Skocz do zawartości
_Vip_

pompki ATMAN

Rekomendowane odpowiedzi

AT305 by VerB

troche sie bawilem ta pompeczka , przerobienie jej na inline zajelo mi 1h + 3h schniecia kleju Loctite 406 , potem wkrecenie kroccy SM9/12 do reza podlozenie uszczelek i skrecenie wlotu zasysajacego wode z pompka przy pomocy orginalnej nakretki z szybkozlaczki , szczelne w 100% i nie ma problemu z zalewaniem ukladu lub jego odpowietrzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kupiłem Atmana AT-201 i jestem z niego bardzo zadowolony. Słychać go z odleglosci 5-10 cm :P. Jest naprawde super. Parametry:

800 l/h

15W

podnoszenia nie znam

1535844[/snapback]

Posiadam taka pompke, jak za te pieniadze jest niezla. Wogole nie wylaczam pompki,

pracuje juz nieprzerwanie od ok. 3,5 miesiaca. Nie zauwazylem pogorszenia jej pracy (glosnosci),

Sprawdzalem na jaka wyskosc podnosi tak na szybkiego, wyszlo jakies 1,5-1,6 metra.

Troche o niej napisalem, i o uszczelnieniu jej tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bałbym się założyć tego Atmana 201 z 3 blokami i chłodnicą.

Jak dla mnie ta pąpka jest za słaba, dlatego zdecydowałem się na kupno Atmana AT305, ponieważ wolę mieć jakiś zapas mocy i nie zdziwić się gdy wstanę rano i czuć jakby ktoś grilla robił w domu :wink:

Możecie się nie zgadzać ze mną ale wolę dołożyć te 10-15 zł i spać spokojnie :)

Edytowane przez piotralek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z atmanem 304? Bo roznica w cenie miedzy nim a 305 jest. Chodzi mi o 2 bloczki (konstrukcje typu prision/cube) + mala chlodnica rozmiarow BIP1.

Kieruje sie glownie cena i mala moca pompki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mi to dokladnie zmierzyc bo mam wklejone krocce, ale ~ jest to 20mm srednicy otwor. Najlepsza metoda na uszczelnienie tego jest uzycie z zestawu z pompka jedenj z rurek ktora idealnie sie tam zakleszcza (do tego smarujemy ja klejem) a w ta rurke mozna wkrecic/wkleic krociec z gwintem 3/8'' ktory mozna tam wcisnac i uzyskujemy mocne i szczelne wyjscie z pompki. Podobnie z wlotem ale tam jest troche trudniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem odpowiedz od pewnego sklepu zoologicznego i mi napisano ze jest to 16 mm.

Czy wejdzie na to waz 12/16 ?

Czy trzeba stosowac jakies przejsciowki ?

1587004[/snapback]

Hmm ale to jest dziura. Jak ty chcesz tam wstawic ten waz? ZObacz sobie jak ludzie te pompki przerabiaja, zawsze robia krocce do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerobiłem at-305 na in-line( w otwory wlkejone połówki mófki 3/8 a w nie wkrencone złaczki skręcane 10/12 ) i się zaczeła tłuc :mur: terkocze jak gupia, rozbiore i zobacze czy wirnika zle nie załozyłem , jak nie to jutro się szarpne na jakąs pompe co/cuw :mur:

zawsze człowiekowi wiatr w oczy

Edytowane przez rhezuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przerobiłem 306 w następujący sposób:

-użyłem fabrycznego kolanka od wlotu

-zagwintowałem jego koniec (można użyć pilnika)

-wstadziłem tak króćciec 3/8 cala i zakleiłem DISTAL-em (żywica epoksydowa)

-na wlot wsadziłem fabryczną końcówkę z siatką

-częściowo ją wzmocniłem metalowymi pierścieniami z blachy miedzianej

-blache przykleiłem do końcówki DISTAL-em (żywica epoksydowa)

-nałożyłem na końcówkę wąż 16mm (wcześniej był we wrzontku)

Niczego nie kleiłem bezpośrednio do pompki <=> łatwo wymieniś wirnik.

Obecnie jest w fazie testów (19 dzień 24h) i narazie jest OK, gdyby nie wibracje jakie wytwarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna ta pąpka , raz na kilkanascie odpalen , jak dobrze zaskoczy to nawet jej nie słychać za bardzo :? , a przepływ wcale nie jest duży , 2 litrowa butelke napełnia w 36s co daje w ciagu godziny przepływ 200L :? ( 2 bloki + nagrzewnica)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna ta pąpka , raz na kilkanascie odpalen , jak dobrze zaskoczy to nawet jej nie słychać za bardzo  (...)

Jak to, raz na kilkanaście odpaleń, jak dobrze zaskoczy? To ona sie Tobie nie włącza?

Ja i tak bym radził, zostawiać pompke na chodzie przez 24h/7, z tego co słyszałem, to pompki akwariowe nie lubią włączania i wyłączania. Lepiej jak chodzą non-stop. Ja wojej nie wyłączam. Jest cichutka, że aż sie dziwie. Wogóle jej nie słychać. Trzeba przytknąć ucho na jakies 10cm dopiero wtedy można zauważyć lekkie buczenie.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to, raz na kilkanaście odpaleń, jak dobrze zaskoczy? To ona sie Tobie nie włącza?

Ja i tak bym radził, zostawiać pompke na chodzie przez 24h/7, z tego co słyszałem, to pompki akwariowe nie lubią włączania i wyłączania. Lepiej jak chodzą non-stop. Ja wojej nie wyłączam. Jest cichutka, że aż sie dziwie. Wogóle jej nie słychać. Trzeba przytknąć ucho na jakies 10cm dopiero wtedy można zauważyć lekkie buczenie.

1648032[/snapback]

jemu chodzi chyba o to, że raz na kilka uruchomien sie wlaczy tak, ze jest ciszej/u mnie podobnie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna ta pąpka , raz na kilkanascie odpalen , jak dobrze zaskoczy to nawet jej nie słychać za bardzo  :? , a przepływ wcale nie jest duży , 2 litrowa butelke napełnia w 36s co daje w ciagu godziny przepływ 200L  :?  ( 2 bloki + nagrzewnica)

1647731[/snapback]

MAM TO SAMO :mur:

 

Tzn z tym ze tendencja jest coraz gorsza, obecnie juz mi sie znudzilo probowanie az zaskoczy. Bo mialem tak ze byla slyszalna z 10cm ledwo, chodzila z 5 dni, ale ktos mi sie do listwy dobral i wylaczyl. Od tej pory nie udalomi sie zaskoczyc. Pierdzi. Nieco slabiej po czasie, ale nadal. Denerwuje mnie to coraz bardziej i szykuje sie na lainga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...