Skocz do zawartości
Varrol

Jaki LCD 17' - na co zwracać uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

no niestety lcd sie kupuje konkretny monitor bo technologia taka ze kazdy moze sie roznic - co do Neca to jest swietna firma i na lcd z 2002 pracowalem a teraz jescze lepsze, dvi - to naprawde moze polepszyc obraz - wiadomo lcd to nie crt profi i kazdy myk techniczny poprawia obraz ktory zeby dorowanc super crt to w lcd kosztuje,

Wszystko tez zalezy od karty graficznej i jakiej jakosci jest przetwornik ANALOGOW-CYFROWY. Niektore karty maja tak wysokiej jakosci przetworniki ze utrata jakosci obrazu przez przetwornik jest minimalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ten tescik

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=175

weflug recenzenta - zmuzenie w szybkosciowkach nie do zniesienia

z szacunkiem do netcopa ale widziałem kilkanascie tych lcd u znajomych, mam w domu w wersji black i NIE SMURZY!!!

moze miał walniety egemplarz nie wiem.

 

polecam takze ten test odnoscie czasu reakcji i w NEC to nie jest chwyt marketingowy:

http://www.xbitlabs.com/articles/other/dis...response-2.html

 

a tak na marginiesie kto sprzedaje te Hyundai w Polsce, jakis sklep on-line?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę - może mi sie uda dostac dobra ofertę na monitorek EIZO L557K. Ten Nec wcale nie jest drogi - czarna wersja kosztuje ok 2500zł.

No ja polecam albo wersję black, albo taką czarno - srebrną. Co do parametrów to wypas. Nie wiem dlaczego ktos napisał ze sie do gierek nie nadaje. Ja gram w nim w quaka bez problemu. :D Trzeba sie tylko przestawić do roboczej rozdzielczosci 1280x1024 A co do ceny do dla mnie jednak drogo.. ale warto było składać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz NEC 1760NX,  bedziesz zadowolony....  :D  Polecam.. tylko troche drogi

Zobaczę - może mi sie uda dostac dobra ofertę na monitorek EIZO L557K. Ten Nec wcale nie jest drogi - czarna wersja kosztuje ok 2500zł.

I w dodatku kabel DVi jest dostarczany razem z EIZO gratis. Pytałem się gości z siriusa to mówili że nie ma kabla w zestawie i kupiłem od nich dodatkowo kabel(na szczęście tylko za 1z kupiłem DVI bo dostałem rabacik).I teraz mam 2 kable :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w dodatku kabel DVi jest dostarczany razem z EIZO gratis. Pytałem się gości z siriusa to mówili że nie ma kabla w zestawie i kupiłem od nich dodatkowo kabel(na szczęście tylko za 1z kupiłem DVI bo dostałem rabacik).I teraz mam 2 kable :)

No to moze sprzedasz mi tanio jeden z nich ? :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo ludzie wybrałem monitory, które mnie interesują (nie nie, wcale nie dopiero teraz... już dawno) - ale w jaki sposób ja mam taki monitor kupić, żebym miał pewnośc braku bad-pixeli? Może jest gdzieś w Wawie taki sklep, żebym mógł wybrać - już prawie miesiąc szukam i qpa...

 

Te monitorki wybrałem:

- Nec 1760NX Black

- IIyama Prolite E431s-B Black

- Eizo L557 Black

- Sony HX73B black

- Sony X73B black

 

A tych sony, to ze świecą szukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem Iiyamy e431s (srebrnej) i spokojnie moge ten panel polecic. Ladne kolory, szybki czas reakcji itd. Masz tez gwarancje (chyba przez tydzien od daty zakupu), ze model nie ma uszkodzonych pikseli ani subpikseli - jesli jest inaczej - wymiana na nowy (wystarczy 1 felerny subpixelek). Sony od razu odpada bo daje rok gwarancji na matryce i lampy i 3 lata na elektronike - iiyama, nec i _chyba_ eizo - pelne 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo ludzie wybrałem monitory, które mnie interesują (nie nie, wcale nie dopiero teraz... już dawno) - ale w jaki sposób ja mam taki monitor kupić, żebym miał pewnośc braku bad-pixeli? Może jest gdzieś w Wawie taki sklep, żebym mógł wybrać - już prawie miesiąc szukam i qpa...

 

Te monitorki wybrałem:

- Nec 1760NX Black

- IIyama Prolite E431s-B Black

- Eizo L557 Black

- Sony HX73B black

- Sony X73B black

 

A tych sony, to ze świecą szukać...

Eizo to możesz spokojnie w necie zamawiać, ja prznajmniej tak zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem Iiyamy e431s (srebrnej) i spokojnie moge ten panel polecic. Ladne kolory, szybki czas reakcji itd. Masz tez gwarancje (chyba przez tydzien od daty zakupu), ze model nie ma uszkodzonych pikseli ani subpikseli - jesli jest inaczej - wymiana na nowy (wystarczy 1 felerny subpixelek). Sony od razu odpada bo daje rok gwarancji na matryce i lampy i 3 lata na elektronike - iiyama, nec i _chyba_ eizo - pelne 3 lata.

Ow, ma taką gwarancję? Kupiłeś może w Wawie? Uuu szkoda tego sony, bo ma świetne parametry...

 

Iiyamy nigdzie prawie nie mogę dostać... Eizo jest mimo wszystko bardzo drogie w stosunku do tego co oferuje.

 

Najlepszy wydaje się ten NEC... ale cóż... tylko na zamówienie - nigdzie nie mają w magazynie... chyba, że hurtownie, ale tam nie ma możliwości sprawdzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych to NEEEEEEEC ( sam takiego mam i sobie baaardzo chwale- jest zapupisty)

neowo ( czy jakoś tak) są też podobno dobre ale miałem okazje widzieć NEC'a i neowo obok siebie i powiem tak :NEC r00x

 

jedyna wada NEC'a to to że to monitor 2 klasy tzn. że może mieć do 4 wypalonych pikseli a neowo to 1 klasa przez pierwsze 3 miechy i jak Ci sie w tym czasie pojawi świecący cały czas piksel to wymieniają na nowy monit :)

 

Eizo to też monit 1 klasa i iyama ale są droższe od NECa

EIZO hmmm nazwa sama mowi za siebie ale NEC to w koncy mitsubishi wiec tez nie podpierdułka :)

 

 

PS. Jak widze niektórzy piszą aby brac z wejściem DVI - a po co Ci ono????? - jedyne co Ci daje to tak na prawde automatyczna kalibracja ( chociaż mój NEC na zwykłym ma funkcje auto i sam sie ustawa). Ktoś powie lepsza jakość obrazu - i tak jej nie zauważysz więc bierz NEC'a a za pozostałą kase kup browca i świętuj dobry wybór :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak to już jest z tymi LCD, nie dosyć że producenci robią ludzi w jajo z czasem reakcji matrycy bo podają np 16ms tylko zapominają dodać ze jest to tylko czas zapalenia pixela, a czasy wygaszenia już nie podają

 

Do tego nawet modele z tej samej seri mogą się różnić jakością obrazu

I to mieszanie z gwarancją. i podział na klasy ile może być pikseli martwych itd

A nawet jak już jakiś producet mówi "zero pixeli" to potem się okazuje że już subpixeli może być kilka walniętych i z wymiany lipa

 

Niestety LCD to się kupuje tylko po osobistym obejrzeniu egzemplarza (przetestowaniu) żeby potem nie było rozczarowań.

 

Z nowości rzeczywiście coraz cześciej pojawiają się monitory 16ms - wiec postęp jest. Jeszcze rok zmian w dzidzinie LCD i będę mógł zastanawiać się nad zakupem takiego monitorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz NECa. ja jestem szczesliwym posiadaczem LCD 17 NEC 1760NX i jest wypasiony. kolorkom nie mam nic do zarzucenia, a czasu reakcji 16ms chyba nie trzeba komentowac. cena i jakos wyjatkowa ze soba wspolgraja. spiesz sie z zakupem bo zapotrzebowanie na lcd rosnie wiec na razie ceny tez do gory ida. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zwróciłes uwage na moj watek

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=52324

 

ale jak wiesz gdzie kupic tego Nec w wersji Black to mów bo nigdzie nie moge jej dostac a w sumie jestem na niego zdecydowany.

Na razie wrzucam na looz z monitorem, bo słyszałem niepokojące wieści... tzn. jest jakiś duży problem z dystrybucją monitorów - i to nie tylko z NECami, ale też Iiyama i kilka innych...

 

W tej chwili jest sporo resztek w magazynach, bo ciągle brak nowych dostaw, wiec absolutnie nie wolno kupowac monitora wysyłkowo, czy bez obejrzenia.

 

Jeśli koniecznie chcesz kupić, to www.monitor.pl, www.sirius.pl, www.astrada.pl - wszyscy mówią, że mają ten model...

 

 

Nie wiem, czy się jednak na sony nie zdecyduję - zobaczcie zresztą ten model: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9327 - takich parametrów nie ma rzadna 17"

 

Do NECa jestem coraz mniej przekonany... Coraz bardziej myślę o droższej Iiyamie, albo Eizo.

 

A wejście cyfrowe - no cóż - po pierwsze mimo wszystko jakość jest lepsza... ale to nie tym sie kieruję głównie - w przyszłości pewnie grafy już nie będą miały wyjść zwykłych, tylko same cyfrowe - w sumie są przejściówki (chyba), ale po co mam parę złotych oszczędzać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Varrol - jak dla Ciebie 200-250 to pare złotych to OK al np. dla mnie to jest troche a różnica jakości między DVI i zwykłym jest minimalna więc jej nawet nie zauważysz :)

 

A co do kupowania wysyłkowego to się zgadzam - trzeba najpierw monitor obejrzeć

Ja jestem z Wrocka i moge powiedziedzić że w Poplandzie jest NEC 1701 za 2095 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Hercules ProphetView 920 Pro. Monit jest piekny i na tej samej matrycy co Q17 oraz Iiyama AS4314UTG. Zreszta jest zwyciesca ostatniego testu u Toma: http://www.tomshardware.com/display/200311...1105/index.html

 

Cena tez ok 489 euro za wersje z DVI (ze sklepu herca).

Ciekawe tylko kiedy bedzie dostepny w PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Hercules ProphetView 920 Pro. Monit jest piekny i na tej samej matrycy co Q17 oraz Iiyama AS4314UTG. Zreszta jest zwyciesca ostatniego testu u Toma: http://www.tomshardware.com/display/200311...1105/index.html

 

Cena tez ok 489 euro za wersje z DVI (ze sklepu herca). 

Ciekawe tylko kiedy bedzie dostepny w PL

Ow faktycznie - super wygląda - tylko gdzie go kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kupiłem!! Sony HX73B... tylko tu miałem możliwość sprawdzenia pikseli... no i jest ok...

 

Sam monitorek... niestety jest szaro-czarny - nie idealnie czarny, ale też mi pasuje do kompa.

 

Monitorek jest super, kontrast i jasność jest niesamowita (no w końcu ma 500/400 te wartości - więc nie ma porównania z innymi 17").

 

O smurzeniu oczywiście nie ma mowy - jak dotąd nie uświadczyłem...

 

Cena jest trochę wysoka, ale i tak jest trochę tańszy od EIZO (o ok 100zł) a ma za to znacznie lepsze parametry.

 

Tu jest opis:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9327

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem ostatnio LCD MAG HD772 :)

tu macie specyfikacje : http://magi.com.pl/prod.php?nid=14

jak dla mnie to super panel , bardzo ostry obraz , prawie zerowe smużenie przy grach typu CoD :) pracuje teraz przy rodzialce 1280/1024 przy 85hz odswiezania i jest super :D

polecam kazdemu ten panel

nie wybieralem zabardzo bo kupilem go okazyjnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...