Skocz do zawartości
nieo

Czy można w taki sposób uszkodzić RAM?

Rekomendowane odpowiedzi

Wsadziłem pamięć DDR odwrotnie. Mimo zabaezpieczenia udało mi się. :oops: Tylko się zastanawiam czy jej czasem nie uszkodziłem?

Więc stawiam pytanie, czy można w taki sposób uszkodzić pamięć podkreślam że to DDR. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci sie to udalo??? Przeciez "uszczerbek" nie jest dokladnie w polowie pamieci i nie da sie (tak myslalem) wlozyc pamieci na odwrot do slotu...

 

Jesli ci sie to udalo, to jest DUZA szansa, ze ja uszkodziles, ale najlepiej samsprawdz 3 dziala, 3 dziala nie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to byłem na kacu. U mnie w płycie zawsze ciężko pamięć wchodziła. Więc na to nie zwracałem uwagi. I jakoś weszły. Fakt że płyta główna trzeszczała ale je wepchnąłem. I pytam czy nie mogło się uszkodzić coś wewnątrz scalaków. Jakiś obszar pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie wszystko jest OK. Tyle że mam złe przeczucie że pod wpływem innego niż zwykle przepływu napięcia mogło się coś uszkodzić. To 512 więc było by czego żałować gdyby jej coś się stało :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: i tyle

Oooooo, stary, jak się ciebie teraz zajefajnie cytuje. Topowa poprawka phpbb wprowadzona przez marco.

 

:lol: i tyle ;]]]]

co ci nie pasuje ?? wybitne osiągnięcie wsadzić ram odwrotnie, szkoda słów na komentarz. ten kac musiał być na prawdę solidny.

i się nie obrażaj i nie pultaj ale chamówę zrobiłeś. teżtak umiem :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo jest całe. Pozatym nie mam z tą pamięcią jaknarazie kłopotów. Może mi się zdaje ale chyba troszkę wolniej chodzi.  

...ale mi się tylko zdaje...

Jak pamięć działa, to raczej jest dobra, spróbuj porobić testy np. aida32 albo czyms innym, sandrą? i zobacz, czy wyniki odbiegają od normy. a z tym, ze wolniej chodzą to pewnie przez ten incydent jestes teraz przewrazliwione :wink: . ja tez tak kiedys mialem, jak mi cos huknęło w zasilaczu zgasł komp, ale zaraz znowu sie wlaczyl i dzialal, po tym zdarzeniu przez trzy kolejne dni siedzialem z nosem przy obudowie i wąchałem czy sie nic nie pali w zasilce :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo jest całe. Pozatym nie mam z tą pamięcią jaknarazie kłopotów. Może mi się zdaje ale chyba troszkę wolniej chodzi.  

...ale mi się tylko zdaje...

sciagnij jakis progs do testowania pamieci nie wiem moze jakis pc mark i jakis progs co sprawdza czy pamiec nie jest uszkodzona wiem ze było coś takiego ale nie pamietam nazwy niestety :oops: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo jest całe. Pozatym nie mam z tą pamięcią jaknarazie kłopotów. Może mi się zdaje ale chyba troszkę wolniej chodzi. 

...ale mi się tylko zdaje...

sciagnij jakis progs do testowania pamieci nie wiem moze jakis pc mark i jakis progs co sprawdza czy pamiec nie jest uszkodzona wiem ze było coś takiego ale nie pamietam nazwy niestety :oops: :cry:

 

Memtest ?

 

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiecie... moge wam powiedziec ze uszkodzenie pamieci w ten sposób jest bardzo prawdopodobne: sam widzialem spalona w ten sposób pamięc (wypalona sciezka) i płyte (nadtopiony slot) i sam wlasnorecznie sprawdzilem: bez wiekszych problemow mozna bylo wsadziac pamiec odwortnie (plyta gigabyte 7vrx) z powodu tych "zaczepów"; poprostu wysuwały sie one do góry i zatraskiwaly pamiec; nieo: jesli pamiec ci dziala, to raczej nie jest uszkodzona; w przypadku podpiecia napiecia nie tam gdzie trzeba, pamiec raczej odeszła by do krainy wiecznych łowów;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...