Skocz do zawartości
TanneR

To Wc może zniszczyć proca ???

Rekomendowane odpowiedzi

O.K. Mój pomysł wcześniejszy raczej nie wyszedł :lol:

Jednak mam pewne pytanie. Czytałem tu na forum że podobno blok wodny i cała reszta mają inną masę od obudowy i czasem po założeniu człego zestawu może okazać się, że proc padł. Jak to jest.

Może po prostu bezpieczniej walnąć jakiegoś Drogon Orba 7000RPM lub

Volcano 7 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie kiepskie odizolowanie kabla zasilajacego popmke i cos iskierka jakas wyskoczy, to po wodzie pojdzie na blok i zjarany proc na amen. Ale takie rzeczy sie nie dzieja :) ... chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie kiepskie odizolowanie kabla zasilajacego popmke i cos iskierka jakas wyskoczy, to po wodzie pojdzie na blok i zjarany proc na amen. Ale takie rzeczy sie nie dzieja :) ... chyba

Oj zdarza sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie kiepskie odizolowanie kabla zasilajacego popmke i cos iskierka jakas wyskoczy, to po wodzie pojdzie na blok i zjarany proc na amen. Ale takie rzeczy sie nie dzieja :) ... chyba

to chyba bardzo zadko, ja przynajmniej nie slyszalem :)

no chyba, ze to spowodowalo zniszczenie proca ktooregos z forumowiczoow, niedawno ktos napisal, ze mu wc proca zjechalo, tyle tylko, ze takie cus spowodowalo by przy okazji zniszczenie plyty gloownej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie kiepskie odizolowanie kabla zasilajacego popmke i cos iskierka jakas wyskoczy, to po wodzie pojdzie na blok[...]

no chyba ze woda (wielokrotnie) destylowana - nie przewodzi pradu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak WC może zniszczyc proca, sam bylem tego swiadkiem. A 100 % ochrony nie ma. Trzeba takie zagrożenie wliczyć w koszta zabawy z WC. :cry: Uważam że najlepsza byłaby pomka firmowo już z masą ale takiej nie widziałem. Kabel wlutowany pomiędzy obudową a blokiem wodnym mógłby być dobrym pomysłem ale po pewnym czasie między obudową a blokiem wodnym wytwarza się różnica napięć. Zaczyna płynąc prąd i uziemienie płyty zaczyna się trochę wachać. Nie widzę tutaj 100 % zabezpieczenia. :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak WC może zniszczyc proca, sam bylem tego swiadkiem. A 100 % ochrony nie ma. Trzeba takie zagrożenie wliczyć w koszta zabawy z WC.  :cry:  Uważam że najlepsza byłaby pomka firmowo już z masą ale takiej nie widziałem. Kabel wlutowany pomiędzy obudową a blokiem wodnym mógłby być dobrym pomysłem ale po pewnym czasie między obudową a blokiem wodnym wytwarza się różnica napięć. Zaczyna płynąc prąd i uziemienie płyty zaczyna się trochę wachać. Nie widzę tutaj 100 % zabezpieczenia.  :x

Ja widze

Zamiast wody, trzeba zastosowac izolator, i po sprawie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o tym wielokrotnie : EKSPANZYNA

Jest izolatorem

Jest tylko troszke gesciejsza od wody.

Ma za***y kolor

Nie wiem tylko jak jest z pojemnoscia cieplna, nie wlalem jej jeszcze do ukladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiegoś elektryka nie ma na tym forum ???

Co Wy tu wypisujecie, a podstawowa ochrona od porażeń prądem elektrycznym to tylko izolacja ???

Jak nie można izolawać pompkę to co można jeszcze zrobić ???

Jest kilka rozwiązań, zacznijcie ich szukać?

Co robi chirurg z elektronarzędziami przy operacji na mózgu, sercu, nerwach, to jest bardziej wrażliwe niż procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiegoś elektryka nie ma na tym forum ???

Co Wy tu wypisujecie, a podstawowa ochrona od porażeń prądem elektrycznym to tylko izolacja ???

Jak nie można izolawać pompkę to co można jeszcze zrobić ???

Jest kilka rozwiązań, zacznijcie ich szukać?

Co robi chirurg z elektronarzędziami przy operacji na mózgu, sercu, nerwach, to jest bardziej wrażliwe niż procek.

Nie wiem co robi chirurg, ale znam 3 sposoby zabezpieczenia w tym wypadku :

1 - Zerowanie

2 - Uziemienie

3 - Wylaczni roznicowo-pradowy

to trzecie, jest troszke drogie i nie w kazdej instalacji bedzie prawidlowo dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co robi chirurg, ale znam 3 sposoby zabezpieczenia w tym wypadku :

1 - Zerowanie

2 - Uziemienie

3 - Wylaczni roznicowo-pradowy

to trzecie, jest troszke drogie i nie w kazdej instalacji bedzie prawidlowo dzialac

 

To stanowczo za mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co robi chirurg, ale znam 3 sposoby zabezpieczenia w tym wypadku : 

1 - Zerowanie 

2 - Uziemienie 

3 - Wylaczni roznicowo-pradowy 

to trzecie, jest troszke drogie i nie w kazdej instalacji bedzie prawidlowo dzialac

 

To stanowczo za mało

Za malo ???

To zastosuj sobie przekladke zelowa, odizolujesz jadro od WB i po sprawie

dla pewnosci uziem jeszcze WB.

Czy to Ci wystarczy ?

 

Przekladka :

Dołączona grafika

 

Wymiar: 40x40X0.5 mm

Przewodność cieplna: 6.5 W/mK

Temperatura pracy: -50...200 °C

Bardzo duża elastyczność, adhezja, tłumienie drgań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem nad tym, ale ma niska przewodnosc w poroownaniu z arctic silver

Masz racje, ale odizoluje jaderko procka, a o to chyba koledze UFO55 chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za malo ???

To zastosuj sobie przekladke zelowa, odizolujesz jadro od WB i po sprawie

dla pewnosci uziem jeszcze WB.

Czy to Ci wystarczy ?

NIE

4. Ochronne obniżenie napięcia

5. Separacja galwaniczna (inne wymagania jak dla zwykłej izolacji)

6. Połączenia wyrównawsze - ekwipotencjalizacja (nie mylić z zerowaniem, czy uziemieniem)

 

Połączyć p5 i p6

Dlaczego nikt nie zwraca uwagi na budowę zasilacza w kompie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to powiem tak. Miałem przebicie na pompce jak komp był włączony i wywaliło korki. Nic sie nie stało. Zdarzyło mi się to razy, a mój durak działa nadal. Albo mam szczęście, albo wy coś kombinujecie na siłę :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe nie da sie zabezpieczyc w 100, bo jezeli poojdzaie 220V przez wode to zadna woda nie pomoze :)

Sorry, ze po angielsku:

 

However, this only happens because water in its natural form contains mineral salts which make it conductive. In its purest form (only obtainable through extensive de-gassing, purification and de-ionization), water is in fact a phenomenal dielectric, with a dielectric constant (K) of 80[2]2] and a voltage standoff in the order of several thousand volts per millimeter (this varies enormously with purity and somewhat with temperature). Because it behaves as a near-infinite resistance load for any source of EMF, ultrapure water, as is called the liquid having less than 10^-12ohms/m resistance is used in some pulse forming network capacitors and for insulating some special high voltage high frequency lines and the like.

To tyle i nie gadajcie jak sie nie znacie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...