Skocz do zawartości
Krzys'az

atx -> at

Rekomendowane odpowiedzi

mam maly problem z serwerkiem. sprzecik ladnie biega ale jest atx :? poszperalem troche po necie i dumny z siebie polaczylem zielony drucik z czarnym, wlaczylem acara i uslyszalem szum wiatraczka. moja radosc nie trwala dlugo poniewaz po utrwaleniu mego dziela i podlaczeniu go do plyty glownej okazalo sie, ze ruszaja jedynie wiatraczki a komputerek sie nie odpala :cry: po usunieciu zwarcia przewodow zielony/czarny wszystko jest ok. cos pominalem, o czyms zapomnialem... help pliz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee ja też nie zakumąłem w takim razie twojego postu

zasilasz plyte at zasilaczem atx?

 

a ja tak przerobilem at->atx, wykorzystalem przycisk resetu jak przycisk power poniewaz reset dziala jak power w obudowach atx

tzn. "krotkie zwarcie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie płyta główna potrzebuje najpierw podania +5V Standby, a dopiero później załączenia zasilania - ale nie poprzez zwarcie Power On z masą lecz przez układ sterujący na płycie głównej (piny od przycisku Power). Układ sterujący zapewne również generuje sygnał Reset dla procesora i innych elementów płyty, który jest niezbędny dla prawidłowego startu. Należałoby dobudować do płyty prosty dodatkowy układ (zasilany z +5V Standby) który z np. 1 sekundowym opóźnieniem po pojawieniu się zasilania zwierałby na chwilę (np. 0,5 sek) piny na płycie głównej odpowiedzialne za start.

 

Możesz także sprawdzić czy w biosie może jest opcja odpowiedzialna za start systemu po zaniku zasilania (np. System State After AC Resume), ale jeśli to stara płyta to raczej wątpliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...