Skocz do zawartości
pablo163

Temat przeznaczony tylko i wyłącznie dla ludzi zw z HH!!!

Rekomendowane odpowiedzi

a ja zaczelam sluchac Rapu od albumu 2 Pac'a - Me Against The World, Warrena G. Pozniej byl Snoop Dogg, Dre powracalo sie do starych jointow (Chronic). Zarazilam sie od mojej siostry ktora jak bylam mala sluchala Run Dmc, Mc Hammera :wink: De La Soul, House Of Pain, Cypress'ow. To ona mi puscila po raz pierwszy Rap.

 

A polskiego hh to zaczelam sluchac duzo pozniej. Na poczatku byl Slums Attack, K 44 z super plyta 3:44.

 

pozdro brothers & sisters :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam od kiedy słucham, ale jednymi z pierwszych Enter The Wu-Tang: 36 Chambers :D HoP, Cypress Hill, EPMD, Beastie Boys etc.

 

Ogólnie - cały Wu-Fam (szczególnie Ghost Face`a), wogóle polskiego(tak się złożyło :wink: ), tylko US.

Od wakacji katuję Kurupt-a - polecam "We can freak it" i "Gangsta`s".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac za pozno zauwazylem ten watek i nie chce mi sie czytac calosci ale na niektore posty odpowiem hurtowo.

Niektorzy w kwestii polskiego HH maja zdanie kiepawe raczej.

Tede, conajwyze skonczyl dobre rymowanie na plycie "Warszafski Deszcz". Teraz Numer Raz jest dla niego niedoscignionym idealem. Kiedys bylo odwrotnie.

Mezo i jego mezokracja to q**** najwieksza kicha jaka moge sobie wybrazic !!!

Pisanie o pisaniu znudzilo sie juz z rok, dwa temu. Przerobione, wyrzygane.

Przewaznie Warszawskie kapelki maja kijowy styl. Rymy o rymach, bitwy i inne pierolki nudne jak flaki z olejem.

A pisanie o panienkach i dup.czeniu to dla malolatow, ktorych to moze i podnieca, albo dla glupich panien co marza zeby zatanczyc polnago dla Tedego lub innych pajacykow z blink-blinkami.

Zdrowo rymowac i miec cos pod wlosami zamiast pustego baniaka trzeba miec we krwi.

Poszukajcie czegos lepszego od tych chlamow, ktore leca w 30 TON.

Freestyle Ostrego, tworczosc Spinache - jego rymowanie ("Za wczesnie" sobie przesluchajcie), Numer 1, Gano (moze byc), itd.

 

Zagraniczniaki to NY rzadzi. Lecz tam rowniez sa cieniasy, ze hej.

Gole du.py, zlote lancuchy. Szkoda wielka.

Kazdego to dopada. NAS, ktory swoim Illmatic zniszczyl wszystko co wowczas sie pokazalo, Wu z 36 komnatami, Outcast i ich Aliens ( to nie to dzisiaj, jakas STAKONIA, ze w VIVA i 30 ton nonstop leci), Mos Def, Talib Kweli, Chuck D - to sa ludzie, ktorych nigdy komercja nie dopadnie. Zawsze real, zawsze najlepsi. Taki GURU np.

Moglby robic co che z pieniedzmi bo ma taki potencjal i taka glowe do rymowania, ze...ekhm.

A jednak projekty z Gangstar i Jazzmanami sa najwyzszych lotow.

Polacy niestety poza swojskim klimatem sa do zada kilka swietlnych rzutow beretem.

Wracajac do korzeni mozna zachaczyc o takich masterow jak RunDMC, Public Enemy, Grand Master Flash (MC), Funk Master Flex (DJ), Guru wlasnie, NWA - MC. Ren, Dr. Dre, Eazy E.

 

TYLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korde tak se czytam ten topic i poprostu niewierze ze nikt tu niewymienil takich pozycji z serii must have :

 

n1. forever - A TRIBE CALLED QUEST

 

oraz : DA BUSH BABEES

FU-SCHNICKENS

SLUM VILLAGE

 

i z nowszych : THE ROOTS

JURASIC 5

 

wszystko bardzo pozytywne ^^ a co PL HH : PFK,K44,OSTR, ogolnie cale Katowice blyszcza no i ostatnio bardzo mi przypadly do gustu SISTARS.

 

Ps. Ktos wspominal kiedys o plycie "OBOZ TA" to jedna z niewielu plyt ktora w calosci i na b.dlugo potrafila mnie przyciagnac i niepisze to dlatego ze sam jestem z Łodzi.Poprostu jesli ktos szuka pozytywnych wibracji to koniecznie tego posluchac jak i rowniez THINKADELIC.

 

Ps2. Radze rowniez posluchac "FAMILIA HP" Nadaja na tych samych falach co caly OBOZ TA czyli (OSTR,THINKADELIC itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pablo: moze mogł bym tobie załatwic konto na serwerze? O instacji fora juz nie wspomne bo to pryszcz :) Ale na razie sam usze poczekac bo nie mam juz od jakiegos czasu swojego forum :/ Jak coś to się zgłosze.. jak będę miał taka mozliwosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac za pozno zauwazylem ten watek i nie chce mi sie czytac calosci ale na niektore posty odpowiem hurtowo.

Niektorzy w kwestii polskiego HH maja zdanie kiepawe raczej.

Tede, conajwyze skonczyl dobre rymowanie na plycie "Warszafski Deszcz". Teraz Numer Raz jest dla niego niedoscignionym idealem. Kiedys bylo odwrotnie.

Mezo i jego mezokracja to q**** najwieksza kicha jaka moge sobie wybrazic !!!

Pisanie o pisaniu znudzilo sie juz z rok, dwa temu. Przerobione, wyrzygane.

Przewaznie Warszawskie kapelki maja kijowy styl. Rymy o rymach, bitwy i inne pierolki nudne jak flaki z olejem.

A pisanie o panienkach i <font color="#FF0000">[ciach!]</font>.czeniu to dla malolatow, ktorych to moze i podnieca, albo dla glupich panien co marza zeby zatanczyc polnago dla Tedego lub innych pajacykow z blink-blinkami.

Zdrowo rymowac i miec cos pod wlosami zamiast pustego baniaka trzeba miec we krwi.

Poszukajcie czegos lepszego od tych chlamow, ktore leca w 30 TON.

Freestyle Ostrego, tworczosc Spinache - jego rymowanie ("Za wczesnie" sobie przesluchajcie), Numer 1, Gano (moze byc), itd.

 

Zagraniczniaki to NY rzadzi. Lecz tam rowniez sa cieniasy, ze hej.

Gole du.py, zlote lancuchy. Szkoda wielka.

Kazdego to dopada. NAS, ktory swoim Illmatic zniszczyl wszystko co wowczas sie pokazalo, Wu z 36 komnatami, Outcast i ich Aliens ( to nie to dzisiaj, jakas STAKONIA, ze w VIVA  i 30 ton nonstop leci), Mos Def, Talib Kweli, Chuck D - to sa ludzie, ktorych nigdy komercja nie dopadnie. Zawsze real, zawsze najlepsi. Taki GURU np.

Moglby robic co che z pieniedzmi bo ma taki potencjal i taka glowe do rymowania, ze...ekhm.

A jednak projekty z Gangstar i Jazzmanami sa najwyzszych lotow.

Polacy niestety poza swojskim klimatem sa do zada kilka swietlnych rzutow beretem.

Wracajac do korzeni mozna zachaczyc o takich masterow jak RunDMC, Public Enemy, Grand Master Flash (MC), Funk Master Flex (DJ), Guru wlasnie, NWA - MC. Ren, Dr. Dre, Eazy E.

 

TYLE.

Yeah, nie ma to jak oldschoolowiec :D Odnośnie polskiego nic nie mówię bo nie słucham, natomiast Illmatic ;) ,pamiętasz może Players Ball Outcast... Zapomniałem jeszcze napisać o Bone Thugs `n` Harmony - Sleepwalkers...

Poza tym dużo ludzi mówi że Forever WTC był słaby, natomiast ja myślę, że do tej pory kick ass :!: I oczywiście Tical-e - pierwszy równie zajedwabisty jak drugi.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastrzegam, że mój post nie całkowicie wiąże się z tematem.

 

Witam!

 

Raduje się, :) że na to forum zawitał topic o HH...

Przeczytałem poprzednie posty, ( ale z powody niektórych jednostek było to dość trudne i nieciekawe) i sporo rzeczy się dowiedziałem. A dlatego że jestem nowy w tej dziedzinie ( mój początek to pierwsze płyty białego rapera – a później się rozkręciło: D.M.X, Busta Rhymes, Dr.Dre, Snoop & Nate Dogg, Xzibit i teraz „nowi” 50 Cent i Obie Trice. Teraz dostaje płyte innych wykonawców: Cypris Hill, Wu Tang Clan, Ja Rulle, N.A.S. i inni) mam parę pytań, sugestii i przemyśleń oraz chciałbym z kimś porozmawiać, bo u mnie na „wsi” nie ma zainteresowanych zagranicznym rapem. Jak możecie się domyśleć słucham głównie muzy ze Stanów ( ale nie jestem old schoolem :) ). ( HH polskiego także, ale tylko wybitnych wykonawców ). Czas zacząć:

 

1.Jednym z pierwszych następnych postów będzie coś w stylu: „Ej, ale ty jesteś (...) { możecie sobie coś wstawić } słuchasz tego (....) { tutaj też } Eminema.” Więc moje pytanie, dlaczego duża ilość Polaków i polskich HH słuchaczy uważa, że Eminem to (....) i „szczyt komerchy”. Wiem, że duża ilość osób nie wtajemniczonych nienawidzi Go za to, że powiedział coś w stylu, ( co jest całkowitym bullshitem {lekko mówiąc...): „Nigdy nie zaśpiewam dla Żydów i tych psów Polaków” ( nie pamiętam oficjalnej wersji, to jest w przybliżeniu). Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

 

2.Może ktoś napisać krótką ( byle zrozumiałą :D ) definicje Hip Hopu i Rapu.... (HH = Rap - ? )

 

3.I ostatnie ( na razie): Czy jeżeli słucham HH ( Rapu) musze się prezentować w sk8towskich rzeczach? IMHO to jest tylko moda.... Ja nie przywiązuje uwagi do ubioru, ubieram się „normalnie” J. Ale ostatnio zostałem zgnojony ( nie tylko słownie – pięści też poszły w ruch) za to, że interesuje się hip hopem a tak się nie ubieram) – i to mnie bardzo w<span style="color:red;">[ciach!]</span>iło.

 

Na koniec: Stare dobre powiedzenie: O GUSTACH SIĘ NIE DYSKUTUJE.

Więc nie chciałbym zostać wyśmiany tylko z tego powodu, jakiej muzyki słucham – Ty lubisz taką muzykę – ja inną – i koniec.... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastrzegam, że mój post nie całkowicie wiąże się z tematem.

 

1.Jednym z pierwszych następnych postów będzie coś w stylu: „Ej, ale ty jesteś (...) { możecie sobie coś wstawić } słuchasz tego (....) { tutaj też } Eminema.” Więc moje pytanie, dlaczego duża ilość Polaków i polskich HH słuchaczy uważa, że Eminem to (....) i „szczyt komerchy”. Wiem, że duża ilość osób nie wtajemniczonych nienawidzi Go za to, że powiedział coś w stylu, ( co jest całkowitym bullshitem {lekko mówiąc...): „Nigdy nie zaśpiewam dla Żydów i tych psów Polaków” ( nie pamiętam oficjalnej wersji, to jest w przybliżeniu). Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

 

2.Może ktoś napisać krótką ( byle zrozumiałą  :D  ) definicje Hip Hopu i Rapu.... (HH = Rap - ? )

 

3.I ostatnie ( na razie): Czy jeżeli słucham HH ( Rapu) musze się prezentować w sk8towskich rzeczach? IMHO to jest tylko moda.... Ja nie przywiązuje uwagi do ubioru, ubieram się „normalnie” J. Ale ostatnio zostałem zgnojony ( nie tylko słownie – pięści też poszły w ruch) za to, że interesuje się hip hopem a tak się nie ubieram) – i to mnie bardzo wmordejeżało.

 

Na koniec: Stare dobre powiedzenie: O GUSTACH SIĘ NIE DYSKUTUJE.

Więc nie chciałbym zostać wyśmiany tylko z tego powodu, jakiej muzyki słucham – Ty lubisz taką muzykę – ja inną – i koniec....  :evil:

1. Eminem ma zajebisty talent ale jest wsiórem (1-szy album był niezły) :D

2. Wszędzie w różnych, przeróżnych programach TV będą Ci wciskać ciemnoty, definiować itd. A jak zdefiniowałbyś Disco? :wink: Moim zdaniem HH to muza pokolenia, styl bycia, taniec, "rytuały" zw. z w/w itd. Dla każdego może być czymś innym z wymienionych przeze mnie rzeczy.

3. W życiu nie daj przyprawiać sobie spódnicy jak jesteś facetem :wink: Każdy ubiera się w to co ma ochotę i jak mu jest wygodnie. Bardzo dobrze, że nie przywiązujesz uwagi do ubioru, a ci goście co Cię tak "zgnoili" to zwykłe cioty pocieszające się tym, że mają fajne ubrania :lol: Ja sam lubię styl raczej "luźniejszy" - kto co lubi :wink:

 

Pozdrawiam :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nistety sie mylicie panowie nie chce mi sie cytaowac poszczegolnych wypowoiedzi, ale nazwa blokers zostala wymyslona napeno nie przez samych ludzi zwiazanych z kultura hh tyko przez caly ogol masy spolecznej ktora patrzac na nich szukala sensacji i wymyslila bztedna nazwe, dajcie mi 1 rapera ktory by nazwal siebie "blokersem"

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD.2

Grand Wizard Theodore:

"... mowiac rap masz na mysli MC i DJ, natomiast mowiac hiphop: graffity, rap (mc dj), break dancing, styl ubieranie, mowienie itp..."

 

Kurtis Blow:

"Rap is talking in rhyme to the rhythm of a beat. Hip-hop is a culture, a way of life for a society of people who identify, love, and cherish rap, break dancing, DJing, and graffiti.

 

A wiec HipHop jest kultura, ktorej czescia jest rap. Szkoda ze 90% polskich "hiphopowcow" nie widzi roznicy miedzy tymi dwoma wyrazeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DMX forever.

Tak dodaje, bo jestem jego fanem.

za bardzo szczeka :wink:

Eee , tam moze byc 8) .
\\

 

Troszkę szczeka. ale jeśli ktoś zna biografie DMX to napewno wie dlaczego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DMX forever.

Tak dodaje, bo jestem jego fanem.

za bardzo szczeka :wink:

Eee , tam moze byc 8) .
\\

 

Troszkę szczeka. ale jeśli ktoś zna biografie DMX to napewno wie dlaczego :)

Bo ma duzo pieskow??

na dluzsza mete to jest wkurzajace to jego szczekanie w kazdym kawalku. Mnie sie najbardziej podobala jego plytka "The Great Depression".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DMX forever.

Tak dodaje, bo jestem jego fanem.

za bardzo szczeka :wink:

Eee , tam moze byc 8) .
\\

 

Troszkę szczeka. ale jeśli ktoś zna biografie DMX to napewno wie dlaczego :)

Bo ma duzo pieskow??

na dluzsza mete to jest wkurzajace to jego szczekanie w kazdym kawalku. Mnie sie najbardziej podobala jego plytka "The Great Depression".

Bardzo dobra płyta :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokuj z ta komercja...wszystko na czym zarabia sie kase jest w pewnym stopniu komercyjne.

 

Polski HH jaki jest taki jest...ale IMO jest coraz lepiej ,dosc juz mam wnerwionych kolesi ktorzy mysla ze sa wielcy gangsta i nawijaja ze nielubia policji i jak sie nie podobato dostaniesz w pysk itd..

 

TeDe ma swoj styl i nich go ma.Juz wole popatrzecsie na jego zawsze rozesmiana gembe niz na takiego cymbala jak ten od platynowego sombrero :?

 

Ja wole styl Eldo lub Pezet'a niz np.Molesty

 

a zreszta dla mnie bardziej atrakcyjn jest HH rodem ze stanow ,tam ludzie majajakies luzniejsze podejscie do tej muzyki ,HH nie musi byc zawsze smiertelnie powazny i mowiacy o zlej i okrutnej rzeczywistosci

 

Meth,Jay-Z,DMX dla mnie to jest prawdziwa czarna muza ktora jest czescia mnie i umila mi kazdy dzien 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokuj z ta komercja...wszystko na czym zarabia sie kase jest w pewnym stopniu komercyjne.

 

Polski HH jaki jest taki jest...ale IMO jest coraz lepiej ,dosc juz mam wnerwionych kolesi ktorzy mysla ze sa wielcy gangsta i nawijaja ze nielubia policji i jak sie nie podobato dostaniesz w pysk itd..

 

TeDe ma swoj styl i nich go ma.Juz wole popatrzecsie na jego zawsze rozesmiana gembe niz na takiego cymbala jak ten od platynowego sombrero :?

 

Ja wole styl Eldo lub Pezet'a niz np.Molesty

 

a zreszta dla mnie bardziej atrakcyjn jest HH rodem ze stanow ,tam ludzie majajakies luzniejsze podejscie do tej muzyki ,HH nie musi byc zawsze smiertelnie powazny i mowiacy o zlej i okrutnej rzeczywistosci

 

Meth,Jay-Z

Gay-Z <- prawdziwa czarna muzyka.

LOL :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...