Skocz do zawartości
Mrozik

Witam wszystkich i prezentuje swój projekt

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się mycha sprawdza w fpp to nie wiem - nie gram

Co do drewna to raczej nic z nim nie zrobie - takie miało być w założeniu i projekcie.

Zainteresowanych procesem powstawania mojej mychy zapraszam na moją stronke www.moden.z.pl do działu how to's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem troche zmian:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Nie chce mi się pisać więc wstawiam opis zmian z mojej stronki.

 

Pozbyłem się FDD i razem z nim usunąłem panel od dyskietek. Zamiast tego zrobiłem panel z kratką wentylacyjną, Dzisiaj zacząłem robić kieszeń wyciszającą do HDD wykonałem panel sterujący wentylatorem chłodzącym dysk. Panel przedni z wentylatorem i pokrętłem do ustawiania obrotów wentylatora. Obok wyświetlacz led który pokazuje słowo "HI" w przypadku ustawienia obrotów na wysokie (wysokie obroty - 12V) i słowo "LO" gdy wentylator chodzi na niskich obrotach (niskie obroty - 7V). Zmieniłem uszczelkę w oknie na ładniejszą którą zrobiłem z jakiegoś kabla audio. Wstawiłem w okienko kratkę (to mój pomysł i powinienem go opatentować :)) Wyciszyłem kompa poprzez założenie na GPU ogromnego w stosunku do oryginalnego radiatora z procka jakiegoś starego. Puściłem wentylator na GPU i CPU na 7V a wentyl z PSU nasmarowałem i oczyściłem. Zmodowałem myszke wycinając na niej okienko wstawiając kratkę, szybkę i wyświetlacz led który pokazuje częstotliwość mojego procka :), pomalowałem ją również na czerwono pod kolor klawiatury. Odnośnie klawiatury pomalowałem ją na czerwono i jestem w trakcie malowania boków przycisków na niebiesko. Zrobiłem sobie glow pada i pokryłem go korkiem. Jeszcze odnośnie wyciszania to muszę się pochwalić że nie słychać komputera oprócz świszczenia łożysk dysku, ale wkrótce weliminuje ten hałas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysly moze i dobre ale wykonanie wola o pomste do nieba :/ Ta klawiatura to obrzydlistwo w najczystszej postaci, na myszy juz widac slady zuzycia, front budy nierowno spasowany i dociety, fanbus- 2 rodzaje srub, krzywo poprzykrecane...

 

Swietnie ze wszystko robisz we wlasnym zakresie i "gardzisz" gotowcami ale jak juz za cos sie zabierasz to polacz dobre pomysly z rownie dobrym WYKONANIEM. Wtedy efekt Twojej pracy bedzie wart zauwazenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysly moze i dobre ale wykonanie wola o pomste do nieba :/ Ta klawiatura to obrzydlistwo w najczystszej postaci, na myszy juz widac slady zuzycia, front budy nierowno spasowany i dociety, fanbus- 2 rodzaje srub, krzywo poprzykrecane...

Swietnie ze wszystko robisz we wlasnym zakresie i "gardzisz" gotowcami ale jak juz za cos sie zabierasz to polacz dobre pomysly z rownie dobrym WYKONANIEM. Wtedy efekt Twojej pracy bedzie wart zauwazenia.

nic dodac nic ujac, POPIERAM !

obrzydliwie troche wyszlo :? , gdybys sie postaral byloby na pewno lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiscie co do wykonania to macie racje w 100% - jednak żeby coś wykonać ręcznie naprawde dobrze to trzeba mieć do tego odpowiednie narzędzia i doświadczenie - a ja dopiero zaczynam przygode z modyfikacjami i takimi innymi. Obiecuje że mój następny mod będzie pozbawiony takich niedociągnieć. Odnośnie kalwiatury to owszem jest troche nieestetyczna ale zabrakło mi sprayu żeby ją dokładnie pomalować a co do przycisków to owszem malowane są markerem ale postanowiłem pomalować tylko boki bo wierzchy się scierają. Na myszce widać ślady zużycia - wystarczy przetrzeć ją szmatką i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy zdjęcia po długiej ciszy. Gdzieś w necie znalazłem zdjecie swojego pokoju z przed 2lat i widać na nim moją budę bez modyfikacji. Drugie zdjecie to widac a trzecie to mój glow pad w nocy.

http://69.56.212.250/federacja/max3d/tutoriale/kurs130/final.jpg

cfb.republika.pl/oknokolor.jpg[jpg]

cfb.republika.pl/nightglow.jpg[jpg]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy zdjęcia po długiej ciszy. Gdzieś w necie znalazłem zdjecie swojego pokoju z przed 2lat i widać na nim moją budę bez modyfikacji. Drugie zdjecie to widac a trzecie to mój glow pad w nocy.

Dołączona grafika

http://cfb.republika.pl/oknokolor.jpg[/jpg]

http://cfb.republika.pl/nightglow.jpg[/jpg]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... pad pod myszke calkiem ladnie prezentuje sie w nocy :D

Ale ta czerwien na obudowie to jak dla mnie za jaskrawa :wink:

Ten napis na biurku to tak na stale czy to wersja przenosna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor budy to mój wybór - sądze że trafny.

Napis na biurku to 3d - zdjecie wziąłem z tutoriala jaki kiedyś napisałem do 3ds max.

Ps. Zauważyliście że ostatnio jakoś strasznie słabo forum chodzi?

To rylko mi czy wy też to widzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skanerze jest taka sama katoda jak te do moddingu, tylko że jest ciensza i niestety tylko w białym kolorze. Kolor zmieniasz poprzez naklejenie folii danego koloru na katode. Ja planuje albo niebieski albo czerwony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko jak zrobisz oświetlenie to zarzuć fotki [najlepiej robione w nocy :D ]

jeszcze takie pytanie co to za siatka w oknie i gdzie można taką dostać?

w sklepach z rzeczami do tuningu samochodowego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten panel do wentylatorów to Arogate 2  :wink:

Bo przecież nie Aerogate II ale spoko że ci się podoba.

Fotki będą soon.

Siatka jest jak juz wcześniej pisałem z filtrów powietrza od fiata ale na allegro dostaniesz dużo i troche lepszej za małe pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...