Skocz do zawartości
DaRo

Wi-Fi w bloku

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar stworzyc bezprzewodowa siec z dostepem do neta(neo). Bedzie to wygladalo tak: modem sagem->Router(komp z USB)->Access Point>5 userow z sieciowkami wifi. Jak narazie mysle nad takim osprzetem:

-AirPlus Wireless Access Point, 22 Mbps.[DWL-900AP+] 1sztuka

-AirPlus Wireless PCI Adapter, 22 Mbps [DWL-520+] 5 sztuk(jedna osoba podpieta pod AP bezposrednio)

-reszte pomijam

Problem polega w tym ze nie wiem jak sama siec bedzie sie zachowywala (jakosc sygnalu, transferu). Cala 6tka mieszka w jednym czteropietrowym bloku(w jednej klatce mieszka 5 osob a Ja zaraz przy nich(wiec odleglosci znikome). Wiem ze w specyfikaji AP pisze 100m indoor ale nie wiem jak to "wychodzi w praniu". Bardzo prosze o informaje, jakies porady i wasze sugestie na temat sprzetu. Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dolaczonych antenkach jechalem przez kilka scian i chyba z 50m. dalej nie probowalem. Problem z dookolnymi antenami polega na tym ze o ile w kolo sieja sygnal 360 st. o tyle w pionie to jest (sprawdz specyfikacje) kilka stopni. Jak masz wyobraznie to domyslasz sie ze na malej odleglosci pokryjesz sygnalem gora kilka pieter. Czesciowo sprawe rozwiazuja 2 antenki roznie odchylone.

 

DWL 900AP+, Planet WAP 1966 i Linksys WAP 11 v. 2.2 to to samo, ja bral bym planete bo ma wejscie na 2 antenki, linksysa juz raczej nie kupisz.

 

Na 22 Mbit (44) max transfer jaki osiagniesz to ok. 800 kb/s pomysl nad 54 Mbit 1,5 Mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym z wami polemizowal mozliwe cosher mial szczescie bo jechal sygnalem przez puste scianki komunistyczne. Ja jak robilem probe planeta 1965 to na ~80m Nawet jednego pakietu nie zlapal a w zasadzie pusta przestrzen byla. zreszta chory pomysl jak dla mnie z tym rozwiazaniem. Jesli faktycznie nie mozesz puscic kabla to jedynym rozwiazaniem jest dookulna za oknem i tyle. A tak to raz bedzie dzialac raz nie jakosc sygnalu zapewne zenujaca, z sila to samo a o transferach raczej nie wspomne ale sadze na poziom bajtow nie spadna ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modem sagem->Router(komp z USB)->Access Point

A nie lepiej kupić radiowy router z modemem ADSL oraz Acces Pointem? Wtedy nie potrzebujesz kompa ani tego dziadowskiego Sagema. Wszystko w 1 urządzonku. Router podłączasz bezpośrednio do linii TP, kofigurujesz i wsio :D . A niektóre takie modemy posiadają nawet wbudowanego switcha. Polecam ci to rozwiązanie głównie dlatego że zaoszczędzisz sporo kasy na serwerze (routerze programowym) oraz 199 na zakup Sagema. Za sumę serwer+AP+Sagem dostaniesz takie spoko uniwersalne urządzenie i nawet może ci jeszcze troche kasy zostanie :wink: Sprawdź ofertę LINKSYS-a - to jest bardzo dobra firma i na pewno ma takie routerki 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...