Skocz do zawartości
Gość

GEFORCE 3 - KLOPOTY DUZE!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem:

Posiadam od jakis dwoch miesiecy karte graficzna Leadtek Winfast Tittanium 200 (geforce3Ti200) i 3dMark 2001 po wykonaniu wszystkich testow pokazuje mi ....... 3900 pt - 4200 pt.

Chcialem sie zapytac:

Czy taka wydajnosc jest zeczywista tej karty??

Czy wina jej wydajnosci siedzi w procesorze (DURON 700 z usypanym rdzeniem [ech!] ale nie grzejacy sie ->42 stopnie) ktory moze byc po prostu za slaby??

Czy wina to jest plyty glównej i jej szyny AGP (ECS K7VTA3 v1.0 KT266 DDR AGP 4X). Czy w ostatecznosci sama karta jest lewa????

 

Moja config: DURON 700 256 DDR SEGATE BARACUDDA IV 40 GB GEFORCE3 Ti200 ECS K7VTA3 v1.0 KT 266.

 

BTW:

MAM NAJNOWSZE VIA service pack (4.40) Sterowniki karty (2832)->Leadteka oraz najnowsze referencyjne SYSTEM ---- (bylo ich 4 - win98SE

WIN Me WIN 2000 WIN XP ) wyniki byly te same mniej wiecej ale uzywam Win 2000 (RooXX).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ze wyniki 3d marka sa nieprawdziwe jak na karte tej klasy i przyczyna w procesorze ? (chodzi Ci tutaj o ukruszony rdzen czy po prostu o MHZ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ,jesli karta niekrecona i procek rowniez to na tej jakosci plycie glownej to jest wynik moshlify ,chipset KT266 byl nieudany.GF3 ti200 ma taktowanie chipa only 175Mhz .... ja na Radku przy 1050Mhz mam 6500 markow ,ale radki sobie lepiej z markiem radza wiec nie mysle zebys mial cos skopane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam GF3 Ti200 Leadteka. Proc to XP1600+ - na standardowych ustawieniach wszystkiego, bez kręcenia to 6500 3D Marków z przysłowiowym palcem w d... :lol: . Karta jest dobra - sprzęt masz jednak trochę słabiutki - może (i pewnie) przez to tylko ok. 4000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie też zauważyłem że wydajność mojego Gf3Ti200 zależy od w dużej mieże od podkręcenia mojego proca. Wydaję mi się że twój słaby wynik rzeczywiście wynika ze słabego procka - chociaż jest on mimo wszystko za niski chociaż trudno mi ocenić bo takie skalowanie w głowie nie zawsze wychodzi :). Pewien wpływ moze mieć także chipset płyty gł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko przez tego proca... Na bank takie wyniki zawdzieczasz duronkowi :|

Potwierdzam, potwierdzam. Podam przyklad : Mialem Prolinka GF3Ti200 i na moim niekreconym procku mialem kolo 7000 w 3DMark'u 2001se. Sprzedalem karte kolesiowi z Duronem 800@950 i wynik ma kolo 4500 pkt..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby taki gf3ti chodzil na celeronku tualatin 1G (jeszcze nie podkrecony), jaki celeronek pozwolilby sie karcie "rozwinac"?

Chodzilby jak zloto. Jesli jeszcze podkrecisz obie rzeczy to nie ma gry ktora sciamnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby taki gf3ti chodzil na celeronku tualatin 1G (jeszcze nie podkrecony), jaki celeronek pozwolilby sie karcie "rozwinac"?

Chodzilby jak zloto. Jesli jeszcze podkrecisz obie rzeczy to nie ma gry ktora sciamnia.

he he. żebyś się nie zdziwił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a orientuje się ktoś o ile spadnie wydajnosć r300 (kupuje jak tylko zobacze) na moim konfigu? chodzi mi o płyte eceesa

w stosunku do twojego voodoo wydajność na pewno trochę podskoczy :lol: :lol:

 

a tak na poważnie to nic się nie buj nic nie spadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...