Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

co do tannoyi m1 / m2 to daja dzwiek relaksyjacy... taki troszke ulagodzony co nie znaczy ze nie maja kopa... potafia calkiem dynamicznie zabrzmiec, sprawa z basami ma sie takze bardzo dobrze w swojej kategorii maja jeden z najlepszych basow

ogolnie sa to jedne z najlepszych kolumn w swojej klasie

 

napisz jaka muzyke preferujesz bo tannoye nie sa jednak uniwersalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego?

 

L-410 bez problemu napędza maleńkie HGP Nightingale w 18m2. Poza tym jest neutralny (bardzo dobrze wychwytuje różnice w brzmieniu między różnymi źródłami jak na tą cenę, gdy jest np. ostre to po prostu to pokazuje) a jednocześnie gładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duo: podstawy: preferencje muzyczne, pokoj, jaki lubisz dzwiek ?

Preferencje; Głównie rock, również ten ostry i alternatywna ale zazwyczaj słucham łagodnej muzyki. Czasem jakiś transik.

Pokój; Tak z 16-22 m2, bo teraz akurat jestem trochę zwieszony w próżni, bo nie wiem gdzie będę ale tak właśnie przewiduje.

Dżwięk: przede wszystkim czysty i żeby posiadał głębie, nie byl płaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napisz ile mozesz maksymalnie wydac na kolumny + wzmak

1286685[/snapback]

Tak jak napisałem wcześniej chciałem się zmieścić w 600-700 zl, ale chętnie obok propozycji w tej cenie posłucham co jest możliwe do 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w granicach 600-700zl to nie bede nic pisal bo nic ciekawego nie da sie napisac

 

do 1000zl

to tak:

 

kolumny - Koda EX 686T - 699zł para

http://polpak.com.pl/page_recenzje_show_hi...-10_koda_ex686t

http://polpak.com.pl/koda/_ex686t.jpg

 

wzmacniacz -

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42856673

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42905004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do L-410

 

Jego dźwięk nie jest ocieplony. Nie jest też ostry. Jest w sam raz, a poza tym jest gładki (nie zamulony) co sprawia, że słucha się go z dużą przyjemnością. W tej cenie to jest prawdziwy hit we wsi. Sam mam zamiar za jakiś czas kupić L-530 - maszyna na lata.

Z całym szacunkiem dla Yamahy, nie sądzę żeby te wzmacniacze były konkurencją dla Luxmana. Kolega, który mi go pożyczył, w zastępstwie męczy się teraz z modelem AX-640 (mówi, że suchy), u mnie gdzieś leży sobie A-520 - nic specjalnego. Luxa porównywałem do Sony TA-F707ES i Marantza PM-4, które na rynku wtórnym kosztują 2 do 3x więcej od niego. Lux jest lepszy, wszystko jest na swoim miejscu. Spójny, relaksujący dźwięk, głębia bardzo dobra. Basu nie będzie brakowało jeśli wziąśc pod uwagę cenę, chociaż wzmacniacz ten bardziej preferuje punktowy bas - uderzenie stopy perkusyjnej, umcyk :mrgreen: - tu nie mam zastrzerzeń, jest dynamicznie i głęboko. Gitara basowa, długi, ścielący się, elektroniczny bas - na samych głebinach głebin da się zauważyć lekkie spłaszczenie wybrzmień. Ale za te pieniądze... (ok 500zł)

 

Polecam

 

Co do kolumn - w tej cenie za bardzo się nie nasłuchałem, ale jakieś pożądne używki do 500zł dostaniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

debiutuje na tym forum :D

mam prosbe o pomoc...kupilem nowe (!!!) kolumny Tannoy M2 i potrzebuje jakiegos wzmacniacza (a jeszcze lepiej aplitunera) ktory by mi je odpowiednio napedzil. od kilku tygodni sledze allegro i forum dla audiofili (www.audiostereo.pl) ale moja marna wiedza w temacie hi-fi jak do tej pory nie pozwolila mi na jakas decyzje :?

ma to grac w pokoju ok 20m(2), glownie mp3 (+radio...i dlatego wolalbym aplituner...ale sie nie upieram :wink: )

muza ktorej slucham...hmmm...bardzo duuuzo prawie wszystkiego (tak...wiem ze to najgorsza odpowiedz) zaczynajac od jakiegos popu, r'n'b, rocka (chyba we wszystkich odmianach - od najlzejszych do mocnego czadu) a konczac czasem na house i hh

teraz czas na najgorsza sprawe...pieniazki...nie chcialbym wydawac za duzo (na dzien dzisiejszy max to 400...ale zawsze moge z miesiac poczekac na jakis przyplyw gotowki)

z przyczyn oczywistych w gre wchodzi sprzet z drugiej reki...pewnie allegro

to chyba tyle....a teraz historyczne "POMOZECIE???"

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wharfedale przy tej kodzie to jak cc700 przy bmw m3 ;] ...ta yamaha a-460 z kodami bedzie wymiatac w kategori do 1000zl

1288538[/snapback]

Oby to dotyczylo,tez innych modeli bo wlasnie dokupilem do swoich AV988 AX540 :P

Nie jest to sprzet moich marzen,ale od czegos trzeba zaczac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe o pomoc...kupilem nowe (!!!) kolumny Tannoy M2 i potrzebuje jakiegos wzmacniacza (a jeszcze lepiej aplitunera)

1290452[/snapback]

amplituner odpada, graja duzo slabiej jak wzmacniacze, do tannoyi m2 ze wzgledu na ich lagodny charakter trzeba czegos z kopem o zdecydowanym brzmieniu np http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42348558

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm wiesz co, mialem denona pma-250. gralo to calkiem przyjemnie ale mysle ze denon nie ma odpowiedniego "jaja" do m2. tak jak mowie, sluchalo sie przyjemne ale m2 nie mogly wydac z siebie krzyku, drapieznosci (pomijajac charakter m2 to jednak potrafia "krzyknac")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Yamahy juz doszly i w zwiazku z tym mam dwa pytanie. Do czego sluzy przelacznik tone bypass na wzmacniaczu (posiada tez cd direct,wiec to juz chyba nie jest obejscie korekcji dzwieku) i pokretlo bias adjust na magnecie? Szukalem w instrukcjach do podobnych modeli,ale nic nie znalazlem.

Edytowane przez Vasago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tone bypass to jest wyciecie korektora

 

cd direct to jest puszczenie sygnalu przez korektor ale z pominieciem przedwzmacniacza

 

bias adjust to jest cos zwiazanego z czuloscia tasmy albo pradem glowicy magnetofonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43075788

hm..? DENON ale czy to gra? to nie jakis gniot bo szukam czegos taniego na szybko nie mam na czym słuchac muzyki bo sie przeprowadziłem do tej pory uzywałem sony ss x7 ale nie postawie go w 12m2 pokoju, myslałem na tymi denonami tylko tak na chwile zamim sie nie urzadze w ciasnym pokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos porownywal Tannoye M3 z Fusion3? Podobno Fusiony sa bardziej predysponowane do odtwarzania dynamicznej muzy(inny glosniko wysokotonowy niz w serii mercury).

Powoli nadchodzi czas rozstania z Kodami i ze wzgledu na skromne srodki siegne chyba wlasnie po Tannoye (tu plus dla serii M bo mozna je kupic z drugiej reki za jakies 700-800zl,a Fusiony widze tylko nowe za 1100)

 

PS

Nie wiem czy ten zbiorczy temat sie broni bo przegladanie 54 stron dyskusji na temat wszystkie co ma zwiazek z dostepnym na rynku sprzetem w poszukiwaniu opini o konkretnym modelu jest zabojcze.

Edytowane przez Vasago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fusion ma bardziej wyraziste wysokie tony w porownaniu do serii M, ostatnio sluchalem fusionow i powiem tak - na pierwszy odsluch brzmia efektownie ale na dluzsza mete wysokie tony fusionow sa hamskie i strasznie mecza przy odsluchu.. w calym tym ostrym graniu gina detale i niuanse, M-ki maja o wiele bardziej wywazone wysokie mimo iz gladkie i ugrzecznione sa lepsze i detaliczniejsze, srednie tony rowniez w wypadku M-ek wypadaja lepiej... nie krzycza i sa naturalniejsze, bas bardzo podobny posiadaja obie serie, Fusiony maja troche szybsze ale i plytsze - roznice sa marginalne, no i ostatnia sprawa - przestrzen, tutaj M-ki zakasowaly Fusiony na calej linii, fusiony graja plasko scena jest plaska i bardzo blisko sluchacza, a kolumny ciezko znikaja, M-ki graja troche ciemno i maja wycofana scene ale posiadaja glebie... slychac ze cos jest dalej a cos blizej sluchacza... poprostu potrafia wytworzyc klimat gdzie nie slychac kolumn tylko sciane dzwieku ktorej nie znajdzie sie w Fusionach

 

opinie na podstawie odsluchow Fusion 1 i 2 w odniesieniu do M1,M2 i M3

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny wielkie dzieki za pomoc :) Dla mnie to idealna wiadomosc bo dzieki nizszej cenie bede mogl wczesniej wymienic kolumny.

W takim razie jeszcze jedno pytanie. Jak sprawdza sie seria M w rockowo-metalowej muzyce? Poki co musialaby im wystarczyc stara Yamaha AX540 (85W na kanal przy 8 Ohmach)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Vasago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko takiej (sporo bluesa,a czasmi soulu),ale faktem jest,ze przewaznie leci cos rockowego. Przy czym rozpietosc jest spora. Od kawalkow,ktore tworzyly legende woodstock,przez nowsze utwory gigantow rocka po brytyjskie klimaty i hard rocka. Z metalu wlasciwie pelna rozpietosc poza wiesniackim power metalem ;) No,moze ze wskazaniem na thrashowe ballady i black.

A zawracam glowe bo jestem juz zmeczony swoimi Kodami. Dudnia jak cholera,zagluszaja wszystko basem i ogolnie podaja muzyke tak jakby ktos wrzucil bardzo smaczne,wieloskadnikowe, danie do miksera i walnal na talerz szra breje,ktora z tego powstala.

Staralem sie znalezc cos,co podaloby mi moje ulubione plyty z wieksza kultura. Tak zeby wokal oderwal sie od instrumentow,a wejscie perkusji nie zagluszylo wszystkich pozostalych elementow.

O Tannoyach czytalem, ze graja bardzo cieplo,z ladnym srodkiem (alez tego brakuje Kodom). Stad ten wybor. Przez chwile myslalem tez o B&W 601 (602 beda chyba za drogie),ale wiekoszsc recenzji byla uytrzymana w podobnym tonie-pierwsze wrazenie to zachwyt nad analitycznoscia,a potem powoli postepujace znuzenie zbyt agresywna charakterystyka dzwieku. Pozostaja jeszcze Paradigmy i Wharfedale Diamondy,ale ciagle musialbym sie zmiescic w granicach 900-1000. Niestety w tej chwili nie moge sie na nic przesiasc bo musze najpierw sprzedac to co mam zeby uzupelnic fundusze. Nie mniej w momencie sprzedazy chcialbym juz byc zdecydowany na konkretne kolumny, zeby wogole nie zostac bez zrodla dzwieku.

Troche sie rozpisalem ;) Czyli trzymac sie jednak Eltaxow i odpuscic Tannoye? Oczywiscie postaram sie odsluchac co sie tylko uda,ale watpie zebym znalazl u siebie te wszystkie kolumny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...