Skocz do zawartości
Pioterek

Obudowy firmy modecom

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam zamiar zakupic model PROSTATION. Interesuje mnie jak jest rozwiazane montowanie napedow i wogle sama konstrukcja obudow (bo na stronie nic o tym nie ma). Czy jest jak w przypadku obudow ENLIGHT, tzn. przednia czesc obudowy jest zdejmowana, a kieszen na dyski jest na zatrzaskach i mozna ja bez problemu wyjac.

Intresuje mnie takze jak sie montuje urzadzenia 5,25", bo w ENLIGHTach najpier przykreca sie do urzadzenia "szyny" (nie wiem jak to nazwac inaczej) a potem bezproblemowo wsuwa sie to do obudowy. Jest to bardzo wygodne rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "Next 909" (czarną oczywiście) z 300W zasilaczem. Jak dotoąd nie maiłem z nią problemów. Montaż płyty głównej został rozwiązany w inny sposób jak w standardowych obudowach, przez co jest znacznie wygodniejszy. :lol:

 

Kosztowała mnie jakieś 300zł, więc cena nie jest powalająca w stosunku do np. Chiefteca. :lol:

 

Jak chcesz w miarę tanią, a dobrą obudowę to bierz modecoma. :lol:

 

Oczywiście część ludzi je zkrytykuje i podadzą ci obudowy, które według nich są dobre, ale nie każdy może sobie pozwoilić na wydatek 1000-2000 zł. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te obudowy mają też w środku już dwa wentylatory. Zasilacz pracuje bardzo cicho i niźle trzyma prądy nawet po półtorarocznej eksploatacj. A na przedniej ściance pod osłoną mają 2 porty USB, wejście dla mikrofonu i wyjście na słychawki. Dla mnie spox Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek mam odebrać model PROSTATION.  Dam znać co i jak.

Mam nadzieje, ze dotrzymasz slowa :wink: Jak juz bedziesz szczesliwym posiadaczem tej obudowy to napisz jak wyglada montowanie urzadzen i "glosnosc" zasilacza oraz dodatkowych wentylatorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Tzn. przednia część obudowy jest zdejmowana, ...urzadzenia 5,25", ... najpier przykreca sie do urzadzenia "szyny" (nie wiem jak to nazwac inaczej) a potem bezproblemowo wsuwa sie to do obudowy... .

właśnie tak jest tyle że szyna (ja mam Sense) jest z jednej strony a po wsunięciu przykręcasz śrubki z tej drugiej strony. Rzeczywiście jest wygodniej. Zasilacz jest lepszy niż w codegenach i no name. Napiecia 5V = 4.99, ale wentylator jest głośny (w Sense) wiec go podłączyłem szeregowo z rezystorkiem 47 Ohm i powiększyłem otwory wentylacyjne. Producent chyba podaje natęzenia prądu dla poszczególnych napięć takie jakie one są faktycznie a nie jakie powinny być ze względów marketingowych. Po porównaniu nadruków z na moim starym zasilaczu 235W i tym na Modecomie (wg " Chipa " 330 W) to ten pierwszy maił dużo większe prądy niż Modecom. Ale konstrukcja sugerowała co innego - wielkość trafa kaliber półprzewodników i radiatorów na nich była dużo większa w Modecomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nareszcie nową obudowę Modecoma model PROSTAION. Jest extra. Zrobiła na mnie naprawdę pozytywne wrażenie, szczególnie jakość wykonania. Wcześniej miałem do czynienia tylko z obudowami noname, więc się nie dziwcie że będę ją chwalił. Wszystkie blachy idealnie pasują nic nie odstaje ani zawadza, otwory na swoich miejscach, panelprzedni OK., i te materiały. Wszystko spox.

Sam opis zasilacza mnie powala, bo jest bardzo dokładny.

Teraz przepiszę co jest na nim:

HuntKey Model LW-8250 PLUS 300 WATTS ATX POWER SUPPLY

 

TOTAL OUTPUT : 300W (+5V & +3,3V MAX 150W) 2.03 Version

 

DC VOLTS +5V +12V -5V -12V +3,3V +5VSB

MAX A 30,0 13,0 0,5 0,8 14,0 2,0

 

To tak dla informacji dla innych, bo ja sam z takim dokładnym opisem napięć i prądów na zasilaczu jeszcze się nie spotkałem.

Nie wiem tylko do czego są kabelki które wychodzą z zasilacza dwa żółte, dwa czarne i to razem zakończone małą wtyczką o przekroju kwadratowym.??? Proszę o informacje na ten temat. W sklepie powiedzieli mi też że na razie nie ma takich płyt głównych żeby podłączyć do nich te porty USB które są na przednim panelu. Nie wiem czy to prawda, bo zamierzam właśnie zmienić płytę na EPoXA 8KHA+. Czy ktoś może mi odpisać czy są na tej płycie miejsca na podłączenie tych dodatkowych portów? To byłoby bardzo wygodne. No to kończę bo i tak się za długo rozpisałem, (jak nigdy dotąd, ale był powód)

Pozdro dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos widzi jakies przeciw wskazania co do zmiany mojego celu z obudowy Enlight EN7237 na Modecom CyberMirror(tzn. ktora lepsza) ? tylko prosilbym o odpowiedz jeszcze dzis lub jutro do 12 bo pozniej jade kupowac... Teoretycznie wydaje mi sie lepszy Modecom, od razu trzy wiatraczki w srodku nie bede musial nic ciac ani nic dokupywac, ale jak z jakoscia obudowy i zasilacza ? porownywalne z Enlight?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko do czego są kabelki które wychodzą z zasilacza dwa żółte, dwa czarne i to razem zakończone małą wtyczką o przekroju kwadratowym.??? Proszę o informacje na ten temat.

 

Dyć to wygląda na wtyczkę do płyt pod P IV (+5V, +12V, 2x masa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam 78 napisał:

wentylator jest głośny (w Sense) wiec go podłączyłem szeregowo z rezystorkiem 47 Ohm i powiększyłem otwory wentylacyjne

 

 

Daj znać w którym miejscu wiercić i jaka średnica otworów, też chce trochę wyciszyć ten pierwszy wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam 78 napisał:

wentylator jest głośny (w Sense) wiec go podłączyłem szeregowo z rezystorkiem 47 Ohm i powiększyłem otwory wentylacyjne

 

 

Daj znać w którym miejscu wiercić i jaka średnica otworów, też chce trochę wyciszyć ten pierwszy wentylator.

Nic nie wierciłem. Na " wlocie " do zasilacza są wyciete szczeliny a pomiędzy nimi są takie blaszane paski o szerokości 4mm. Ja te paski ustaiwłem na sztorc (kombinerkami wygiołem) tzn równolegle do przepływającego powietrza. Juz samo to wyciszyło wentylator. (powieszczcnia wzrosla o 90% )To samo zrobiłem z kratka przed wiatraczkeim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy na wlocie powietrza zimnego do obudowy, przed tym małym wentylatorem nie trzeba zapodać jakiegoś filtra :?: Może jakiś kawałek chusteczki higienicznej, czy coś w tym stylu, aby za dużo kurzu nie dostawało się do środka. Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy na wlocie powietrza zimnego do obudowy, przed tym małym wentylatorem nie trzeba zapodać jakiegoś filtra :?: Może jakiś kawałek chusteczki higienicznej, czy coś w tym stylu, aby za dużo kurzu nie dostawało się do środka.  Pozdrowienia

Nie polecam Ci instalowania tam husteczek higienicznych, drastycznie zmniejszysz przeplyw powietrza !

Sa takie oryginalne filtry , ale wedlug mnie , to lepiej co jakis czas "przeleciec" flaki sprezonym powietrzem i odkurzaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...