Skocz do zawartości
racoon

zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem, po zwiekszeniu czestotliwosci magistrali( po podkreceniu procesora)z athlon 2000 do 2100

komputer uruchamia sie bez problemu, programy biurowe dzialaja bez zarzutu, filmy tez,

za to gry i benchmarki wieszaja sie po kilku chwilach, , nie wylacza sie tylko staje -obraz . mam podkrecona karte graficzna -niewiele.

Zasilacz mam 230 V czy to jego wina.

Prosze o szybka odpowiedz.

Dziekuje

athlon 2000xp

ecs k7vta3

256 ddr 333 2700

GF 3ti500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo, jest drobna różnica między Voltami a Watami 8O

Szukaj na nalepce znamionowej, albo odrazu wywal tez zasilacz i idź kupić sobę coś koło 350W, to takie rozsądne minimum.

Sprawdź też napięcie na procku, może by trzeba je troszkę podnieść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle udalo mi sie wyczytac z zasilacza,

zasilanie:

115/230V -AC

8/4 A 50/60Hz

do tego jest nalepka ze to do pentium 4

a co do problemu , czy po zmianie na duzo mocnieszy zasliacz powinno byc lepiej, przepraszam za tyle pytan ale kto pyta nie bladzi, albo przynajmniej wiecej wie.

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do PIV to być może będzie miał coś koło 320-350W. Sprawdż w biosie w czymś w rodzaju "health status" napięcia jakie ci zapodaje.

Jeżeli są duże różnice między 5V a 5V to trzeba by go zmienić. Zapodaj konfig kompa, bo problem może być gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak chyba o to chodzi

cpu vcore 1.69v

 

+2.5v 2.52v

+3,3v 3,12v

+5v 4,78v

+12v 13,31v

 

moj koputer

ecs K7VTA3 -Via kt333 versja biosu to B

athlon 2000xp

256 DDR 333 2700 jakieś V-Data

HD Maxtor 40GB 7200

GF 3Ti500

DVD LG

i karta sieciowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bede oryginalny, jak powiem, zebys szybko wymienil ta zasilke, bo moze usmazyc ci wszystko co masz w kompie.

Mialem napiecie 3,1V na 300W Feel-u, ale na szczescie przestal sie wlaczac i niczego nie spalil (konfig mialem b. slaby).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, masz prawo... nie czepiam sie bo sam duzo nie wiem

 

ale zmien szybko ten zasilacz i to na jakis dobry, nie zaluj forsy bo jak ci zasilacz ze soba zabierze proca mobo i dysk (na przyklad) to dopiero bedzie bieda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bede oryginalny, jak powiem, zebys szybko wymienil ta zasilke, bo moze usmazyc ci wszystko co masz w kompie. 

Jestem w temacie zielony więc zapytam czy powyższe również dotyczy mojego kompa:

 

AthlonXP1700@2400

GF3Ti200

zasilacz 300W noname.

 

Odczyt z biosu:

3.3 V 3.41V

5V 4.83V

12V 12.36

 

Od zmiany z Voodoo3 na GF3 Ti200 mam częste "zakłócenia obrazu". Ostatnio dodatkowo komp nie chce się włączyć jeżeli od jego wyłączenia upłynęło mniej niż 1 godz.

 

Z góry dzięki za poradę.

 

PS. W najbliższym czasie może zmienię grafę na Radka 9500 i będę próbował go wyciągnąć na 9700Pro. Czy jakiś markowy zasilacz 300W pociągnie tą konfigurację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

borys74 jak bedziesz zmienial grafe na R9500 i bedziesz chcial krecic na 9700 to przy tym zasilaczu istnieje mikroskopijna szansa, ze ci sie uda i ze komp bedzie stabilny.

Przy tym konfigu rozsadna zasilka to Chieftec 360W (najtanszy z najlepszych ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka odpowiedź, dzięki :)

Następne pytanko: czy przytoczone w poprzednim moim poście odczyty napięcia z biosu wróżą mi szybki zgon zasilacza i może paru innych elementów?

 

Od odbytorq:

Widzę że jesteś z Krakowa, więc może orientujesz się gdzie można dostać w naszym pięknym mieście Chiefteca 360W i za ile?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymien lepiej zasilke bo mi przy zasilce 300W Codegena i konfigu z podpisu nie wyrabiala a mialem podobne napiecia a nawet jeszzce gorsze i mialem szczescie ze nic sie nie spalilo bo nawet juz tak slaba byla ze mialem disco w domu tak mi swiatla mrugaly :D Kupilem Chiefteca 360W i to byly dobrze wydane pieniadze trzyma jak skala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

borys74 jak bedziesz zmienial grafe na R9500 i bedziesz chcial krecic na 9700 to przy tym zasilaczu istnieje mikroskopijna szansa, ze ci sie uda i ze komp bedzie stabilny. 

Przy tym konfigu rozsadna zasilka to Chieftec 360W (najtanszy z najlepszych  )

Jak pisalem tego nie bylo :) Elmer ma racje jak przy tym konfigu ci zasilka nie wyrabia to co bedzie jak wsadzisz ATI 9500, Po prostu BUM :D [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

istnieje mikroskopijna szansa ze wogole podziala jako 9500 ;-) na chwile ;-) ten zasilacz juz jest lekko przeciazony....

 

no obydwa pytajace chlopaki zmieniac zasilki ;-) chyba ze chcecie usmazyc komputerki ???

 

racoon - natychmiast! bal bym sie kompa wlaczyc na twoim miejscu

napiecia jakie podales to jeden z lepszych loli co najmniej tygodnia :lol:

 

borys - na pewno przed zmiana grafiki, na razie zanim zmienisz psu odkrec troche procka z tymi no nejm nic nie wiadomo niby na granicy powaznego przeciazenia ale wszystko sie moze zdazyc

markowe 300W np moj enlight ma moc szczytowa na poziomie 360W ale kosztuje tyle co 5x codegen 350 ;-)

kup 360W chieftec'a za 199 bedzie ci dobrze slozyl

 

Pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...