Skocz do zawartości
scibi

TANIA Cyfrówka...

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!! Ostatnio bardzo sie zajaralem cyfrowa fotogtfia. Chcialem nawet kupic SE t300 z aparatem MCA-25, ale domyslam sie ze jakosc fotek nie bedzie zbyt ciekawa... W takim razie dodam, ze chcialbym kupic, zwykly, normalny cyfrowy aparat. Nie wazne jakiej firmy, byle mial wzglednie dobre zdjecia (najlepsze w mozliwej cenie...), w miare estetyczny wyglad. Glowny problem w tym ze uda mi sie uzbierac gora 300zl na ten aparat... wiec wchodzi w gre produkt raczej z najnizszej polki.. moze troszke wiecej, ale to nie wiele. Co byscie polecali?? Moze macie jakis podobny sprzet?? W gre wchodzi allegro, sklepy internewtowe zwykly sklep, napiszcie tez orientacyjna cene, oraz jesli macie to zdjecia zrobione za pomoca tego aparatu. Acha, dodam tylko, ze bardzo zalezaloby mi, aby ten aparacik mial z tylu kolorowe LCD, na ktorym bede mogl podjerzec zdjecia... dodam ze widzialem juz aparaciki na allegro, ktore by mnie nawet zadowolily, lecz niestety sie nie znam, i nie wiem czy spelniaja to co bym chcial, jakos itp. Co myslicie o tym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 300zł??? 8O

 

interesuję się fotografiką sam mam cyfrę i dosyć dużo fotografuję, jeśli chcesz robić fotografie zapomnij o cyfrze do 300zł! WSZYSTKO co kupisz to syf, jakość porównywalna do webkamerki. Dozbieraj jeszcze 1000zł a jak nie dasz rady to kup analoga (zenit XP) używanego + objektywy i pstrykaj tym. Wierz mi za 300zł nie da się kupić aparatu którym bedzie można robić zdjęcia, najwyżej można sobie sprzęt pofocić ale taki aparacikiem nie zrobisz fotografii. Z rynkiem cyfrowej fotografii jestem na bieżąco i na lepszy aparat trzeba wydac ok 1200-1500zł i to nie w sklepie polsce, tylko przez allegro lub samemu sobie sprowadzić

 

pozdrawiam, nie zrób tego błędu wywalisz 300zł do śmieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety, ale 1500zl, to nigdy nie bede w stanie wylozyc. "Fotogtafia", moze zle to napisalem :) Chodzi mi raczej o cykanie normalnie zdjec, chcialbym sie wprowadzic w temat, pouczyc, poznac. Ostatnio mnie to zaczeklo bardzo interesowac, uzywalbym go do robienia fotek przy wystawianiu sprzetu na allegro, do robienia zdjec na wakacjach (zamiast zwyklego aparatu), oraz glownie do cykania zdjec na skateparku, do robienia ujec w czasie wykonywania tricku na desce. Po to mi to potrzebne. Wlasnie przegladam oferte z selgrosa, i widze ze jest cos "chyba dla mnie", APARAT CYFROWY POWERCAM ZOOM 610, co o tym myslicie?? dodam ze kosztuje 389,18zl. Co o tym myslicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ale przy 1 Mpixelu to foty tylko do kompa, bo do druku się raczej nie nadaje. CMOS :( = kiepska jakość w tanich aparacikach. No ale jeśli nie masz wygórowanych rządań, nie interesują cię manualne ustawienia tylko full automat to kupuj, a ma toto wymienną kartę pamięci czy tylko wbudowane np. 8MB (mało bardzo mało)?

Obawiam się że w skateparku foty wyjdą rozmazane (duże czasy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do minolty, hmm przy 2MP może być kiepsko jeśli drukujesz w 300dpi poprostu uzyskasz fotkę bardzo malutką (10x13cm) :) przy 150 spada jakość :( ale wzrasta rozmiar. Minolta to jedna z najlepszych firm produkujuących cyfraki czy wogóle sprżet foto. Kupując ją masz pewność że optyka stoi na wysokim poziomie, CCD nie nawala (przebarwienia, hotpixele) jeśli nie jesteś wymagający(robisz foty wakacyjne) to możesz kupić, ja polecam. A ile zamierzasz wydac? Bo może da radę kupić coś lepszego Olympusa 3MPixele np. ?

 

Tu masz opis: http://www.dpreview.com/reviews/specs/Mino..._dimagee223.asp

 

Wogóle polecam www.dpreview.com[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepie sie pod temat:

 

Czy Minolta Dimage E223, nada sie do robienia takiej jakosci zdjec, aby mozna je bylo potem bez problemu drukowac, bez zauwazalnego spadku jakosci ??

mialem ostatnio mozliwosc pobawic sie ta minolta... robi ladne fotki, ktore napewno bez problemu mozna wydrukowac... porownywalem fotki do swojego HP720.. przegrywa pod wzgledem jakosci fotek (odwzorowanie kolorow, ostrosc fotek, jakosc lampy).. no i strasznie pozera aku.. a podobno HP jest w tym mistrzem ;-)

 

ogolna ocena i tak na plus za taka cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odwzorowanie kolorow, ostrosc fotek, jakosc lampy

 

w każdej cyfrze lampa jest delikatnie mówiąc do niczego ;) nawet w moim fudżiku, barwy poprawiasz sobie w photoshopie, co do ostrości to zależy od warunków (dobre światło) Minolta ZAWSZE miała dobrą optykę i nieostre zdjęcia to tylko i wyłącznie wina fotografa który źle dobrał czasy i czułość (ISO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no powiem tylko, ze moje fotki, raczej nie beda przeznacozne do wydruku, tylko zostana na kompie, na neta wrzucone. Co do tego aparatu trust to nic wiecej nie wiem. Zdjecia beda rozmazane, ale jak mocno?? nie bedzie widac wykonywanego tricku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w każdej cyfrze lampa jest delikatnie mówiąc do niczego ;) nawet w moim fudżiku,

ja nie napisalem, ze jest do niczego.. napislem, ze jest gorsza niz w moim aparacie... a ze swojej jestem zadowolony... dosyc mocna jak na automacik... a z malych odlegolsci potrafi ladnie skorygowac flasha zeby nie przepalic fotek.. i tu roznica na korzysc HP.. minolta przepala "pieknie" obiekty fotografowane z malej odleglosci i ma wyraznie slabszego flesza

 

barwy poprawiasz sobie w photoshopie

ale to samo ujecie w identycznych warunkach powinno pokazac jak najlepsze odwzorowanie fotografowanego obiektu.. i tu przegrywa minolta... imho zdjecia sa lekko "plastikowe"

 

pisalem o fotkach prosto z kamery... to jest najwazniejsze, co pozniej zrobisz z fotka to juz inna sprawa... aaaa.. i na photoshop nie koczy sie swiat, poza tym nie stac mnie na niego... uzywam Gimp i XnView

 

co do ostrości to zależy od warunków (dobre światło) ... i nieostre zdjęcia to tylko i wyłącznie wina fotografa który źle dobrał czasy i czułość (ISO)

no i tu sie z toba nie zgodze.. nie tylko... wazna tez jest jakosc aparatu

a piaszac o ostrosci... nie mialem na mysli zdjec zamazanych czy naprawde nieostrych... tylko porownujac foty z obu aparatow widze roznice w jakosci (ostrosci) na korzysc HP... optyka Pentaxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo, znalazlem dokladne parametry tego aparatu, wiec jak mozecie to looknijcie, i ocencie :) 

http://www.epinions.com/pr-Trust_PowerCam_...lay_~full_specs

hmm ale nie ma najważniejszego :) czyli min. wartości przesłony (F) choć dla tego aparatu jest pewnie tylko jedna wartość. Jeśli fotki bedziesz robił w pełnym słońcu to oczywiście nie będą rozmazane w wypadku tego aparatu wszystko zależy od światła bo niestety nic w nim nie da się ręcznie ustawić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parametry parametrami ale i tak najwieksza role odgrywa optyka a tu pewnie mamy doczynienia z plastikowymi szkielkami o czym nikt nigdzie napewno nie wspomni. Napisz ile mozesz wydac max przy zalozeniu ze jeszcze dozbierasz i kupisz uzywany na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mercury Deluxe Classic Cam 2,1 Mpix, kupisz w granicach 400 zlotych przy tej cenie nie kupisz nic lepszego, rozsmieszaja mnie teksty w stylu mam 5000 jakie kupic auto, kup Mercedesa za 200.000 bo uzywany Fiat Cinquecento to nie auto... panowie, wybaczcie, sa ludzie ktorzy potrzebuja aparatu i sa ludzie ktorzy potrzebuja aparatu mysle ze to wyjasnia wiecej niz trzeba, ja mam Mercury 2,1 Mpix i wystarcza mi z 3-krotna nawiazka, jesli ktos potrzebuje aparatu w granicach 300 zlotych doradzmy mu w granicach 300 zlotych, mysle ze scibi jest w stanie dorzucic 100 zlotych, ale 1000 to juz przegiecie... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na allegro czegos uzywanego ale firmowego np canon, olympus, nikon, minolta. Jesli aparat ma dobra optyke tj jasny f<3.0 i dobrej jakosci obiektyw to moze byc tak ze na aparacie 2mpix mozesz robic piekne zdjecia, a na aparacie z 4mpix ktory bedzie mial kiepskie szkla wyjdzie straszna lipa (kiepska ostrosc, beznadziejne odwzorowanie kolorow itp itd).

 

Dlatego mowie bierz firmowy aparat (optyka), uzywany, allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego aparatu trust to nic wiecej nie wiem. Zdjecia beda rozmazane, ale jak mocno?? nie bedzie widac wykonywanego tricku??

mam troche fotek na HD z trusta.. jakis inny model nie pamietam dokladnie.. ale napewno drozszy kosztowal cos okolo 600 i ma matryce 3.3MP (zostaly mi fotki po zgrywaniu z karty)... moge udostepnic zobaczysz jak wygladaja... ale moim zdniem tragedia... jakosc: tania kamerka internetowa... jezeli bedziesz zainteresowany fotkami GG 1343214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postarales sie, ale cos nie wyszlo... :roll: Canon D100??? to jest Olympus D-100

 

Tylko mi nie mow ze sie pomyliles :lol: , jakos nie wyobrazam sobie zeby osoba zainteresowana fotografia mylila Olympusa z Canonem, a widzisz dobrze chciales ze z pospiechu sie "walnales", moral? pospiech nie jest dobrym doradca...

 

Smiem twierdzic ze zdjecia w porownaniu z Mercurym sa beznadziejne, pomijajam juz fakt ze mowa o aparacie uzywanym rok, bez gwarancji...

 

Nad Minolta 2300 mozna sie jeszcze zastanawiac, w tej cenie to nie jest zly aparat, calkiem ciekawa oferta - zdecydowanie lepsza od tego Olympusa, zdjecia ladne (pomimo iz to co prezentowane na stronach to 1/4 mozliwosci, pomniejszone zdjecia...) podoba mi sie ze jest na 4 bateriach AA oraz ze jest na karty CF, ale mimo to minusem jest nadal brak gwarancji oraz dosc stary juz design i spore wymiary, scibi powinien decydowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postarales sie, ale cos nie wyszlo... :roll: Canon D100??? to jest Olympus D-100

 

Tylko mi nie mow ze sie pomyliles :lol: , jakos nie wyobrazam sobie zeby osoba zainteresowana fotografia mylila Olympusa z Canonem, a widzisz dobrze chciales ze z pospiechu sie "walnales", moral? pospiech nie jest dobrym doradca...

 

Smiem twierdzic ze zdjecia w porownaniu z Mercurym sa beznadziejne, pomijajam juz fakt ze mowa o aparacie uzywanym rok, bez gwarancji...

 

Nad Minolta 2300 mozna sie jeszcze zastanawiac, w tej cenie to nie jest zly aparat, calkiem ciekawa oferta - zdecydowanie lepsza od tego Olympusa, zdjecia ladne (pomimo iz to co prezentowane na stronach to 1/4 mozliwosci, pomniejszone zdjecia...) podoba mi sie ze jest na 4 bateriach AA oraz ze jest na karty CF, ale mimo to minusem jest nadal brak gwarancji oraz dosc stary juz design i spore wymiary, scibi powinien decydowac...

czepiasz sie!

 

pozatym juz mowilem ze zaden aparat w cenie ponizej 1000 nie zwrocilby mojej uwagi, ale cos przynajmniej zaproponowalem. Uzyj swoich argumentow za plastikowymi szkielkami... slucham z uwaga.

 

a zdjecia na obu podanych linkach sa w pelnej jakosci tak jak zrobione przez aparat tylko w przypadku strony steviego trzeba wejsc w zakladke sample pictures i sciagnac caly plik na dysk bo zajmuje zdjecie przewaznie ok 1-2MB. Na stronce pbase klikasz na zdjecie a jak juz sie wyswietli to na dole masz opcje czy chcesz wyswietlic rozmiar small/medium/large/oryginal. Wiec wszystko mozesz zobaczyc gdyz sa to zdjecia prywatne a nie zdjecia z testow ktore nie sa zbyt miarodajne.

 

To tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano wlasnie :( to jest problem. Zbyt powazny zakup, jak na 2h rozmyslan i kaski miec trzeba... wiec ja jednak bede rozmyslal pomiedzy olympusem, mercury, tym trustem z selgrosa, albo zypelnie czyms innym w stylu 3in1 za 160zl (joke :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...