Skocz do zawartości
simonis

obudowa-porada

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz mnie tu zjedzą ... ale co mi tam!

Codegen 6061L + zasilacz Chieftec 360W. Te obudowy są w dwóch wykonaniach, nowsze ma wiatrak u góry i miejsca na dyski do samego dna obudowy (5 szt.)

Fotki na stronie http://www.codegen.pl/6061.htm są do d****, środek obudowy jest zupełnie inny. Kilka innych obudów Codegena też by się nadawało, ale nie wszystkie z nowej serii jeszcze widziałem (czyli nie wiem jak teraz wyglądają w środku).

Z tanich jeszcze to:

http://www.xpower.pl/obudowy/obudowy.php

A z nieco droższych:

http://www.modecom.pl/produkt.php?425

W każdym przypadku dolicz do ceny normalny zasilacz, chyba że lubisz hazard.

---

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie tu zjedzą ... ale co mi tam!

Codegen 6061L + zasilacz Chieftec 360W. Te obudowy są w dwóch wykonaniach, nowsze ma wiatrak u góry i miejsca na dyski do samego dna obudowy (5 szt.)

Fotki na stronie http://www.codegen.pl/6061.htm są do d****, środek obudowy jest zupełnie inny. Kilka innych obudów Codegena też by się nadawało, ale nie wszystkie z nowej serii jeszcze widziałem (czyli nie wiem jak teraz wyglądają w środku).  

Z tanich jeszcze to:

http://www.xpower.pl/obudowy/obudowy.php

A z nieco droższych:

http://www.modecom.pl/produkt.php?425

W każdym przypadku dolicz do ceny normalny zasilacz, chyba że lubisz hazard.

---

AT

jaki lol... :lol: buhahahahahha :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zastanawiam sie nad obudowa chieftec ew. CoolerMaster-pretorian - http://www.4max.pl/produkt.asp?g=36&gg=21&id=400. A co powiecie o obudowach Antec czy to to samo co chiftec?

wg mnie antec=chieftec ale niektorzy sie pewnie nie zgadza :| i ta i ta obudowa jest od jednej firmy, tyle za antec ma lepsza renome i dlatego jest drozszy :) imo of korz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sp1mta

 

Jezeli gosc ma 600zl na obudowe i zapewne chce jakas pozadna, to dlaczego podsuwasz mu takie gó... ekhm.   exkrement jak Condongen ??  8O

Bo wykonanie wcale nie jest dużo gorsze, a "porządności" nie mierzy się na metry :P

Handluję jednymi i drugimi, wygląd obudów Chieftec płoszy większość klientów. Nie żeby były paskudne, ale zamykane klapy nie są "kól". No i nie ma z przodu "muchozola" (takie cóś podświetlane na niebiesko).

Jak bym chciał handlować samymi obudowami Chieftec/Antec/Thermaltake, to sprzedał bym dwie na rok - takie są realia. Za to zasilacze Chieftec idą jak ciepłe bułeczki (i dobrze).

---

AT

PS. A nie mówiłem że mnie zjedzą? Ciekawe jakie mają obudowy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reed -> w ostatnim PCWK w jednym z artykulow bylo napisane mniej wiecej tak: bla bla bla markowe obudowy takie jak Codegen, Coolermaster, Chieftec," ... chyba juz nie bede kontynuowal... jak zobaczylem to niemal sie nie zabilem z wrazenia co za lole ;-) a dalej bylo jeszcze z zasilaczem co najmniej 300W... inaczej -> Markowa Obudowa Codegen z zasilaczem 300W - poleca PCWK! hahaha :lol:

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zastanawiam sie nad obudowa chieftec ew. CoolerMaster-pretorian - http://www.4max.pl/produkt.asp?g=36&gg=21&id=400. A co powiecie o obudowach Antec czy to to samo co chiftec?
Obudowy o konstrukcji identycznej jak ten CoolerMaster były u nas sprzedawane pod marką ModeCom (miały inny front) za ~230 zł . Antec i Chieftec korzystaja z tych samych "szkieletów", ale wykonanie i wyposażenie obudów są nieco inne. Zasilacze też ;) ale raczej "na oko" niz w praktyce.

LOL

// MSI KT4V / AXP 1,7 @11,5x166 1,7V / 256MB DDR PC2700 Infineon / GeForce 2 MX400 64MB SDR 64bit / SoundBlaster 128PCI 2ch / Seagate U6 40GB 5400 rpm / Codegen 6055 300WZ czego się śmiejesz???

---

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL

// MSI KT4V / AXP 1,7 @11,5x166 1,7V / 256MB DDR PC2700 Infineon / GeForce 2 MX400 64MB SDR 64bit / SoundBlaster 128PCI 2ch / Seagate U6 40GB 5400 rpm / Codegen 6055 300WZ czego się śmiejesz???

---

AT

bo mnie nie stac na to zeby wydac 600 zl na obudowe, a jak juz ktos chce to mu takiej nie polecam bo to shit, a ty jak bys mial wybor to bys wzial tego chiefteca czy dziadowskiego codegena?? ja bym wzial tego 1 jak bym mial tyle kasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zmienic obudowe - prosze o porady. Warunki:

- cena max do 600 zl.

- duza pojemnosc (ale nie bigtw)

- wyjscia usb na przednim panelu

- dobra cyrkulacja powietrza

- miejsce na dodatkowe wentyle (najlepiej 120 mm)

prawie wszytkie z Twoich wytycznych spelniaja standardowe ChenMingi (Chieftec, ANTEC, TT, ...) poza wentylem 120

 

co do wentylka 120 w "niebigtowerze" to ANTEC

- SONATA

- badz cos tanszego z serii SLKxxxx np SLK3700BQE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja popieram sp1mta - mysle bardzo podobie - jak mialbym 600 zl na bude to kupil bym cos dobrze wykonanego i ladnego (np moja simbadda c550 :twisted:) i do tego jakis wypasiony zasilacz.

Czyli powiedzmy za bude dajemy 200 zl sprzedajemy zasilacz za 40 zl i 440 zl zostaje nam na wypasiony zasilacz.

Przeciez obudowa nic nam nie da - co stego ze bedzie na niej pisalo antec czu chieftec :)) dzieki temu nasz procek nie bujnie sie ani o mhz wiecej - ale dzieki zasilaczowi za 440 jest to juz bardziej prawdopodobne

Inna sprawa ze ludzie lubia szpanowac (w pozytywnym sensie) i szanujacy sie ołwerkloker bedzie sie wstydzil codegena (dlatego polecam cos innego np moja simbadde hehiehiehie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja popieram sp1mta - mysle bardzo podobie - jak mialbym 600 zl na bude to kupil bym cos dobrze wykonanego i ladnego (np moja simbadda c550 :twisted:) i dotego jakis wypasiony zasilacz.

Czyli powiedzmy za bude dajemy 200 zl sprzedajemy zasilacz za 40 zl i 440 zl zostaje nam na wypasiony zasilacz.

Przeciez obudowa nic nam nie da - co stego ze bedzie na niej pisalo antec czu chieftec :)) dzieki temu nasz procek nie bujnie sie ani o mhz wiecej - ale dzieki zasilaczowi za 440 jest to juz bardziej prawdopodobne

Inna sprawa ze ludzie lubia szpanowac (w pozytywnym sensie) i szanujacy sie ołwerkloker bedzie sie wstydzil codegena (dlatego polecam cos innego np moja simbadde hehiehiehie)

jezeli mial bym wziac sobie chiefteca to tylko bo:

:arrow: jest stabilny

:arrow: lepiej wykonany (imo)

:arrow: lepsze komponenty

:arrow: mi sie podoba chieftec :)

:arrow: aha no i zasilka w komplecie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo mnie nie stac na to zeby wydac 600 zl na obudowe, a jak juz ktos chce to mu takiej nie polecam bo to shit, a ty jak bys mial wybor to bys wzial tego chiefteca czy dziadowskiego codegena?? ja bym wzial tego 1 jak bym mial tyle kasy :)

A widzisz, ja mam te obudowy pod ręka - jedne i drugie. I wiesz co, warsztatowego kompa złożyłem w obudowie Codegen - bo jest wygodna i łatwo się w niej montuje karty/dyski/CD. Nie sztuka wydać kupe kasy, trzeba to jeszcze robić z głową. Zasilaczy Codegen nie polecam nikomu, ale obudowy nie są złe.

Jedno pytanie:

Skąd TY wiesz że obudowy Chieftec są COOL, a Codegen SHIT? Ja znam wady/zalety jednych i drugich - bo montuję w nich komputery.

---

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Antec i Chieftec korzystaja z tych samych "szkieletów", ...

zgadza sie - a wszysko "urodzil" ChenMing :P

 

... Zasilacze też  ;) ale raczej "na oko" niz w praktyce

...

jezeli nie widzisz praktycznje roznicy np miedzy zasilaczem SIRTEC HPC-420-302 a zasilaczem ANTEC TruePower 430W to gratulacje :P

 

...  Zasilaczy Codegen nie polecam nikomu, ale obudowy nie są złe. ...

z papierowej blaszki - jak puszki do napojow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: jest stabilny 

:arrow: lepiej wykonany (imo)

:arrow: lepsze komponenty

:arrow: mi sie podoba chieftec :)

:arrow: aha no i zasilka w komplecie ;p

Ja np nie moge na moja narzekac bo

jest stabilna

jest bardzo dobrze wykonana

ma bardzo dobre komponenty (stelaz ze stali wysokoweglowej, plastiki abs i t d)

podoba mi sie

za cene 200 zl miejsza od budy chiefteca z 360 watowym zasilaczem moge ja miec z chieftekiem 420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S.Youth: nie wiem twojej obudowy nigdy jeszcze nie widzialem, nie wypowiadam sie, a te 360W to mi starczy na dlugo :)

 

sp1mta: jak ja bym mial pod reka obie to bym sie nawet chwilke nie zastanawial, juz teraz kombinuje jak zmienic mojego codeshita :( przykro mi ale mam uprzedzenie do tych budek, przynajmniej tych tanszych, nawet patrzac na nia to widze w niej dziadostwo a nie bude dla kompa :( moze tobie i pasuje ale ja ich po prostu nie lubie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Antec i Chieftec korzystaja z tych samych "szkieletów", ...

zgadza sie - a wszysko "urodzil" ChenMing :P

Ale nigdzie się nie podpisali, łobuzy. Wiem kto jest producentem, tylko że to bez znaczenia - sprzedawane są u nas tylko pod w/w markami.

... Zasilacze też  ;) ale raczej "na oko" niz w praktyce

...

jezeli nie widzisz praktycznje roznicy np miedzy zasilaczem SIRTEC HPC-420-302 a zasilaczem ANTEC TruePower 430W to gratulacje :P

Hmm ... porównujesz zasilacze różnych generacji, ale niech będzie. Różnią się sprawnością (dane producentów) i stabilnością przy obciążeniu zbliżonym do znamionowego - tego akurat nie jestem w stanie sprawdzić, mam możliwość testowania do 350W całkowitego obciążenia. Tak normalnie trudno włożyć do kompa sprzęt o mocy >350W, nawet po podkręceniu.

...  Zasilaczy Codegen nie polecam nikomu, ale obudowy nie są złe. ...

z papierowej blaszki - jak puszki do napojow :P
Ok, zaryzykuję - pognij w ręku obudowę Codegen. Siadać też możesz, tylko bez skakania :P

---

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S.Youth: nie wiem twojej obudowy nigdy jeszcze nie widzialem, nie wypowiadam sie, a te 360W to mi starczy na dlugo :)

 

sp1mta: jak ja bym mial pod reka obie to bym sie nawet chwilke nie zastanawial, juz teraz kombinuje jak zmienic mojego codeshita :( przykro mi ale mam uprzedzenie do tych budek, przynajmniej tych tanszych, nawet patrzac na nia to widze w niej dziadostwo a nie bude dla kompa :( moze tobie i pasuje ale ja ich po prostu nie lubie  :twisted:

spoksik wiem ze kilka osob na forum je ma - ale ciezko bylo je dostac.

http://www.tensor.pl/images/Simbada.gif

 

tutaj masz zdiecia jak wykonczona jest w srodku (troche nowszy model od mojej - moja jest troszke lepiej wykonana - ale doskonale widac co to blacha

http://store5.yimg.com/I/buyaib_1758_7093977

 

Co do cdegena nie moge sie nie zgodzic ze to mimo wszystko shit

Skladalem ludziom na codeshitach i tracerach kompy i niestety te obudowy nie sa nawet poprawne - stelaz jest zrobiony z metalowej plasteliny niektore kanty takie ze sie ogolic mozna, problemy ze spasowaniem kart rozszerzen, zle spasowane plastiki to tylko czesc minusow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chcial kupic obudowe za 200 to bym wogole nie zakladal tego watku - w tej cenie to jeden shit niewazne czy nazywa sie tracer czy codegen. Mialem juz trzy tego tupu budy - w pierwszej zjarala sie zasilka po wlozeniu GeForce 256 (stare dzieje), od drugiej mialem porozcinane lapy-ostre krawedzie, obecna nie jest zla-ale ma dupiaty obieg powietrza i jest troche za mala jak na moje potrzeby. Powiem szczerze - wystarczyla by mi sama buda bez zasilki, najwyzej zostawie sobie ModeCom'a - na razie dobrze chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chcial kupic obudowe za 200 to bym wogole nie zakladal tego watku - w tej cenie to jeden shit niewazne czy nazywa sie tracer czy codegen. Mialem juz trzy tego tupu budy - w pierwszej zjarala sie zasilka po wlozeniu GeForce 256 (stare dzieje), od drugiej mialem porozcinane lapy-ostre krawedzie, obecna nie jest zla-ale ma <font color="#FF0000">[ciach!]</font> obieg powietrza i jest troche za mala jak na moje potrzeby. Powiem szczerze - wystarczyla by mi sama buda bez zasilki, najwyzej zostawie sobie ModeCom'a - na razie dobrze chodzi.

troche to dziwne co piszesz - dla mnie obudowa musi miec dobry zasilacz reszta jest na drugim planie - a ty piszesz ze zasilacz niewazny wazny przeplyw powietrza ???

 

chcesz obieg powietrza to tylko big tower ... - ale ten ci nie pasuje

wec jak dla mnie nie ma dla ciebie budy

Ale podejrzewam zew twoim przypadku jednak bardziej o olwerklokerski szpan chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ok, zaryzykuję - pognij w ręku obudowę Codegen. Siadać też możesz, tylko bez skakania  :P

obudowy nie ale bok w typowym Codegenie bez problemu :P

 

nie zebym wyssal sobie z palca to co pisalem ale mialem ten bol i wycinalem wyzynarka otwory na okno w 3 Codegenach i w kazdym blacha sie tak wygniala ze myslalem ze sie rozpadnie :P

 

aha zeby nie bylo jak kazdy chwali sie obudowami to ja napisze jakie 3 obecnie psiadam:

 

- ANTEC

- Enlight - tej niedlugo sie pozbywam

- EuroCase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...