Skocz do zawartości
Sebastian_Bach

NF7-S & 2 x 512 MB TwinMOS problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jest problem :) . Abit NF7-S 2.0, 2 x 512 MB TwinMOS PC3200 na Mtecach. Opisze problem pomijajac kwestie Duala, bo tylko zagmatwam. FSB 400 MHz @ SPD, mamy 3 banki pamieci :wink: , wkladamy JEDNA kosc ramu to slotu 1. Odpalamy kompa - ba! restart w windzie. Wkladamy ta sama kosc ramu do slotu 2 - to samo. Wkladamy do slotu 3 i dziala ok! Co jest grane ? Dodam tylko, ze przy 333 MHz pamiec dziala ok w kazdym slocie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz timingi tez mialem podobnie ustaw 2.5-3-3-8 powinno dzialac OK u mnie przy fsvb 220 smigaly na 2.0-3-3-8 teraz na 225 chodza na 2.5-3-3-8. Na defaultowm takowaniu rowniez nie chcialy chodzic ponizej 2.0-3-3-8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,  

 

Jest problem  :) . Abit NF7-S 2.0, 2 x 512 MB TwinMOS PC3200 na Mtecach. Opisze problem pomijajac kwestie Duala, bo tylko zagmatwam. FSB 400 MHz @ SPD, mamy 3 banki pamieci  :wink: , wkladamy JEDNA kosc ramu to slotu 1. Odpalamy kompa - ba! restart w windzie. Wkladamy ta sama kosc ramu do slotu 2 - to samo. Wkladamy do slotu 3 i dziala ok! Co jest grane ? Dodam tylko, ze przy 333 MHz pamiec dziala ok w kazdym slocie.  

 

Pozdrawiam

Witam w klubie, ja mam identycznie. Juz raz wymienialem pamięci na inny model i to samo. Napisalem maila do supportu abita i czekam na odpowiedz. Pamięć dziala mi tylko w dimm 3 a w pozostalych dwoch slotach idzie stabilnie na 333 i wszystkie timingi na min.

Jest nas dwoch teraz juz mi bedzie raźniej :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem na epox 8rda z 2x512 na 166 (sa ta pamiatki kingston pc2700 na kosciach infeonach) nie chcialy chodzic , ale na 190 i wiecej juz problem znika .

 

poszukaj tego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem na epox 8rda z 2x512 na 166  (sa ta pamiatki kingston pc2700 na kosciach infeonach) nie chcialy chodzic  , ale na 190 i wiecej juz problem znika . 

 

poszukaj tego tematu

No ja w odróżnieniu od ciebie mam tylko jedna kość i pamięci pc3200 ktore nie chce chodzic 2 slotach dimm powyzej 333, a chodza na 400 ale tylko w slocie dimm 3. Poszukam twojego tematu ale chyba to nie pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... mi sie udalo rozwiazac problem czesciowo. Okazalo sie, ze plyta jest sprawna - sprawdzilem w niej Corsairy i dzialaly ok. Najlepsze jest to, ze pamieci tez sa sprawne - na innym NF7 dzialaja prawidlowo.

 

Wniosek: pewne serie NF7 nie lubia Twin-ow.

 

A szkoda, bo teraz bede musial kupic inne pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... mi sie udalo rozwiazac problem czesciowo. Okazalo sie, ze plyta jest sprawna - sprawdzilem w niej Corsairy i dzialaly ok. Najlepsze jest to, ze pamieci tez sa sprawne - na innym NF7 dzialaja prawidlowo.

 

Wniosek: pewne serie NF7 nie lubia Twin-ow.

 

A szkoda, bo teraz bede musial kupic inne pamieci.

Miałem 6 par twinów i 0 problemów - podobno nowe mostki w abitach nie trawią twinów ... szczególnie 512 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze to teraz to mam problem co ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>. Mam NF7-s i chcialem sobie zakupic 2x256mb i puscic w dualu. wahalem sie miedzy zwyklymi TwinMosami a Kingstonami (na Hyperxy itp. nie mam forsy), a tu czytam ze ani jedne ani drugie nie gwarantuja ze beda chodzily :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...