Skocz do zawartości
Gość

Historia Kościoła Katolickiego

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, bo bywam. Kiedyś pewnemu księdzu najwyraźniej coś się poprzestawiało i zaczął agitować przeciwko Unii. Inny używał przy ołtarzu słów typu "pieprzyć". Pewien spowiednik podszedł do sprawy jak robot kuchenny - wysłuchał, zamruczał, uczynił znak krzyża i zastukał, uznając rzecz za zakończoną. Mimo to chodzę do kościoła, albowiem kapłan to też tylko człowiek, podatny na pokusy i pełen wad. Jak wszyscy. A czym są czyjeś wady wobec Boga?

wiesz...tu juz schodzimy na moj ulubiony grunt, czyli na kosciol :)

 

ekhehehe

 

ale mi sie juz znudzilo pisanie otym....ehhh :/

 

byl juz chyba kiedys topic o kosciele, jako intytucji pazernej, czy to nie na tym forum?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały kler nalezalo by powiesic lub rostrzelac łacznie z zakonnicami. Sa to najbardziej falszywi, obludne istoty na ziemi ktore mozna porownac do pasozytow, swin, bydla, gowna i innych istot. Nie raz ksiadz juz odemnie dostal po ryju i nie zaluje tego. Pamietam jak mnie ksiac gonil z ceglowka za malolata(to byly czasy!)Dokad zyje bede ich tepil i nie pozwole tym swiniom sie rozprzestrzeniac.

UNHOLY NAZI SKIN HEAD`S PAGAN BLACK METAL WARRIOR

Nastepny bajkopiszarz (vide Slaveblade o pamiętny wątek Szkolne zwały)

N/C, ale zastanów się co wypisujesz co to jest poprostu piniżej wszelkiej krytyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może to był jednak zły pomysł z tą prośbą? :>

Jasne Ahcos, co tylko chcesz. Tyś przecie Wieszcz Prawdy Jedynej, gdzie mi, wieśniakowi bez szkoły, wyjadać choćby najmarniejszy pyłek spod stóp twych. Mistrzu, nauczaj! Obnażaj ohydę, drobnomieszczańskie wąchanie brudu spomiędzy palców u nóg, niechaj wypłynie na światło dzienne hipokryzja, nietolerancja i inne pojęcia przepisane ze "Słownika wyrazów obcych".

Niech ktoś się uśmiecha, a ja zadzwonię po paru rosłych sanitariuszy z kaftanikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może to był jednak zły pomysł z tą prośbą? :>

Jasne Ahcos, co tylko chcesz. Tyś przecie Wieszcz Prawdy Jedynej, gdzie mi, wieśniakowi bez szkoły, wyjadać choćby najmarniejszy pyłek spod stóp twych. Mistrzu, nauczaj! Obnażaj ohydę, drobnomieszczańskie wąchanie brudu spomiędzy palców u nóg, niechaj wypłynie na światło dzienne hipokryzja, nietolerancja i inne pojęcia przepisane ze "Słownika wyrazów obcych".

Niech ktoś się uśmiecha, a ja zadzwonię po paru rosłych sanitariuszy z kaftanikiem.

ekhehehehe :)

niezle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednejs trony prawda (inkwizycja, kontrreformacja, wyprawy krzyzowe, troche niezbyt chronologicznie ;p, ale w sumie inkwizycja trwala przez wieeeeeki)

 

to prawda...z polecenia kleru ginely tysiace ludzi....

co nie zmienai faktu, ze z mojej strony juz definitywny EOT!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ilu z was może postawic siebie po konkretnej stronie barykady i dysponując jakimi argumentami. Ja nie moge powiedziec ze kosciol jest be albo cacy. Aktualnie jestem na etapie szukania prawdy, nie mam nic przeciwko chodzeniu do kosciola i czynie obserwacje na kazdej mszy na ktorej jestem. Stawiam w swym umysle plusy i minusy. Nie potrafie uwierzyc ale wiem ze brakuje mi Boga ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bylem na takim rozdrozu kilka lat temu....

jednak zostalem alntyklerykalem, a niewierzenie w boga wynika juz z mojego ze tak sie wyraze naukowego podejscia do zycia.........i nie ma nic wspolnego z niechecia do kleru.

 

najbardziej na uksztalktowanie moich pogladow wplynelo przeczytaniee (w calosci!) konkordatu....

to co tam jest zapisane mnie po prostu zalamalo :[

ehhhh

 

inna kwestia, to przywileje, jakimi cieszy sie kler w polsce.....

umazanie spraw sadowych, wyzysk i co mnie boli najbardziej wyciaganie kasy z panstwowej kasy (ahh nie ma to jak piekna stylistyka ;p )

ale to wynika z konkordatu

 

dodadkowo niechec do antykoncepcji, aborcji izwiazkow homoeksualnych (ktore dla mnie sa czyms zupelnie normalnym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze gdyby nie instytucja zwana kosciolem to potrafilibysmy znalezc Boga w sobie. Ten tekst o ktorym jest mowa w filmie "Stygmaty" ciagle mnie dreczy ... "podniesiesz kamien i Ja tam bede (...)"

o ile sie orientuje ten cytat pochodzi z ewangelii ktora jest najblizsza prawdy o naukach Jezusa, a zarazem najbardziej tepiona przez kosciol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tekst znajduje sie w apokryfach św. Pawla (chyba Pawła :? ) W Stygmatach zostal nazwany V Ewangelia, czytalem kiedys o tym dokladniej i lekko mnie zbila z tropu opinia ze gdyby ten apokryf wszedl w kanon pisma sw. to cala instytucja jaka jest obecnie kosciol runela by w 5 minut ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nimi trzeba postepowac tak jak oni postepowali z naszymi przodkami!!

Trzeba wytepic tenn syf!!!

Oni robia wieksza zeznie z mozgu niz Hitler. Sa obludni, falszywi i nie maja prawa bytu.

no to jak to najpierw sie mienisz tytulem nazi a potem mowisz ze Hitler robil "zeznie" z mozgu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nimi trzeba postepowac tak jak oni postepowali z naszymi przodkami!!

Trzeba wytepic tenn syf!!!

Oni robia wieksza zeznie z mozgu niz Hitler. Sa obludni, falszywi i nie maja prawa bytu.

no to jak to najpierw sie mienisz tytulem nazi a potem mowisz ze Hitler robil "zeznie" z mozgu ?
Nazidm to ustroj nie milosc do hitlera. Kazdy dobrze wi ze hitler byl maniakiem, ale mial dar przekonywania wciskal ludziom gowno a oni to kupowali. To tak jak kosciul czy nie prawda. Wielu z was uwaza ze bycie skin headem to ubostwianie hitlera ale to nie prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nimi trzeba postepowac tak jak oni postepowali z naszymi przodkami!!

Trzeba wytepic tenn syf!!!

Oni robia wieksza zeznie z mozgu niz Hitler. Sa obludni, falszywi i nie maja prawa bytu.

no to jak to najpierw sie mienisz tytulem nazi a potem mowisz ze Hitler robil "zeznie" z mozgu ?
Nazidm to ustroj nie milosc do hitlera. Kazdy dobrze wi ze hitler byl maniakiem, ale mial dar przekonywania wciskal ludziom qpa a oni to kupowali. To tak jak kosciul czy nie prawda. Wielu z was uwaza ze bycie skin headem to ubostwianie hitlera ale to nie prawda.
weź się przymknij z tymi nazi mądrościami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nimi trzeba postepowac tak jak oni postepowali z naszymi przodkami!!

Trzeba wytepic tenn syf!!!

Oni robia wieksza zeznie z mozgu niz Hitler. Sa obludni, falszywi i nie maja prawa bytu.

no to jak to najpierw sie mienisz tytulem nazi a potem mowisz ze Hitler robil "zeznie" z mozgu ?
Nazidm to ustroj nie milosc do hitlera. Kazdy dobrze wi ze hitler byl maniakiem, ale mial dar przekonywania wciskal ludziom qpa a oni to kupowali. To tak jak kosciul czy nie prawda. Wielu z was uwaza ze bycie skin headem to ubostwianie hitlera ale to nie prawda.
Wiesz mam dla ciebie popozycje: Pisz w wordzie i wklejaj. Bo na razie to rozisz "zeznie" z naszego języka.

A najpelpij niech moderzy zrobią yu porządek, banan w buzie i spokój będzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...