Skocz do zawartości
adam16v

EIZO F57- czy kineskop mi siada?

Rekomendowane odpowiedzi

witam! mam problem. posiadam kilkuletni monitor firmy Eizo model FlexScan F57. od pewnego czasu zaczynają się dziac z nim dziwne żeczy i to tylko przy filmach na fullscreen'nie. Po jakims czasie oglądania zaczyna się sam wyłanczać i <span style="color:red;">ORT: <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span></span>ć kilka razy pod żąd a potem na pewien okres spokuj. prubowałem zmieniać odświarzanie na niższe, ale nic nie pomogło. zmieniłem nawet odświeżanie fullscreen'a w vplayerze na 60 hz i nic nie pomogło:(! przy normalnym urzytkowaniu to się niezdarza. kilka razy w 3dmarku2001 zrobił mi też takiego psikusa. taki numer robi jeszcze przy uruchamianiu windowsa jak zaczyna wchodzić do momentu logowania. słyszałem od kumpla że to cos z kineskopem się dzieje. Prosze o pomoc, rady , wasze zdanie w tej sprawie! sorkie za błędy ort.-dyslekcja:) pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma szans by padł ci kineskop w eizo, sam mam takiego bydlaka i mówię ci, że skurczybyk jest niesmiertelny.

objawami zjaranego kineskopu sa przedewszystkim:

1. słaby kontrast

2. mała jasność

3. przesunięcie RGB

jeżeli padła ci przetwornica wysokiego napiecia możesz zauważyć cwilowe rozbłyski monitora i ewentualne mocne przyciemnienia.

na mój gust, stery od grafy masz jakieś kijowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! mam problem. posiadam kilkuletni monitor firmy Eizo model FlexScan F57. od pewnego czasu zaczynają się dziac z nim dziwne żeczy i to tylko przy filmach na fullscreen'nie. Po jakims czasie oglądania zaczyna się sam wyłanczać i <span style="color:red;">ORT: <span style="color:red;">ORT: <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span></span></span>ć kilka razy pod żąd a potem na pewien okres spokuj. prubowałem zmieniać odświarzanie na niższe, ale nic nie pomogło. zmieniłem nawet odświeżanie fullscreen'a w vplayerze na 60 hz i nic nie pomogło:(! przy normalnym urzytkowaniu to się niezdarza.  kilka razy w 3dmarku2001 zrobił mi też takiego psikusa. taki numer robi jeszcze przy uruchamianiu windowsa jak zaczyna wchodzić do momentu logowania. słyszałem od kumpla że to cos z kineskopem się dzieje. Prosze o pomoc, rady , wasze zdanie w tej sprawie! sorkie za błędy ort.-dyslekcja:)    pozdrawiam serdecznie!

Trafo zaczyna kończyć żywot. Czeka Cię wydatek co najmniej 200-300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee

sorry mareczek, ale gadasz <font color="#FF0000">[ciach!]</font>ły.

eizo do dość sprytny monitor, który sam próbuje odnaleźć najlepszą dla siebie częstotliwość (funkcja auto), 

dlatego też wątpię, by przytczyną było uwalone trafo.

Wiesz co to jest trafo? Trafopowielacz? nei wiem zy ty mowisz o odswiezaniu obrazu tu czy jak? :) Jelsi siada własnie tfafo o lypa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee

sorry mareczek, ale gadasz <font color="#FF0000">[ciach!]</font>ły.

eizo do dość sprytny monitor, który sam próbuje odnaleźć najlepszą dla siebie częstotliwość (funkcja auto), 

dlatego też wątpię, by przytczyną było uwalone trafo.

To nie ja gadam <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły. Miałem tak kiedyś w starym monitorze Optiview, więc wiem, że to trafo. Zresztą kumpel miał bardzo podobny efekt w Sony i też siadło trafo. Monitor się wyłączał po bardzo różnym czasie, choć stopniowo ten okres się skracał. W serwisie zaśpiewali ok. 250zł za wymianę trafo, więc wolałem wymienić monitor, bo był mniej warty. Zresztą Eizo można kupić na allegro za 200-300zł, więc można spróbować wymontować trafo i je wymienić, o ile oczywiście parametry będą się zgadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...