Skocz do zawartości
Gość

Historia Kościoła Katolickiego

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to raczej ty jesteś tym dzikiem, bo ten konflikt, o którym mówisz odnosi się tylko do cerkwii moskiewskiej. Tak wprawnym obserwatorem i krytkiem kościoła jesteś, że nawet nie zauważyłeś pielgrzymki papieża do największego państwa prawosławnego na świecie - Ukrainy, gdzie jego stosunki z tamtejszym kościołem są bardzo pozytywne, mimo starań z Moskwy. Poza tym kościół grekokatolicki też jest bardzo dobrze nastawiony do Watykanu.

Pielgrzymke na Slowacje rowniez zauwazylem ;-) , jedna pielgrzymka wiosny nie czyni, a miedzy kosciolem prawoslawnym a katolickim nie dzieje sie dobrze i to glownie dzieki katolikom ich zadufanie pobija wszelkie rekordy.

Odnosnie porownan nie mialem na mysli walorow duchowych obu przywodcow, traktowalem to na zasadzie punktu odniesienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wlasciwie ile srednio ksiadz zarabia??? 3000 ??? i to mie zawsze ciekawilo: jak odprowadza sie podatek z tacy??? a jak ksiasz zawinie kase do kieszeni kto to sprawdzi???

 

btw. u mnie ostatnio biskup po pijaku potracil przechodnia; sprawe oczywiscie zatuszowano...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile ksiadz zarabia...oficjalnie tam chyba bylo 500 zl :)

ekheheheh

jak bede mial czas to sprawdze, bo bylo w fim, ale czesc mojej kolekcji fim jest u znajomej...wiec...

 

nie odprowaza podatku do tacy...proste ;]

wogole...kosciol nie ejst opodatkowany ;]

hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra mam mniej więcej opisaną złą strone mocy :lol: (dzięki elmer) ale przydała by się też dobra strona mocy podajcie jakiegoś linka o historii kościoła według kościoła (wersja poprawnie polityczna :?) i uznana za oficjalną oraz "prawdziwą" :lol:

 

P.S. Elmer mógłbyś mi podać imię i nazwisko tego historyka który to opisał, tzn. te przekręty kościoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, skąd wszyscy "wojujoncy z klerem i ortografjom" czerpią wiadomości o wtykach, orgiach na plebaniach, analnych kamikaze w sutannach i innych tam bredniach, zerżniętych w anus z brukowców typu "Nie" albo "Życie na gorąco" :>

Doprawdy panowie (że tak eufemizmem zawieśniaczę), przemawiacie niczym lepper do ludu - "bogatym odebrać i rozdać ludziom!". Siur, a księża to wszyscy jak jeden napaleni zboczeńcy, alkoholicy, "podli sadyści utaplani w brudnej rozpuście, a na gębach fałszywy uśmiech". Można pomyśleć, że każden tu, pacholęciem będąc, padł ofiarą pedofila z koloratką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieklo teraz podanie autora tego textu jest niewykonalne (przy zapisywaniu tego nie zaznaczylem autora, a szkoda :( ).

Kiedys czytalem ksiazke nt. wypraw "katolikow" do Ameryki Pd i tam dopiero bylo 80

Mozesz zawsze powiedziec, ze pracowales z wieloma zrodlami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, skąd wszyscy "wojujoncy z klerem i ortografjom" czerpią wiadomości o wtykach, orgiach na plebaniach, analnych kamikaze w sutannach i innych tam bredniach, zerżniętych w anus z brukowców typu "Nie" albo "Życie na gorąco" :>

Doprawdy panowie (że tak eufemizmem zawieśniaczę), przemawiacie niczym lepper do ludu - "bogatym odebrać i rozdać ludziom!". Siur, a księża to wszyscy jak jeden napaleni zboczeńcy, alkoholicy, "podli sadyści utaplani w brudnej rozpuście, a na gębach fałszywy uśmiech". Można pomyśleć, że każden tu, pacholęciem będąc, padł ofiarą pedofila z koloratką.

wielki obronco ucisnionych (swoja dorga kler ucsniony :lol: ) skad masz te informacje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po ilu piwach snują "opowieści z krypty"? :>

---- linia cięcia ----

Bruce, misiu kolorowy, jakie informacje? Pokaż paluszkiem, bo nie kminię.

Nikogo nie bronię, zastanawiam się tylko skąd tyle nienawiści? Ilu naprawdę ma powody, by nie wielbić księży, a w ilu przypadkach to tylko owczy pęd pt. "koledzy czytają 'Nie', rysują fiuty na kościołach i są kul, czil i trendy, to ja też będę"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie zadzacy papiez zrobil najwiecej dla poglebienia roznic miedzy chrzescijanami (np. konflikt z kosciolem prawoslawnym)

Można powiedzieć, że jesteś w mylnym błędzie :wink: "konflikt" z cerkwią Moskiewską jest wynikiem uzasadnionej obawy tejże o utratę wpływów wśród wiernych a co za tym idzie kasy. Ot tyle. A Papież właśnie najwięcej zrobił dla zjednoczenia kościołów chrześcijańskich, aby twierdzić inaczej chyba trzeba być ślepym i głuchym.

nietolerancja co do zwiazkow jednoplciowych i ogolnie homoseksualistow

Bruce, pomyśl zanim coś napiszesz, jak Papież może takie związki tolerować przecież to niedorzeczność.

Zresztą nawet poza wiarą jest to co najmniej chore i na jakąkolwiek tolerancję nie zasługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bruce ty piiiiiiiiiiiii spryciarzu:

Kto jest bardziej toleranyjny - papiez ktory w swoj infantylny sposob namawia do milosci blizniego, pielgrzymuje wszedzie gdzie moze (nawet do pogan) czy ty ktory jego nie tolerujesz i nie tolerujesz jego wyznawcow? Nie jestem katolikiem ale nie bede kazdego kto nim jest uwazal za glupka zaslepionego wiara... Jestes prostak i tyla, gdyby wszyscy byli jak papiez to moglbys wyjsc na ulicy bez obawy ze cie wyszargaja za to opierzenie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bruce, pomyśl zanim coś napiszesz, jak Papież może takie związki tolerować przecież to niedorzeczność.  

Zresztą nawet poza wiarą jest to co najmniej chore i na jakąkolwiek tolerancję nie zasługuje.

aha......

w takim razie w moich oczach ty tez na tolerancje nie zaslugujesz i chory mozesz byc co najwyzej ty :/

widac niektorzy nie dorosli do tak swiatlego zjawioska, jak tolerancja :/

 

jonas:

chocby

 

www.fim.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę opanowania, szanowni dyskutanci. Był tu kiedyś wątek o homoseksualistach, nawet interesujący. Ale potem zrobiła się karczma, rzucanie taboretami, ciskanie w adwersarza ekskrementami i odzieranie z czci i honoru matek, córek i żon.

---- linia cięcia ----

Bruce, mój boski, jaki związek z tematem ma "firma zajmująca się doradztwem biznesowym i wdrażaniem systemów informatycznych wspierających działanie przedsiębiorstwa"? (http://www.fim.pl/fim.html)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kler jest rzeczywiście bardzo głęboko zepsuty i to jest największa bolączka kościoła. Osobiście znam kilku rozsądnych księży i to wszystko niestety :/ Reszta jest dość marna... żeby nie powiedzieć więcej... Dlatego ja nie chodzę do kościoła, bo odwalane msze, z beznadziejnymi kazaniami nie są warte nawet tej jednej godziny.

Ale papież jest zupełnie inny, więc jego będę zawsze bronił, bo zrobił naprawdę wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bruce ty piiiiiiiiiiiii spryciarzu:  

Kto jest bardziej toleranyjny - papiez ktory w swoj infantylny sposob namawia do milosci blizniego, pielgrzymuje wszedzie gdzie moze (nawet do pogan) czy ty ktory jego nie tolerujesz i nie tolerujesz jego wyznawcow? Nie jestem katolikiem ale nie bede kazdego kto nim jest uwazal za glupka zaslepionego wiara... Jestes prostak i tyla, gdyby wszyscy byli jak papiez to moglbys wyjsc na ulicy bez obawy ze cie wyszargaja za to opierzenie....

eeeeeee

 

z tymi pielgrzymkami....ehhhh.....

moze i bede monotonny, ale pielgrzymki od zawsze mialy na celu szerzenie wiary

co chyba wydaje sie logiczne

 

czy ja nie toleruje jego wyznawcow???

 

gdzie ja to napsialem???

prostak...hmmm....

coz z kimkolwiek do tej pory sie nie spotkalem, twierzil, ze jestem wyjatkowo dobrze wychowany i znam wszelkie maniery (jak chocby zachowanie przy stole itp :/ )

 

nie wkaldaj mi w usta czegos, co z nich nie padlo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę opanowania, szanowni dyskutanci. Był tu kiedyś wątek o homoseksualistach, nawet interesujący. Ale potem zrobiła się karczma, rzucanie taboretami, ciskanie w adwersarza ekskrementami i odzieranie z czci i honoru matek, córek i żon.

---- linia cięcia ----

Bruce, mój boski, jaki związek z tematem ma "firma zajmująca się doradztwem biznesowym i wdrażaniem systemów informatycznych wspierających działanie przedsiębiorstwa"? (http://www.fim.pl/fim.html)

sorry

 

www.faktyimity.pl

 

fim to skrot...tak mi sie napsialo... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikaelus - skoro nie chodzisz na "odwalane msze", to skąd wiesz o "beznadziejnych kazaniach"? Strange, no?

bo moze chodzil, a juz nie chodzi

 

lub oglada tv regionalna, gdzie sa transmisje z mszy

badz slucha programu 1 poslkiego radia

badz tez przechodzi obok kosciola, a w kosicolach sa takie systemy naglasniajace, ze slychac msze w promieniu kilkudziesieciu metrow (wiem, bo jak ide do autobusu/tramwaju mijam 2 koscioly)

moze rowniez sluchac radia maryja (tak jak ja :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, chodziłem, potem zacząłem chadzać, a teraz już chodzę tylko od święta :/

Ale Biblię czytam :)

ja tez....

mam bardzo fajne wydanie pisma swietego, notabene ilustrowane

ma raptem neicale 1300 stron, ale czytam twardo :]

niedlugo mam zamiar przeczytac tez koran, bo na razie tlko frgmenty czytalem.....

moze bedzie w bibliotece, to wypozycze :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już masochizmem trąci - nie lubi kleru, a ogląda transmisje mszy :>

Ale ok, uznajmy, że to dla poszerzenia horyzontów.

 

wiesz...na niektorych mszach mozna sie ciekawych rzeczy dowiedziec (ja tam czasem slucham w radiu ;p )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wampiry atakują kościół, miażdżą świętego kapłana.

Przewracają krzyż w kierunku piekła, wiją się w szatańskim ogniu.

 

Zabić księdza, chory kościół.

Umarli - wasz bóg nie żyje.

Głupcy - wasz bóg nie żyje.

Bezużyteczne modlitwy pełne kłamstwa.

Patrz, oto szatan powstał.

 

Zabić księdza, chory kościół.

Jak psy w pożądaniu oczekują na mym ołtarzu.

 

Złe duchy atakują z nienawiścią.

Szatan już czeka w piekielnym ogniu.

Śmierć wystąpiła przeciw wam.

Boże, usłysz moje wołanie o śmierć

 

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały kler nalezalo by powiesic lub rostrzelac łacznie z zakonnicami. Sa to najbardziej falszywi, obludne istoty na ziemi ktore mozna porownac do pasozytow, swin, bydla, gowna i innych istot. Nie raz ksiadz juz odemnie dostal po ryju i nie zaluje tego. Pamietam jak mnie ksiac gonil z ceglowka za malolata(to byly czasy!)Dokad zyje bede ich tepil i nie pozwole tym swiniom sie rozprzestrzeniac.

UNHOLY NAZI SKIN HEAD`S PAGAN BLACK METAL WARRIOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, bo bywam. Kiedyś pewnemu księdzu najwyraźniej coś się poprzestawiało i zaczął agitować przeciwko Unii. Inny używał przy ołtarzu słów typu "pieprzyć". Pewien spowiednik podszedł do sprawy jak robot kuchenny - wysłuchał, zamruczał, uczynił znak krzyża i zastukał, uznając rzecz za zakończoną. Mimo to chodzę do kościoła, albowiem kapłan to też tylko człowiek, podatny na pokusy i pełen wad. Jak wszyscy. A czym są czyjeś wady wobec Boga?

 

Ahcos - namalowałeś już na murach swoją dzienną porcyjkę swastyk i "white rowerów"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...