Skocz do zawartości
pawel129

Czy moding hdd jest bezpieczny?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja radze uwazac przy robieniu tej góry z plexy. Ja sobie wyiołem prostokąt zrobiłem dziorki rozkręciłem dysk załozylem plexe skrecilem. I sie okazało ze plexą ścisnołem ten silniczek od talerzy i trzeba było podniesc plexe. potem byl problem ze mi głowica potrzebowala przyczepienia do górnej obudowy. wiec cos tak dolutowałem zeby taki jakis gwint przedłużyc i dopiero jak to zronbiłem dysk zaczoł dizałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn projekt mam i jest dobry (pleksa nigdzie nie powinna przylegac)

srobki nad glowica i i silnikiem beda przykrecone do nich przez plekse :) mam juz nawet oswietlenie przygotowane pozostalo tylko to zalozyc...

tylko niewiem jak zrobic komore bezpyłową... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyab jedyny pomysl na kompre bezpyłowa to wejsc z tym dyskiem(w worku zeby nie zmukł) do łazienki zrobic duzo pary i jak osiadzi para to ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> go rozkrecic i złozyc wszystko do kupy. A jak chcesz jeszcze sterylniej to wejdz na goło a wpierw wyszoruj łazienke do czysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze masz jakiegos znajomego w szpitalu...??

 

pozycz inkubator... :)

 

pozatym fajny pomyślik ale bym dal tam jeszce diode do srodka by bylo to lepiej widac.... !! pozatym jak dasz napiecie to kreca sie taleze a w jaki sposób spowodowac by ramie glowicy chodziło znaczy sie ruszalo sie chocby ruchami wachadłowym do srodka i na zewnatrz ?? wi ktos?? a moze masz jakiegos znajomego w szpitalu...??

 

pozycz inkubator... :)

 

pozatym fajny pomyślik ale bym dal tam jeszce diode do srodka by bylo to lepiej widac.... !! pozatym jak dasz napiecie to kreca sie taleze a w jaki sposób spowodowac by ramie glowicy chodziło znaczy sie ruszalo sie chocby ruchami wachadłowym do srodka i na zewnatrz ?? wi ktos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja użyłem starych płyt winylowych i szpilek z kolekcji "babci" , podłączyłem pod silniczek od starego młynka do kawy, przez gniazdo mic in do dźwiękowej i mam idealny backup danych o pojemnosci 180GB i mam jeszcze cache 2000ms, a na dodatek uzyskałem bardzo dużą wydajność tej konstrukcji, bo aż 7200 obr/s, a zamknięte mam to w hermetycznej szufladzie w biurku

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci powiem, że jak otworzysz nieumiejętnie dysk, a raczej nieumiejętnie będziesz się z nim obchodził, to na dysku pozostawisz fizyczne "błędy" których nijak nie usuniesz low formatem. Sam ma pewną rysę na górnym talerzu IBM`a, którego otwierałem "tak z pińć" razy no i jak low format dochodzi do ostatniej parti to z dysku dochodzi taki fajny metaliczny głos :). Jednym słowem nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...