesz. zamiast cd siedzi sobie nagrzewnica, na niej 120mm 2 wentylki z odpowiedznimi dziurami nad nimi w budzie. pompka lezy na dole. zbiorniczek to na razie taki zwykly plastikowy shit (pojemnosc chyba 1l) i lezy na dole budy. noo.. i to tyle.

 

ale takie rozwiazanie nie jest idealne bo:

-powietrze jest albo zasysane z zewnatrz - wtedy w budzie cieplej, albo wypychane z budy, ale wtedy wiadomo - mniejsza wydajnosc chlodzenia.

-zajmuje 2 miejsca na cd .. co w moim przypadku jest na styk, bo mam mneijszego chiefteca (4 miejsca na cd). pozatym przerwa miedzy dolem nagrzewnicy jest dosc mala, wiec to tez moze troche zmiejszac jej wydajnosc.

 

noo.. i to tyle.

 

jak wreszcie szkoncze moda (tzn. jak skoncze jakis etap, bo modowanie moze sie nigdy nie konczyc ^^ ) to postaram sie dorwac jakiegos cyfraka i sie pochwale.

 

mati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszytko opróćz chłodnicu w budzie midi :D 3 bloki, pompka i zbiornik 3 litry :D

Nagrzewnica miedziana od nysy stoi w pionie za kompem na równi z otwieraną prawą czy lewąscianką kompa ( zależy skąd patrzeć) żeby mi portó kompa ni zasłaniała. Zbiornik z pompą pod napędami.

Całość jest mobilna tylko strasznie cieżka.

Fotek niestety nie mam czym zrobić :( a wygląda to całkiem nieźle porónując do niektórych rozwiązan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małem kiedyś wszystko w obudowie

Ale zrezygnowałem bo cały układ miał gorszą wydajność

moim zdaniem lepej jest jak chłodnica jest na zewnątrz kompa

a najlepiej za oknem :)

 

mminusy

-mały zbiornik (woda szybko się nagrzewa)

-chłodnica w obudwie a tam jest przynajmniej 30C

plusy

- mobilność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mminusy

-mały zbiornik (woda szybko się nagrzewa)

-chłodnica w obudwie a tam jest przynajmniej 30C

plusy

- mobilność

Mobilność to minus?

Mały zbiornik - mi 1,7l wystarcz.

W obudowie, jak włączę witraki to mam mniej, niż pokazuje mi termometr na scianie.

Do tego co tak nagrzewa wnętrze budy, że jak masz tam przewiew, to pomimo tego, że z grafy, chipsetu, hdd i proca ciepło zabiera Ci woda, to jeszcze powietrze ogrzewa się do 30*?? Ja jak wyłączę wiatraki (czyli powietrze z budy nie przechodzi przez nagrzewnicę) to w budzie mam teraz 32*.

Ale nawet przy minimalnym nawiewie powietrze w większości jest brane z zewnątrz, miąchane przez chłodnicę i na zewnątrz :)

 

Rasumując - to, co po założeniu WC ogrzewa powietrze w budzie nie ma zauważalnego wpływu na jego temperaturę nawet przy minimalnym przewiewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...