Skocz do zawartości
MATZ

2000 vs. Xp

Rekomendowane odpowiedzi

Kij mu w folder

HAHA :D :D

Świetne, cały zespół przed chwilą śmiał się z tego stwierdzenia :) Sprzedam dalej.

 

To może ja jeszcze wrzucę swoje trzy grosze.

Pracujemy w bardzo "ciężkich" aplikacjach i do nie tak dawna ~2 lata temu mieliśmy Windows NT 4 +sp 6 (w końcu). Siłą rzeczy trzeba było się czepić czegoś nowego. Licencja na Win2k PRO i jedziemy. Na początku byłem wściekły, jakieś "udogodnienia" dla niepełnosprawych (ok, czepiam się, ale zdaży mi się "zawiesić" palec na klawiszu, a windows włącza upierdliwą funkcję klawiszy trwałych), wyłączyłem. Trochę trwało przywrócenie explorera do postaci najbardziej przypominającej NT i już można pracować. Wieloprocesorowość działa na 2k znacznie wydajniej niż na NT 4, kompilacja przebiega nieco szybciej. System był podobnie stabilny, tylko jeden z kompilatorów ORB co jakiś czas miał problemy (memory access violation), łatka od producenta i do tej pory jest wszystko ok.

 

Na XP się uparł kolega obok, pracujący na IntelliStation E Pro (Intel PIV 2,8, 1024 RAM etc.). Przy równoczesnej kompilacji trzech modułów system się "mulił" to znaczy, zaczął działać jak ślimaczek. Masakra, nie pomógł SP1, nawet trzy godziny rozmów z pomocą techniczną Microsoftu. Nic. XP zachowywał się dziwnie, przy bardzo dużym obciążeniu pamięci potrafił się... zawiesić, co w anszej pracy się praktycznie nie zdaża. Trzeba było coś zrobić z licencją, którą kolega Piotr chciał potargać. XP pro działa na celeronie u sekretarki w siedzibie głównej firmy. Ona nie nażeka, kolorki jej się podobają :D

 

Reasumując: nie wiem czemu (XP pro jest kontynuacją win2k) XP zawiódł w profesjonalnym zastosowaniu, nie jest to wina aplikacji, bo sprawdzaliśmy kilka różnych kompilatorów, anie sprzętu, gdyż na 2k wszystko działa poprawnie. Do tej pory nie wiemy czemu tak się stało. Może czas przyniesie odpowiedź. Nie wiem jak to jest z grami, nie udało mi się uruchomić UT, ani nawet 3d marka na moim sprzęcie (czemu?) więc nie podam wam wyniku na 2k :) Na 2k nikt się jeszcze u nas nie zawiódł, oprócz kolegi z planowania, który uwielbiał grę airfix dogfighter, która na 2k nie działa (na xp też).

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...