Skocz do zawartości
MATZ

2000 vs. Xp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam kilka pytan odnosnie wingrozy 2000:

1)w win xp mialem cos takiego jak "przelacz uzytkownika", moglem zostawic np. emule i inny uzytkownik mogl byc zalogowany. Czy moge cos podobnego zrobic w win 2000?

2) Czy da sie zrobic jakos zeby te mozolne wpisywanie nazwy uzytkownika bylo zastapione jakas lista? "ala xp,lub Me" ?

3) Czy musze instalowac wszystkie sp czy 4 zawiera wszystkie poprzednie?

 

A teraz tak ogolnie. Ktory windows jest waszym zdaniem lepszy? xp czy 2000? Jesli juz napiszecie powiedzcie dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. raczej nie

ad2. nie zrozumialem

ad3. nie... 4 wystarcza... i najnowsze latki z WU

 

i ogolnie powiem... imho 2000 jest lepszy. dlaczego? hmm... bardziej odpowiad mi interfejs, mniejsze wymagania sprzetowe, bardziej kompatybilny ze sprzetem, ogolnie mniej problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stefe,

 

od 3 tygodni bawię się XP i stwierdzam odrobinkę lepszą wydajność w grach, szybsze ładowanie.

 

Interfejs oczywiście mam ustawiony na klasyczny windows i powyłączane wszystkie festyniarkie bajery = wygląda ja W2000

 

ale zaliczyłem 2 zwiechy - za mocno skręciłem kartę graf - pomaga zrzucanie pamięci na dysk.

 

Podsumowując wygląd: de gustibus not disputantum

wydajność: minimalnie + albo brak różnic

 

 

P.S. Kumple przeprowadzili test super Pi ; w98 vs WXP i wygrał znacząco ten pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem za XP :) 

Po pierwsze szybciutko sie uruchamia i jest w miare stabilny :) 

I jest najdluzej chodzacym u mnie systemem bez koniecznici reinstalki :P

Podstawowa uwaga, od stycznia aż do dziś (odpukać) działa bez reinstalki!

Po drugie, szybko się uruchamia i jest stabilny!! (komp działa cały dzień bez konieczności restartów)

Po trzecie, może to nie wesoła uwaga, lecz działa tak na mojej konfiguracji, a jak będzie na słabszych to nie wiem!!!

Win2000 używałem na starszym kompie, cel 633, 256ram, nvidia riva tnt2 32mb agp, płyta chip VIA, ogólnie mogłoby być, lecz sprzęt raczej był za cieńki (a chip płyty był chyba dokładnie VIA APOLLO PRO+ - jeden z gorszych jakie wydała VIA).

Zainstaluj i zobacz który będzie lepiej obsługiwał twój sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. XP ma takie samo jądro systemu jak win2k - XP jest po prostu na nim wzorowany

2. XP posiada mocno rozbudowaną obsługę multimediów w przeciwieństwie do win2k - niektóre gry nie chcą chodzić na win2k a chodzą na XP

3. wydajność? niewielkie różnice przemawiające za XP , ale niewielkie.... w sumie bezpodstawnie jest jak jest , bo XP pozera sporo wiecej zasobow niz win2k

4. jeśli ktoś ma mocnego sprzęta to pakować XP , jeśli jakiegoś bardziej słabeusza , to win2k

5. opinie o stabilności ... większość ludzi posiada jakieś crackowane wersje XP - jest to raczej mało pewna wersja systemu , bo już coś tam było grzebane

win2k nie trzeba hackować , więc stąd cytaty : "XP do [gluteus maximus]!" win2k najlepszy

6. mam do swojej dyspozycji kilkanaście kompów z różnymi systemami i stwierdzam jedno : na żadnym nie głupieje XP , najczęściej problemy sprawia win98 , a o istnieniu win2k wiem bo na jednym z nich pracuje - na drugim kompie mam XP prof i nie odczuwam różnicy poza optycznymi zmianami

7. najwięcej szumu robią osoby , które miały do czynienia z jakimś systemem kilka godzin czy też kilka dni.... po prostu nie znając systemu na podstawie jakiegoś jednego incydentu (niekoniecznie z winy systemu) ferują wyroki i je rozpowszechniają

 

takie jest moje zdanie - możecie się z nim zgodzić lub nie

pozdro 2 @ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. opinie o stabilności ... większość ludzi posiada jakieś crackowane wersje XP - jest to raczej mało pewna wersja systemu , bo już coś tam było grzebane

win2k nie trzeba hackować , więc stąd cytaty : "XP do <font color="#FF0000">[ciach!]</font>!" win2k najlepszy

uzywam dwoch legalnych windowsow... XP i 2000 i uwazam, ze 2000 lepszy... dlatego, ze... napisalem wczesniej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Większość osób ma wersje Corporate lub wersje legalną.

 

:lol: oby twoje słowa zamieniły się w złoto...

stary , żebyś ty widział , co ludzie przynoszą na serwis.....

"zawiesza się" "głupieje" "sam coś tam robi" i jeszcze wiele innych

 

w 95% wypadków powodem takiego zachowania jest XP professional o sławetnym numerze seryjnym FCKGW-RHQQ2-YXRKT.....

 

ta właśnie wersja jest hackowana , ponieważ jest wywalone z instalki wszystko co dotyczy wpa

 

BTW : mam legal XP prof i office2000 premium - nie zdarzyło mi się nigdy , żeby zaczęły się dziać cuda nie z mojej winy

a przewaga win2k nad XP w kwestii minimum sprzętowego jest oczywiście niezaprzeczalna i nie podlega żadnym dyskusjom , chociaż w ramach ciekawostki mogę powiedzieć , że postawiłem XP prof na następującym konfigu :

- pentium 90

- 90MB ram SIMM ECC reg

- jakaś płyta serwerowa ze zintegrowaną grafiką intela , lanem , kontrolerem SCSI AMD

- 2x 4,3GB SCSI jakieś seagate'y w macierzy

- jakieś streamery i cdromy na SCSI

 

łaziło jak mucha w smole (uruchamianie ok. 3 minut) ale łaziło 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Większość osób ma wersje Corporate lub wersje legalną.

 

:lol: oby twoje słowa zamieniły się w złoto...

stary , żebyś ty widział , co ludzie przynoszą na serwis.....

"zawiesza się" "głupieje" "sam coś tam robi" i jeszcze wiele innych

 

w 95% wypadków powodem takiego zachowania jest XP professional o sławetnym numerze seryjnym FCKGW-RHQQ2-YXRKT.....

 

ta właśnie wersja jest hackowana , ponieważ jest wywalone z instalki wszystko co dotyczy wpa

...

 

Ta wersja nie jest hackowana, aktywator jest w niej obecny i bez problemu można go wywołać. To jest włąsnie wersja CORPORATE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spierać się nie mogę , bo nie sprawdzałem czy aktywator działa.... generalnie powinie po instalacji się odezwać....

no ale skoro tak , skoro jest to CE , dlaczego servicepacka na to nie wsadzisz żadnego?

jakoś tak nie do końca jestem przekonany do tej wersji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja korporacyjna ma własnie to do siebie że po instalacji system jest już aktywowany(dlatego nie ma żadnych porzypomnien o aktywacji). A co do service packa to z instalacją nie ma zadnego problemu i nie trzeba wcale nic hackować. Po prostu microsoft zablokował mozliwośc instalacji SP na windows z niektórymi kluczami instalacyjnymi, o których wiedział ze są wykorzystywane w pirackich kopiach. Wystarczy podczas instalacji systemu wpisać inny klucz instalacyjny lub zmienić juz istniejący i bez problemu można instalować SP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swego czasu mialem zainstalowana ta wersje windowsa... nie stwierdzilem zadnych problemow

 

i mowisz o ludziach z problemami na tej wersji windowsa... czlowiek, ktory idzie do serwisu zeby mu windowsa naprawic ma blade pojecie (w wiekszosci przypadkow) o oprogramowaniu i sprzecie.. wiec problemy z systemem operacyjnym moga wynikac z calkiem innych przyczyn

 

zdazylo mi sie tez kilka razy, ze ludziom nie dzialal windows... dlaczego? bo przenosili na inne partycje katalogi z program files... dlaczego?.. ;-) przewzanie mowili, ze nie podobalo im sie jak byly tam gdzie byly ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swego czasu mialem zainstalowana ta wersje windowsa... nie stwierdzilem zadnych problemow 

 

i mowisz o ludziach z problemami na tej wersji windowsa... czlowiek, ktory idzie do serwisu zeby mu windowsa naprawic ma blade pojecie (w wiekszosci przypadkow) o oprogramowaniu i sprzecie.. wiec problemy z systemem operacyjnym moga wynikac z calkiem innych przyczyn

mogą , owszem , ale kilka razy zdarzyło mi się instalowac na nowo tego wlaśnie windowsa z "materiału powierzonego" bo klient zabił winde na amen

i co mnie zaskoczyło to to , że w dwóch czy trzech wypadkach nie działała przeglądarka - działał outlook , działało gadu , a IE nie...

zainstalowałem mojego i chodziło wszystko - potem dopiero zrobiłem "nakładkę" z tego fckgw-rhqq2... dopiero działało jak należy

może to zbieg okoliczności , może dziwna sprzętówka (wykluczam bo mójXP działał jak należy) może jakieś inne może - nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kost@k napisales "2. XP posiada mocno rozbudowaną obsługę multimediów w przeciwieństwie do win2k - niektóre gry nie chcą chodzić na win2k a chodzą na XP "

 

mocno, to presadziles :)

na windowsie 2000 z sp3 albo sp4 dzialaja te same gry co na xp i na odwrot, a wydajnosciowo mozn abarzdiej wyzylowac windowsa 2000, zobacz sobie rekordy 3d marka, na jakich sa windowsach ? :)

 

nie odbierz tego tak ze ja mowie ze xxp tp szit 2k rzadzi....

wedlug mnie troche przesazdiles z tym porownaniem :)

 

nie bede oryginalny i powiem ze taki temat juz byl i to nie raz i zawsze sie konczylo na tym ze kazdy odchodzil ze swoim zdaniem :)

 

kost@k, zreszta poco takie porownanie ? i tak kazdy chwali to co ma? myslsiz ze ktos napsize ja mam xp ale win2k i tak rzadzi :D ? :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojm zdaniem xp jest bardziej stabilniejszym systemem.

tak a czemu ?:) jakis argument ? :)

bo z programowego punktu widzenia to wlasnie xp powinien byc nieco mniej stabilny.... chodzi tu o sposob przydzialania i zasady wykorzystywania zasobow, pamieci przez programy itp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocno, to presadziles :)

na windowsie 2000 z sp3 albo sp4 dzialaja te same gry co na xp i na odwrot, a wydajnosciowo mozn abarzdiej wyzylowac windowsa 2000, zobacz sobie rekordy 3d marka, na jakich sa windowsach ? :)

i to jest właśnie to co miałem na myśli (gołe systemy) ale nie za bardzo jasno ująłem swoją myśl - osobiście uważam oba systemy za naprawde dobre i stabilne , a jak już wcześniej pisałem używam obu tych systemów równocześnie (jeden na jednym a drugi na drugim kompie w firmie) i z obu jestem bardzo zadowolony

wiem , że temat był... i że każdy ma swoje zdanie bo chwali to co ma... ale ja wychodzę z jednego założenia : żeby wydawać sąd na jakiś temat , najpierw należy ten temat dogłębnie poznać - niektórzy niestety , z różnych względów bardzo szybko się zniechęcają i już padają ich wyroki na temat x czy temat y

a swoje chwalić - czy ja wiem.... nie ma to sensu , bo co mi z tego , że powiem : mam win 3,11 i on jest najlepszy

prawda jaka jest każdy wie , więc IMHO warto wyrazić swoje zdanie jeżeli może to pomóc kolesiowi w podjęciu decyzji win2k/XP

tym bardziej , że sama opinia nic nie daje , a nasze dywagacje poparte jakimiś tam argumentami dają jednak jakiś obraz całości w tej sprawie

bardzo dobrze , że sporo osób polemizuje i wymienia zdania na jakiś tam temat XP/win2k - ja na przykład wyniosłem naukę , że fckgw-rhqq2-yxrkt.... jest wersją korporacyjną , a do tej pory byłem święcie przekonany że to zhackowana wersja windy... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spierać się nie mogę , bo nie sprawdzałem czy aktywator działa.... generalnie  powinie po instalacji się odezwać....

no ale skoro tak , skoro jest to CE , dlaczego servicepacka na to nie wsadzisz żadnego?

jakoś tak nie do końca jestem przekonany do tej wersji...

Nie wsadzisz tam żadnego SP - bo SP sprawdza numer seryjny - a numer FCKGW.... na wpisany do bazy zbanowanych numerów. Ja miałem numer z MSDN i razem z tąwersją działał dobrze - SP się każdy instaluje, więc nie widzę związku (albo po prostu udajesz że się znasz ;) co jest bardziej prawdopodobne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem że w XP mam coś wolniejszy transfer dysku, albo nie wiem. Po prostu jak kopiuje coś np. film na 2k to zajmuje to jakieś 2min, natomiast na xp w czasie kopiowania kursor zaczyna lekko spowalniać i takie kopiowanie trwa z 3 min dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem że w XP mam coś wolniejszy transfer dysku, albo nie wiem. Po prostu jak kopiuje coś np. film na 2k to zajmuje to jakieś 2min, natomiast na xp w czasie kopiowania kursor zaczyna lekko spowalniać i takie kopiowanie trwa z 3 min dłużej.

To fakt, zauważyłem też że czasem przy kopiowaniu potrafi zniknąc wolny ram tak jakby wykorzystywał w tym czasie całą dostępną pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

kost@k, zreszta poco takie porownanie ? i tak kazdy chwali to co ma? myslsiz ze ktos napsize ja mam xp ale win2k i tak rzadzi :D ? :)

pozdrawiam

Mysle ze to calkiem mozliwe.

Sam mam win2kpro i XP zainstalowane, IMHO w2kpro rzadzi.

XP podobal mi sie na poczatku, aldne wodotryski i bajerki wizualne, zdazylo mi sie juz jednak zawisic (sic!) XPka, a z 2k jeszcze mi ten numer nie wyszedl.

Powylaczalem troche uslug i z lekka go odchudzilem i smiga az milo, a ze jest wizualnie brzydszy ?

Kij mu w folder, jakos wole 2kpro z SP4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za tym sprubujcie odchudzic Win XP, ktory jest w pelni zainstalowany, z wszystkimi driverami, codec'ami, niezbednymi prg, wpisami do rejestru itp (ogolnie w pelni skonfigurowany system) do takich rozmiarow aby jego Ghost zajal 358MB (moj wlasnie tyle zajmuje :) az sie zaskoczylem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze kazdy powinien wybrac to co mu pasuje, ja nie rozumiem tylko ludzi z prockami powyzej 1000Mhz, 128ramu ktorzy instaluja win 98... no sam nie wiem... ze mna ten system nie wytrzymale dluzej niz tydzien... pozniej BSOD'y i inne...

 

Sam hcialem kiedys uzywac Win2k ale nie dalo sie, co chwile zwiecha. komp dzialal, ale nie dalo sie nic zrobic, znikal pasek, ikonki itp.

Zainstalowalem wiec XP i on dzialal spoko po aktualizacji biosu na Abicie KT7A... na starym biosie jak udalo sie juz zainstalowac to uruchomienie programu wywalalo blad.

 

W kazdym razie XP mi podpasowal i na klasycznym wygladzie dzialal OK, kiedys jednak (jak instalowalem system co miesiac) zainstalowalem Win2k + SP3 i dziala OK. Pozniej mialem znowu XP przez jakies pol roku i teraz od dosc dlugiego juz czasu mam 2000+SP4 i dziala super.

 

W kazdym razie oba systemy dzialaja juz stabilnie, ale 2000 dopiero po jakims SP, bez tego nie tykam. Zawiesilem i jeden i drugi, ale 2000 ostatnio chyba z niedovoltowania procesora ;]

 

w kazdym razie u mnie remis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...